Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení 2012
20. Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení | |
---|---|
Základní informace | |
Sport | sportovní lezení |
Země | Singapur Singapur |
Organizace | IFSC, SMF, ČHS |
Web | ifsc-climbing.org smf.org.sg horosvaz.cz |
Obtížnost | |
Město | Singapur |
Datum | 25.-26. května |
Zlato | Dmitrij Fakirjanov Momoka Oda |
Stříbro | Domen Škofic Magdalena Röck |
Bronz | Jure Raztresen Katharina Posch |
Rychlost | |
Město | Singapur |
Datum | 25.-26. května |
Zlato | Nikita Sujuškin Anouck Jaubert |
Stříbro | Dmitrij Timofejev Esther Bruckner |
Bronz | Konstantin Payl Julija Kaplinová |
← 2011 2012 2013 → |
Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení 2012 (anglicky: IFSC World Youth Championship) se uskutečnilo jako dvacátý ročník 25.-26. května v Singapuru v lezení na obtížnost a rychlost. Do průběžného světového žebříčku juniorů se bodovalo třicet prvních závodníků v každé kategorii lezců od 14 do 19 let.[1]
Průběh MSJ
Domácí závodníci zde měli jednoho finalistu, mezi nejmladšími medailisty se umístili také závodnice z Venezuely a Ekvádoru.
Češi na MSJ
Po čtyřech nejúspěšnějších letech nezískali čeští závodníci již dva roky žádnou medaili.
Výsledky juniorů a juniorek
Pořadatelská země
obtížnost | rychlost | ||
---|---|---|---|
junioři | juniorky | junioři | juniorky |
1. Dmitrij Fakirjanov | 1. Momoka Oda | 1. Nikita Sujuškin | 1. Anouck Jaubert |
2. Domen Škofic | 2. Magdalena Röck | 2. Dmitrij Timofejev | 2. Esther Bruckner |
3. Jure Raztresen | 3. Katharina Posch | 3. Konstantin Payl | 3. Julija Kaplinová |
4. Max Rudigier | 4. Sol Sa | 4. Sergiy Barkovskyy | 4. Aleksandra Rudzinska |
5. Christoph Hanke | 5. Risa Ota | 5. Viacheslav Vedenchuk | 5. Anna Cyganovová |
6. Hongil Kim | 6. Laura Michelard | 6. Yaroslav Gontaryk | 6. Anna Zaikina |
7. Nikita Sujuškin | 7. Tina Johnsen Hafsaas | 7. Marcin Dzienski | 7. Francis Guillen |
8. Thomas Joannes | 8. Tsukasa Mizuguchi | 8. Guangdong Li | 8. Svetlana Okolnichnikova |
11. Jan Jeliga | 32. Eva Křížová | 31. Jan Jeliga | 13. Eva Křížová |
8 finalistů | 8 finalistek | 4/8 finalistů | 4/8 finalistek |
26 semifinalistů | 26 semifinalistek | 16 semifinalistů | 16 semifinalistek |
51 juniorů | 46 juniorek | 35 juniorů | 20 juniorek |
Výsledky chlapců a dívek v kategorii A
obtížnost | rychlost | ||
---|---|---|---|
chlapci | dívky | chlapci | dívky |
1. Sebastian Halenke | 1. Jessica Pilz | 1. Ruslan Faizullin | 1. Anna Emets |
2. Semen Chesnokov | 2. Anak Verhoeven | 2. Sergei Luzhetskii | 2. Valeria Baranova |
3. Martin Bergant | 3. Salomé Romain | 3. Georgy Artamonov | 3. Nina Lach |
4. Tomoa Narasaki | 4. Ana Tiripa | 4. Amir Maimuratov | 4. Alexandra Elmer |
5. Sean Bailey | 5. Andrea Ebner | 5. Alessandro Santoni | 5. Bailey Dickinson |
