Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení 2011
19. Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení | |
---|---|
Základní informace | |
Sport | sportovní lezení |
Země | Rakousko Rakousko |
Organizace | IFSC, ÖWK, ČHS |
Web | ifsc-climbing.org wettklettern.at horosvaz.cz |
Obtížnost | |
Město | Imst |
Datum | 25.-28. srpna |
Zlato | Jure Raztresen Julia Serrière |
Stříbro | Edward Hamer Johanna Ernst |
Bronz | Stefano Ghisolfi Sasha DiGiulian |
Rychlost | |
Město | Imst |
Datum | 25.-28. srpna |
Zlato | Danijil Boldyrev Anna Cyganovová |
Stříbro | Marcin Dzienski Stefanie Pichler |
Bronz | Sergiy Barkovskyy Margot Heitz |
← 2010 2011 2012 → |
Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení 2011 (anglicky: IFSC World Youth Championship) se uskutečnilo jako devatenáctý ročník 25.-28. srpna v rakouském Imstu v lezení na obtížnost a rychlost, toto město hostilo Mistrovství světa juniorů již počtvrté. Do průběžného světového žebříčku juniorů se bodovalo třicet prvních závodníků v každé kategorii lezců od 14 do 19 let.[1]
Průběh MSJ
Domácí závodníci získali celkově tři zlaté a tři stříbrné medaile, což byl druhý nejlepší medailový zisk na tomto MSJ.
Češi na MSJ
Po čtyřech nejúspěšnějších letech nezískali tentokrát čeští závodníci žádnou medaili. Nejlépe se umístil budoucí juniorský mistr světa Jan Kříž, který skončil ve finále v lezení na rychlost čtvrtý.
Výsledky juniorů a juniorek
Pořadatelská země
obtížnost | rychlost | ||
---|---|---|---|
junioři | juniorky | junioři | juniorky |
1. Jure Raztresen | 1. Julia Serrière | 1. Danijil Boldyrev | 1. Anna Cyganovová |
2. Edward Hamer | 2. Johanna Ernst | 2. Marcin Dzienski | 2. Stefanie Pichler |
3. Stefano Ghisolfi | 3. Sasha DiGiulian | 3. Sergiy Barkovskyy | 3. Margot Heitz |
4. Alexander Megos | 4. Hélène Janicot | 4. Viacheslav Vedenchuk | 4. Francesca Metcalf |
5. Max Rudigier | 5. Matilda Söderlund | 5. Maximilian Porscha | 5. Julija Kaplinová |
6. Urban Primozic | 6. Amanda Rohner | 6. Arman Ter-Minasyan | 6. Karina Miroslaw |
7. Lukas Köb | 7. Maria Davies Sandbu | 7. Dmitrij Timofejev | 7. Isabell Haag |
8. Sergej Epih | 8. Seuran Han | 8. Bogdan Posmashnyy | 8. Dinara Fachritdinovová |
35.-36. Tomáš Binter | 45. Michaela Zbořilová | — | — |
39. Jan Jeliga | 46.-47. Markéta Pavlíčková | — | — |
44. Stanislav Pekárek | — | — | — |
50. Dominik Uher | — | — | — |
8 finalistů | 8 finalistek | 8/4 finalistů | 8/4 finalistek |
26 semifinalistů | 26 semifinalistek | 16 semifinalistů | 16 semifinalistek |
62 juniorů | 47 juniorek | 28 juniorů | 21 juniorek |
Výsledky chlapců a dívek v kategorii A
obtížnost | rychlost | ||
---|---|---|---|
chlapci | dívky | chlapci | dívky |
1. Domen Škofic | 1. Magdalena Röck | 1. Konstantin Payl | 1. Aleksandra Rudzinska |
2. Dmitrij Fakirjanov | 2. Momoka Oda | 2. Artem Savelyev | 2. Esther Bruckner |
3. Loic Timmermans | 3. Tina Johnsen Hafsaas | 3. Nikita Sujuškin | 3. Anouck Jaubert |
