Łyżwiarstwo figurowe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2016
- Główny artykuł: Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2016.
Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2016 Hamar | |||
| |||
Miejsce | Hamar Olympic Amphitheatre | ||
---|---|---|---|
Data | 12–21 lutego 2016 | ||
Liczba konkurencji | 5 | ||
Liczba zawodników | 76 | ||
|
Łyżwiarstwo figurowe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2016 – jedna z dyscyplin rozgrywanych podczas zimowej igrzysk olimpijskich młodzieży od 12 do 21 lutego 2016 w hali Hamar Olympic Amphitheatre w Hamarze[1]. Zawody odbywały się w pięciu konkurencjach: solistów, solistek, par sportowych, par tanecznych oraz drużynach mieszanych NOC.
Kwalifikacje
W konkurencjach solistów i solistek mogli wziąć udział zawodnicy urodzeni między 1 stycznia 1999 r. a 31 grudnia 2001 r., zaś w parach sportowych i tanecznych, partnerzy urodzeni między 1 stycznia 1997 a 31 grudnia 2000 oraz partnerki urodzone między 1 stycznia 1999 a 31 grudnia 2001[2].
Ogólny limit zawodników w dyscyplinie łyżwiarstwa figurowego wynosił 76 łyżwiarzy ogółem (38 mężczyzn i 38 kobiet). Narodowy komitet olimpijski (NOC) mógł zgłosić do zawodów co najwyżej po dwóch reprezentantów w każdej z konkurencji[2].
Konkurencja drużyn mieszanych NOC to konkurencja specjalna rozgrywana wyłącznie na zimowych igrzyskach olimpijskich młodzieży w której występują drużyny mieszane złożone z zawodników reprezentujących różne Narodowe komitety olimpijskie. Zawodnicy, którzy wzięli udział w tych zawodach zostali wyłonieni przez losowanie[2].
Medaliści
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Soliści | Sōta Yamamoto | Deniss Vasiļjevs | Dmitrij Alijew |
Solistki | Polina Curska | Marija Sotskowa | Elizabet Tursynbajewa |
Pary sportowe | Jekatierina Borisowa / Dmitrij Sopot | Anna Dušková / Martin Bidař | Alina Ustimkina / Nikita Wołodin |
Pary taneczne | Anastasija Szpilewaja / Grigorij Smirnow | Chloe Lewis / Logan Bye | Anastasija Skopcowa / Kiriłł Aloszyn |
Drużynowo NOC | Team Desire Dmitrij Alijew Li Xiangning Sarah Rose / Joseph Goodpaster Anastasija Skopcowa / Kiriłł Aloszyn | Team Future Iwan Szmuratko Diāna Ņikitina Anna Dušková / Martin Bidař Julia Wagret / Mathieu Couyras | Team Discovery Deniss Vasiļjevs Fruzsina Medgyesi Gao Yumeng / Li Bowen Marjorie Lajoie / Zachary Lagha |
Klasyfikacja medalowa
Miejsce | Państwo | Łącznie | |||
---|---|---|---|---|---|
1. | Rosja | 3 | 1 | 3 | 7 |
2. | Japonia | 1 | 0 | 0 | 1 |
3. | Czechy | 0 | 1 | 0 | 1 |
Łotwa | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Stany Zjednoczone | 0 | 1 | 0 | 1 | |
6. | Kazachstan | 0 | 0 | 1 | 1 |
Przypisy
- ↑ Winter Youth Olympic Games 2016, Lillehammer – Time Schedule. ISU, 2016-02-03. [dostęp 2020-01-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-02-04)]. (ang.).
- ↑ a b c QUALIFICATION SYSTEM – 2ND WINTER YOUTH OLYMPIC GAMES – LILLEHAMMER 2016. ISU. [dostęp 2019-06-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-20)]. (ang.).
Bibliografia
- Youth Olympic Games Lillehammer 2016. ISU. [dostęp 2019-06-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-04-02)]. (ang.).
- p
- d
- e
|
- p
- d
- e