Kombinacja norweska na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2016
- Główny artykuł: Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2016.
| |||
Data | 23-26 lutego 2016 | ||
---|---|---|---|
Miejscowość | Râșnov, Rumunia |
Kombinacja norweska na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2016 odbyła się w dniach 23-26 lutego 2016 roku w rumuńskim Râșnovie. Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: sprincie, zawodach metodą Gundersena oraz zawodach drużynowych.
Wyniki
Gundersen HS100/10 km
23 lutego
Pozycja | Zawodnik | Narodowość | Czas |
---|---|---|---|
Bernhard Flaschberger | Austria | 28:02,1 | |
Vinzenz Geiger | Niemcy | +59,6 | |
Terence Weber | Niemcy | +1:08,5 | |
4. | Eero Hirvonen | Finlandia | +1:08,8 |
5. | Noa Mraz | Austria | +2:37,3 |
6. | Martin Hahn | Niemcy | +3:02,0 |
7. | Kristjan Ilves | Estonia | +3:06,6 |
8. | Ryōta Yamamoto | Japonia | +3:08,4 |
9. | Samuel Mraz | Austria | +3:30,2 |
10. | Leif Torbjørn Næsvold | Norwegia | +3:47,5 |
Sprint HS100/5 km
25 lutego
Pozycja | Zawodnik | Narodowość | Czas |
---|---|---|---|
Tomáš Portyk | Czechy | 11:01,5 | |
Terence Weber | Niemcy | +5,1 | |
Kristjan Ilves | Estonia | +5,4 | |
4. | Lukáš Daněk | Czechy | +48,4 |
5. | Hidefumi Denda | Japonia | +49,4 |
6. | Bernhard Flaschberger | Austria | +53,9 |
7. | Vinzenz Geiger | Niemcy | +57,6 |
8. | Philip Beikircher | Austria | +1:00,7 |
9. | Aaron Kostner | Włochy | +1:04,7 |
10. | Ondřej Pažout | Czechy | +1:07,4 |
Sztafeta HS100/4x5 km
26 lutego
Pozycja | Państwo | Zawodnicy | Czas |
---|---|---|---|
Austria | Florian Dagn Noa Mraz Samuel Mraz Bernhard Flaschberger | 57:31,8 | |
Niemcy | Martin Hahn Tim Kopp Terence Weber Vinzenz Geiger | +1:26,3 | |
Finlandia | Wille Karhumaa Atte Korhonen Mikko Hulkko Eero Hirvonen | +2:44,5 | |
4. | Czechy | Ondřej Pažout Lukáš Daněk Tomáš Portyk David Zámek | +3:15,5 |
5. | Norwegia | Lars Ivar Skårset Petter Løset Skodjereite Leif Torbjørn Næsvold Einar Lurås Oftebro | +3:58,6 |
6. | Stany Zjednoczone | Jasper Good Jared Shumate Stephen Schumann Ben Loomis | +5:33,5 |
7. | Japonia | Hisaki Nagamine Yūto Nakamura Hidefumi Denda Ryōta Yamamoto | +5:35,0 |
8. | Rosja | Tigran Surmalian Iwan Szarutin Witalij Iwanow Aleksandr Owsiannikow | +7:07,7 |
9. | Włochy | Luca Gianmoena(inne języki) Aaron Kostner Mirco Sieff Martin Taschler | +8:14,5 |
10. | Estonia | Andreas Ilves Klaus Mark Kolpakov Ivo-Niklas Hermanson Kristjan Ilves | +8:49,1 |
Klasyfikacja medalowa
Miejsce | Państwo | ||||
---|---|---|---|---|---|
1. | Austria | 2 | 0 | 0 | 2 |
2. | Czechy | 1 | 0 | 0 | 1 |
3. | Niemcy | 0 | 3 | 1 | 4 |
4. | Estonia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Finlandia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Bibliografia
- Program i wyniki zawodów. data.fis-ski.com. [dostęp 2016-10-22]. (ang.).
- p
- d
- e
←2014/2015 Sezon 2015/2016 w sportach zimowych 2016/2017→