4. Sebastian Halenke | 4. Katharina Posch | 4. Sergei Luzhetskii | 4. Svetlana Okolnichnikova |
5. Maël Bonzom | 5. Laura Michelard | 5. Rafal Halasa | 5. Tatiana Skorodumova |
6. Thomas Joannes | 6. Karoline Sinnhuber | 6. Guillaume Moro | 6. Valeria Baranova |
7. Nikita Sujuškin | 7. Sol Sa | 7. Amir Maimuratov | 7. Elizaveta Shatalova |
8. Christoph Hanke | 8. Luisa Deubzer | 8. Yevgeniy Chelombytko | 8. Natalie Bärtschi |
30.-31. Petr Čermák | 26. Tereza Svobodová | 21. Michal Štěpánek | 22. Eva Křížová |
8 finalistů | 8 finalistek | 8/4 finalistů | 8/4 finalistek |
26 semifinalistů | 26 semifinalistek | 16 semifinalistů | 16 semifinalistek |
84 chlapců | 62 dívek | 35 chlapců | 29 dívek |
Výsledky chlapců a dívek v kategorii B
obtížnost | rychlost | ||
---|---|---|---|
chlapci | dívky | chlapci | dívky |
1. Bernhard Röck | 1. Jessica Pilz | 1. Ruslan Faizullin | 1. Polina Shelpakova |
2. Naoki Shimatani | 2. Ievgeniia Kazbekova | 2. Georgy Artamonov | 2. Alexandra Elmer |
3. Keiichiro Korenaga | 3. Salomé Romain | 3. Alessandro Santoni | 3. Anastasiia Klochkova |
4. Jakob Heber Norum | 4. Anak Verhoeven | 4. Jan Kříž | 4. Anna Emets |
5. Piotr Schab | 5. Julia Chanourdie | 5. Danil Zakirov | 5. Kayla Lieuw |
6. Kohei Kageya | 6. Julia Pinggera | 6. Gian-Luca Grichting | 6. Nicole Mejia |
7. Ruben Firnenburg | 7. Anne-Sophie Koller | 7. Mario Cisneros | 7. Staša Gejo |
8. BenIsaac Tresco | 8. Molly Thompson- Smith | 8. Sergiy Kamyenyev | 8. Andrea Kümin |
17. Zdeněk Ustohal | 12. Andrea Pavlincová | — | 16. Petra Vojířová |
8 finalistů | 8 finalistek | 8/4 finalistů | 8/4 finalistek |
26 semifinalistů | 26 semifinalistek | 16 semifinalistů | 16 semifinalistek |
85 chlapců | 72 dívek | 35 chlapců | 33 dívek |
Medaile podle zemí
pořadí | stát | celkem | |||
---|---|---|---|---|---|
1. | Rusko Rusko | 4 | 3 | 2 | 9 |
2. | Rakousko Rakousko | 3 | 3 | 0 | 6 |
3. | Slovinsko Slovinsko | 2 | 0 | 0 | 2 |
4. | Francie Francie | 1 | 1 | 3 | 5 |
5. | Ukrajina Ukrajina | 1 | 1 | 1 | 3 |
6. | Polsko Polsko | 1 | 1 | 0 | 2 |
7. | Japonsko Japonsko | 0 | 2 | 1 | 3 |
8. | Spojené království Spojené království | 0 | 1 | 0 | 1 |
9. | Itálie Itálie | 0 | 0 | 2 | 2 |
10. | USA USA | 0 | 0 | 1 | 1 |
10. | Belgie Belgie | 0 | 0 | 1 | 1 |
10. | Norsko Norsko | 0 | 0 | 1 | 1 |
Odkazy
Reference
- ↑ IFSC: výsledky MSJ 2011
Tento článek je příliš stručný nebo postrádá důležité informace. Pomozte Wikipedii tím, že jej vhodně rozšíříte. Nevkládejte však bez oprávnění cizí texty. |
Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení | ||
---|---|---|
Basilej 1992 • Lipsko 1994 • Laval 1995 • Moskva 1996 • Imst 1997 • Moskva 1998 • Courmayeur 1999 • Amsterdam 2000 • Imst 2001 • Canteleu 2002 • Veliko Tarnovo 2003 • Edinburgh 2004 • Peking 2005 • Imst 2006 • Ibarra 2007 • Sydney 2008 • Valence 2009 • Edinburgh 2010 • Imst 2011 • Singapur 2012 • Saanich 2013 • Noumea 2014 • Arco 2015 • Kanton 2016 • Innsbruck 2017 • Moskva 2018 • Arco 2019 • Voroněž 2021 • Dallas 2022 • Soul 2023 | ||
Portály: Rakousko | Sport