En İyi Film | En İyi Yönetmen |
| |
En İyi Erkek Oyuncu | En İyi Kadın Oyuncu |
| |
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu | En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu |
| |
En İyi Özgün Senaryo | En İyi Uyarlama Senaryo |
| |
En İyi Görüntü Yönetmeni | Bir İngiliz Yazar, Yönetmen ya da Yapımcının İlk Filmindeki Üstün Başarı |
| - Rungano Nyoni (Yazar/Yönetmen), Emily Morgan (Yapımcı) – I Am Not a Witch
- Gareth Tunley (Yazar/Yönetmen/Yapımcı), Jack Healy Guttman & Tom Meeten (Yapımcı) – The Ghoul
- Johnny Harris (Yazar/Yapımcı), Thomas Napper (Yönetmen) – Jawbone
- Lucy Cohen (Yönetmen) – Kingdom of Us
- Alice Birch (Yazar), William Oldroyd (Yönetmen), Fodhla Cronin O'Reilly (Yapımcı) – Lady Macbeth
|
En İyi İngiliz Filmi | En İyi Belgesel |
- Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) – Graham Broadbent, Pete Czernin ve Martin McDonagh
- En Karanlık Saat (Darkest Hour) – Tim Bevan, Lisa Bruce, Eric Fellner, Anthony McCarten ve Douglas Urbanski
- Stalin'in Ölümü (The Death of Stalin) – Armando Iannucci, Kevin Loader, Laurent Zeitoun, Yann Zenou, Ian Martin ve David Schneider
- God's Own Country – Francis Lee, Manon Ardisson ve Jack Tarling
- Lady Macbeth – William Oldroyd, Fodhla Cronin O'Reilly ve Alice Birch
- Ayı Paddington 2 (Paddington 2) – Paul King, David Heyman ve Simon Farnaby
| - Ben Senin Zencin Değilim (I Am Not Your Negro) – Raoul Peck
- City of Ghosts – Matthew Heineman
- İkarus (Icarus) – Bryan Fogel ve Dan Cogan
- An Inconvenient Sequel: Truth to Power – Bonni Cohen ve Jon Shenk
- Jane – Brett Morgen
|
En İyi Özgün Müzik | En İyi Ses |
| - Dunkirk – Richard King, Gregg Landaker, Gary A. Rizzo, Mark Weingarten
- Tam Gaz (Baby Driver) – Tim Cavagin, Mary H. Ellis, Julian Slater
- Blade Runner 2049 – Ron Bartlett, Doug Hemphill, Mark Mangini, Mac Ruth
- Suyun Sesi (The Shape of Water) – Christian Cooke, Glen Gauthier, Nathan Robitaille, Brad Zoern
- Star Wars: Son Jedi (Star Wars: The Last Jedi) – Ren Klyce, David Parker, Michael Semanick, Stuart Wilson, Matthew Wood
|
En İyi Yapım Tasarımı | En İyi Görsel Efekt |
- Suyun Sesi (The Shape of Water) – Paul Austerberry, Jeff Melvin, Shane Vieau
| - Blade Runner 2049 – Gerd Nefzer, John Nelson
- Dunkirk – Scott Fisher, Andrew Jackson
- Suyun Sesi (The Shape of Water) – Dennis Berardi, Trey Harrell, Kevin Scott
- Star Wars: Son Jedi (Star Wars: The Last Jedi) – Nominees TBC
- Maymunlar Cehennemi: Savaş (War for the Planet of the Apes) – Nominees TBC
|
En İyi Kostüm Tasarımı | En İyi Saç ve Makyaj |
| - En Karanlık Saat (Darkest Hour) – David Malinowski, Ivana Primorac, Lucy Sibbick, Kazuhiro Tsuji
|
En İyi Kurgu | En İyi İngilizce Dilinde Olmayan Film |
- Tam Gaz (Baby Driver) – Jonathan Amos, Paul Machliss
| |
En İyi Animasyon Film | En İyi Kısa Animasyon |
- Koko (Coco) – Lee Unkrich ve Darla K. Anderson
| - Poles Apart – Paloma Baeza ve Ser En Low
- Have Heart – Will Anderson
- Mamoon – Ben Steer
|
En İyi Kısa Film | Yükselen Yıldız Ödülü |
- Cowboy Dave – Colin O’Toole ve Jonas Mortensen
- Aamir – Vika Evdokimenko, Emma Stone ve Oliver Shuster
- Bronco – SLB
- A Drowning Man – Mahdi Fleifel, Signe Byrge Sørensen ve Patrick Campbell
- Work – Aneil Karia and Scott O’Donnell
- Wren Boys – Harry Lighton, Sorcha Bacon ve John Fitzpatrick
| |