2019 Avrupa Oyunları'nda judo
2019 Avrupa Judo Şampiyonası | |
---|---|
Mekan | Çıjouka-Arena |
Yer | Minsk, Belarus |
Tarih | 22-25 Haziran |
2023 (Avrupa Oyunları) ← 2020 (Avrupa Şampiyonası) → |
2019 Avrupa Oyunları'nda judo müsabakaları, 22-25 Haziran'da Minsk'te yapıldı. Organizasyon aynı zamanda 2019 Avrupa Judo Şampiyonası kabul edilerek, tarihteki 30. Avrupa Judo Şampiyonası olarak kayıtlara geçti.[1]
Madalya sıralaması
* Ev sahibi ülke ( Belarus)
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rusya (RUS) | 3 | 3 | 2 | 8 |
2 | Gürcistan (GEO) | 2 | 1 | 4 | 7 |
3 | Fransa (FRA) | 2 | 0 | 4 | 6 |
4 | Ukrayna (UKR) | 2 | 0 | 0 | 2 |
5 | Kosova (KOS) | 1 | 1 | 1 | 3 |
6 | Belçika (BEL) | 1 | 0 | 1 | 2 |
Slovenya (SLO) | 1 | 0 | 1 | 2 | |
İsveç (SWE) | 1 | 0 | 1 | 2 | |
9 | Belarus (BLR)* | 1 | 0 | 0 | 1 |
Türkiye (TUR) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
11 | Hollanda (NED) | 0 | 2 | 2 | 4 |
12 | Azerbaycan (AZE) | 0 | 1 | 4 | 5 |
13 | Büyük Britanya (GBR) | 0 | 1 | 1 | 2 |
Portekiz (POR) | 0 | 1 | 1 | 2 | |
İspanya (ESP) | 0 | 1 | 1 | 2 | |
İtalya (ITA) | 0 | 1 | 1 | 2 | |
17 | Bosna-Hersek (BIH) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Bulgaristan (BUL) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
İsrail (ISR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
20 | Avusturya (AUT) | 0 | 0 | 2 | 2 |
21 | Almanya (GER) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Hırvatistan (CRO) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Macaristan (HUN) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Yunanistan (GRE) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (24 Ülke) | 15 | 15 | 30 | 60 |
Madalyalar
Erkekler
Kategori | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
-60 kg ayrıntılar | Luhumi Çhvimiani Gürcistan | Francisco Garrigós İspanya | Amiran Papinaşvili Gürcistan |
Jorre Verstraeten Belçika | |||
-66 kg ayrıntılar | Heorhiy Zantaraya Ukrayna | Matteo Medves İtalya | Bagrati Niniaşvili Gürcistan |
Vaja Margvelaşvili Gürcistan | |||
-73 kg ayrıntılar | Tommy Macias İsveç | Rüstem Orucov Azerbaycan | Hidayet Haydarov Azerbaycan |
Yeoryos Azoidis Yunanistan | |||
-81 kg ayrıntılar | Matthias Casse Belçika | İvaylo İvanov Bulgaristan | Luka Maisuradze Gürcistan |
Attila Ungvari Macaristan | |||
-90 kg ayrıntılar | Mikail Özerler Türkiye | Li Kochman İsrail | Memmedali Mehdiyev Azerbaycan |
Husen Halmurzayev Rusya | |||
-100 kg ayrıntılar | Arman Adamyan Rusya | Varlam Liparteliani Gürcistan | Elmar Kasımov Azerbaycan |
Cyrille Maret Fransa | |||
+100 kg ayrıntılar | Guram Tuşişvili Gürcistan | İnal Tasoyev Rusya | Stephan Hegyi Avusturya |
Henk Grol Hollanda |
Kadınlar
Kategori | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