6. Hiroto Shimizu | 6. Ievgeniia Kazbekova | 6. Jan Kříž | 6. Kyra Condie |
7. Hanwool Kim | 7. Aya Onoe | 7. Aleksandr Bolshakov | 7. Bin Bin Zhang |
8. David Firnenburg | 8. Hannah Baehr | 8. Maxim Shcherbakov | 8. Svetlana Motovilova |
29. Petr Čermák | 11. Tereza Svobodová | — | 21. Tereza Svobodová |
8 finalistů | 8 finalistek | 4/8 finalistů | 4/8 finalistek |
26 semifinalistů | 26 semifinalistek | 16 semifinalistů | 16 semifinalistek |
69 chlapců | 49 dívek | 36 chlapců | 22 dívek |
Výsledky chlapců a dívek v kategorii B
obtížnost | rychlost | ||
---|---|---|---|
chlapci | dívky | chlapci | dívky |
1. Anze Peharc | 1. Hannah Schubert | 1. Aleksandr Shikov | 1. Liesli Romero |
2. Hannes Puman | 2. Aika Tajima | 2. Danil Zakirov | 2. Nicole Mejia |
3. Georg Parma | 3. Mona Kellner | 3. Maksim Diachkov | 3. Anastasiia Klochkova |
4. William Bosi | 4. Staša Gejo | 4. Vladislav Myznikov | 4. Daria Kan |
5. Héctor Adrián Martínez Cordero | 5. Paloma Simon | 5. Ludovico Fossali | 5. Mariia Musienko |
6. Yuzuru Iida | 6. Claire Buhrfeind | 6. John Brosler | 6. Chiara Rogora |
7. Danil Zakirov | 7. Molly Thompson- Smith | 7. Brendan Mitchell | 7. Jara Späte |
8. Shinichiro Nomura | 8. Margo Hayes | 8. Guangfeng Li | 8. Kayla Lieuw |
bez české účasti | — | — | — |
8 finalistů | 8 finalistek | 4/8 finalistů | 4/8 finalistek |
26 semifinalistů | 26 semifinalistek | 16 semifinalistů | 16 semifinalistek |
56 chlapců | 48 dívek | 29 chlapců | 27 dívek |
Medaile podle zemí
pořadí | stát | celkem | |||
---|---|---|---|---|---|
1. | Rusko Rusko | 5 | 4 | 5 | 14 |
2. | Rakousko Rakousko | 2 | 2 | 3 | 7 |
3. | Slovinsko Slovinsko | 1 | 1 | 2 | 4 |
4. | Francie Francie | 1 | 1 | 1 | 3 |
5. | Japonsko Japonsko | 1 | 1 | 0 | 2 |
6. | Německo Německo | 1 | 0 | 1 | 2 |
7. | Venezuela Venezuela | 1 | 0 | 0 | 1 |
8. | Ekvádor Ekvádor | 0 | 1 | 0 | 1 |
8. | Švédsko Švédsko | 0 | 1 | 0 | 1 |
8. | Belgie Belgie | 0 | 1 | 0 | 1 |
Odkazy
Reference
- ↑ IFSC: výsledky MSJ 2012
Související články
- Mistrovství světa juniorů v ledolezení 2012
Tento článek je příliš stručný nebo postrádá důležité informace. Pomozte Wikipedii tím, že jej vhodně rozšíříte. Nevkládejte však bez oprávnění cizí texty. |
Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení | ||
---|---|---|
Basilej 1992 • Lipsko 1994 • Laval 1995 • Moskva 1996 • Imst 1997 • Moskva 1998 • Courmayeur 1999 • Amsterdam 2000 • Imst 2001 • Canteleu 2002 • Veliko Tarnovo 2003 • Edinburgh 2004 • Peking 2005 • Imst 2006 • Ibarra 2007 • Sydney 2008 • Valence 2009 • Edinburgh 2010 • Imst 2011 • Singapur 2012 • Saanich 2013 • Noumea 2014 • Arco 2015 • Kanton 2016 • Innsbruck 2017 • Moskva 2018 • Arco 2019 • Voroněž 2021 • Dallas 2022 • Soul 2023 | ||
Portály: Sport