Medal | Name(s) | Games | Sport | Event |
Gold | Marianna Sastin | 2015 Baku | Wrestling | Women's freestyle 60 kg |
Gold | Zoltán Kammerer Tamás Szalai | 2015 Baku | Canoe sprint | Men's K2-1000m |
Gold | Anna Kárász Danuta Kozák Gabriella Szabó Ninetta Vad | 2015 Baku | Canoe sprint | Women's K4-500m |
Gold | Emese Barka | 2015 Baku | Wrestling | Women's freestyle 58 kg |
Gold | Zoltán Kammerer Tamás Kulifai Dávid Tóth Dániel Pauman | 2015 Baku | Canoe sprint | Men's K4-1000m |
Gold | Danuta Kozák | 2015 Baku | Canoe sprint | Women's K1-500m |
Gold | Panna Szollosi Dora Lendvay Dora Hegyi Balazs Farkas Daniel Bali | 2015 Baku | Gymnastics | Aerobic Mixed groups |
Silver | Bálint Korpási | 2015 Baku | Wrestling | Men's Greco-Roman 71 kg |
Silver | Richárd Bognár | 2015 Baku | Shooting | Men's double trapg |
Silver | Janka Juhász | 2015 Baku | Swimming | Women's 1500 metre freestyle |
Silver | Hedvig Karakas | 2015 Baku | Judo | Women's 57 kg |
Bronze | Attila Vajda | 2015 Baku | Canoe sprint | Men's C1-1000m |
Bronze | Sándor Tótka Peter Molnar | 2015 Baku | Canoe sprint | Men's K2-200m |
Bronze | Danuta Kozák | 2015 Baku | Canoe sprint | Women's K1-200m |
Bronze | Renáta Csay | 2015 Baku | Canoe sprint | Women's K1-5000m |
Bronze | Anna Kárász Ninetta Vad | 2015 Baku | Canoe sprint | Women's K2-500m |
Bronze | Boglarka Bonecz | 2015 Baku | Swimming | Women's 200 metre butterfly |
Bronze | Éva Csernoviczki | 2015 Baku | Judo | Women's 48 kg |
Bronze | Zoltán Harcsa | 2015 Baku | Boxing | Men's 75 kg |
Gold | Bálint Kopasz | 2019 Minsk | Canoe sprint | Men's K-1 1000m |
Gold | Virág Balla Kincső Takács | 2019 Minsk | Canoe sprint | Women's C-2 500m |
Gold | Anna Kárász Danuta Kozák Tamara Csipes Erika Medveczky | 2019 Minsk | Canoe sprint | Women's K-4 500m |
Gold | Bálint Kopasz | 2019 Minsk | Canoe sprint | Men's K-1 5000m |
Silver | Anna Kárász Danuta Kozák | 2019 Minsk | Canoe sprint | Women's K-2 500m |
Silver | Danuta Kozák | 2019 Minsk | Canoe sprint | Women's K-1 500m |
Silver | Danuta Kozák | 2019 Minsk | Canoe sprint | Women's K-1 200m |
Silver | Balázs Birkás | 2019 Minsk | Canoe sprint | Men's K-1 200m |
Silver | Dóra Bodonyi | 2019 Minsk | Canoe sprint | Women's K-1 5000m |
Silver | Erik Torba | 2019 Minsk | Wrestling | Men's Greco-Roman 60 kg |
Bronze | Attila Ungvári | 2019 Minsk | Judo | Men's 81 kg |
Bronze | Gréta Kerekes | 2019 Minsk | Athletics | Women's 100m hurdles |
Bronze | István Péni | 2019 Minsk | Shooting | Men's 50 metre rifle three positions |
Bronze | Tamás Lőrincz | 2019 Minsk | Wrestling | Men's Greco-Roman 77 kg |
Bronze | Sára Péter | 2019 Minsk | Gymnastics | Women's vault |
Bronze | Viktor Lőrincz | 2019 Minsk | Wrestling | Men's Greco-Roman 87 kg |
Bronze | Dávid Vecsernyés | 2019 Minsk | Gymnastics | Men's horizontal bar |
Bronze | Yves Martial Tadissi | 2019 Minsk | Karate | Men's kumite 67 kg |
Bronze | Gábor Hárspataki | 2019 Minsk | Karate | Men's kumite 75 kg |
Gold | Eszter Mészáros Zalán Pekler | 2023 Kraków | Shooting | Mixed team 10 metre air rifle |
Gold | Ádám Varga | 2023 Kraków | Canoe sprint | Men's K-1 500m |
Gold | István Péni Zalán Pekler Soma Hammerl | 2023 Kraków | Shooting | Men's team 10 metre air rifle |
Gold | Zalán Pekler | 2023 Kraków | Shooting | 50 metre rifle 3 positions |
Silver | Ádám Balog Balázs Csuka Norbert Gyene Péter Hajdú András John László Kovácsovics Attila Kun László Nahaj Csanád Neukum Bence Rozmán Patrik Vizes Bence Zakics | 2023 Kraków | Beach Handball | Men's tournament |
Silver | Alida Dóra Gazsó | 2023 Kraków | Canoe sprint | Women's K-1 500m |
Silver | Bianka Kéri | 2023 Kraków | Athletics | Women's 800 metres |
Silver | Luana Márton | 2023 Kraków | Taekwondo | Women's featherweight |
Silver | Flóra Pásztor | 2023 Kraków | Fencing | Women's individual foil |
Silver | Nándor Ecseki Dóra Madarász | 2023 Kraków | Table tennis | Mixed doubles |
Bronze | Giada Bragato Bianka Nagy | 2023 Kraków | Canoe sprint | Women's C-2 500m |
Bronze | Alida Dóra Gazsó Tamara Csipes | 2023 Kraków | Canoe sprint | Women's K-2 500m |
Bronze | Ágnes Kiss | 2023 Kraków | Canoe sprint | Women's C-1 500m |
Bronze | Luca Patakfalvy | 2023 Kraków | Taekwondo | Women's batamweight |
Bronze | Áron Szilágyi | 2023 Kraków | Fencing | Men's individual sabre |
Bronze | Anna Kun | 2023 Kraków | Fencing | Women's individual épée |
Bronze | Kelen Bailey | 2023 Kraków | Taekwondo | Men's middleweight |