-48 kg ayrıntılar | Darya Bilodid Ukrayna | İrina Dolgova Rusya | Julia Figueroa İspanya |
Maruša Štangar Slovenya | |||
-52 kg ayrıntılar | Majlinda Kelmendi Kosova | Natalya Kuzyutina Rusya | Chelsie Giles Büyük Britanya |
Amandine Buchard Fransa | |||
-57 kg ayrıntılar | Darya Mejetskaya Rusya | Nora Gjakova Kosova | Pauline Starke Almanya |
Telma Monteiro Portekiz | |||
-63 kg ayrıntılar | Clarisse Agbegnenou Fransa | Alice Schlesinger Büyük Britanya | Sanne Vermeer Hollanda |
Maria Centracchio İtalya | |||
-70 kg ayrıntılar | Margaux Pinot Fransa | Sanne van Dijke Hollanda | Barbara Matić Hırvatistan |
Anna Bernholm İsveç | |||
-78 kg ayrıntılar | Klara Apotekar Slovenya | Guusje Steenhuis Hollanda | Loriana Kuka Kosova |
Madeleine Malonga Fransa | |||
+78 kg ayrıntılar | Marına Slutskaya Belarus | Larisa Cerić Bosna-Hersek | İrina Kindzerska Azerbaycan |
Kseniya Çibisova Rusya |
Karma
Kategori | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Karma takım ayrıntılar | Rusya (RUS) Aleksandra Babintseva Kseniya Çibisova Darya Davıdova Husen Halmurzayev Alan Hubetsov Anastasiya Konkina Darya Mejetskaya Musa Moguşkov Alena Prokopenko İnal Tasoyev Denis Yartsev Kazbek Zankişiyev | Portekiz (POR) Anri Egutidze Jorge Fernandes Jorge Fonseca Telma Monteiro Rocheles Nunes Joana Ramos Tiago Rodrigues Patricia Sampaio Nuno Saraiva Barbara Timo | Fransa (FRA) Amandine Buchard Guillaume Chaine Axel Clerget Aurelien Diesse Marie-Ève Gahié Priscilla Gneto Kilian Le Blouch Madeleine Malonga Cyrille Maret Anne Fatoumata M'Bairo Margaux Pinot |
Avusturya (AUT) Daniel Allerstorfer Shamil Borchashvili Marko Bubanja Sabrina Filzmoser Bernadette Graf Stephan Hegyi Magdalena Krssakova Michaela Polleres Lukas Reiter Katharina Tanzer |
Katılımcılar
- Arnavutluk (1)
- Andorra (1)
- Ermenistan (1)
- Avusturya (12)
- Azerbaycan (15)
- Belarus (15)
- Belçika (12)
- Bosna-Hersek (4)
- Bulgaristan (5)
- Hırvatistan (5)
- Kıbrıs Cumhuriyeti (2)
- Çekya (7)
- Danimarka (3)
- Estonya (5)
- Finlandiya (3)
- Fransa (17)
- Gürcistan (10)
- Almanya (18)
- Büyük Britanya (12)
- Yunanistan (4)
- Macaristan (17)
- İzlanda (1)
- İrlanda (2)
- İsrail (10)
- İtalya (17)
- Kosova (4)
- Letonya (2)
- Lihtenştayn (1)
- Litvanya (5)
- Lüksemburg (1)
- Malta (1)
- Moldova (5)
- Monako (2)
- Karadağ (4)
- Hollanda (16)
- Makedonya (1)
- Norveç (1)
- Polonya (16)
- Portekiz (18)
- Romanya (13)
- Rusya (18)
- Sırbistan (11)
- Slovakya (5)
- Slovenya (14)
- İspanya (18)
- İsveç (5)
- İsviçre (3)
- Türkiye (13)
- Ukrayna (14)
Kaynakça
- ^ "Minsk 2019 hold judo test event for European Games". insidethegames.biz. 22 Şubat 2019. 3 Nisan 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Nisan 2019.
Dış bağlantılar
- 2019 Avrupa Oyunları web sitesinde judo