Mistrzostwa Świata U-18 w Piłce Ręcznej Kobiet 2022
| |||
Dyscyplina | |||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Szczegóły turnieju | |||
Gospodarz | |||
Otwarcie | 30 lipca 2022 | ||
Zamknięcie (finał) | 10 sierpnia 2022 | ||
Liczba drużyn | 32 | ||
Liczba aren | 3 (w 1 mieście) | ||
I miejsce | Korea Południowa U-18 | ||
II miejsce | Dania U-18 | ||
III miejsce | Węgry U-18 | ||
Statystyki turnieju | |||
Liczba meczów | 114 | ||
Król strzelców | Julie Mathiesen Scaglione (62) | ||
Najlepszy zawodnik (MVP) | Minseo Kim |
Mistrzostwa Świata U-18 w Piłce Ręcznej Kobiet 2022 – dziewiąte mistrzostwa świata U-18 w piłce ręcznej kobiet, oficjalny międzynarodowy turniej piłki ręcznej o randze mistrzostw świata organizowany przez IHF mający na celu wyłonienie najlepszej żeńskiej reprezentacji narodowej złożonej z zawodniczek do lat osiemnastu. Odbył się w dniach 30 lipca – 10 sierpnia 2022 roku w Skopju. Tytułu zdobytego w 2018 roku nie broniła reprezentacja Rosji z powodu dyskwalifikacji.
Zawody zostały rozegrane po czteroletniej przerwie spowodowanej odwołaniem edycji 2020 z powodu pandemii COVID-19 i były to pierwsze mistrzostwa rozegrane w trzydziestodwuzespołowej obsadzie[1][2].
W fazie wstępnej obyło się bez niespodzianek[3][4][5][6], w fazie zasadniczej grupy składały się z trzech europejskich reprezentacji i jednej spoza tego kontynentu[7]. W ćwierćfinałach znalazło się sześć europejskich drużyn, dla Egiptu i Islandii był to pierwszy awans do tej fazy rozgrywek[8][9][10][11], a w półfinałach zmierzyły się Holandia z Danią i Korea z Węgrami[12]. Do finału dotarły dwa niepokonane zespoły, a jego obsada była powtórzeniem tej z inauguaracyjnej edycji[13][14], jednak tym razem to Koreanki pokonały Dunki zdobywając pierwszy tytuł mistrzowski dla pozaeuropejskiej reprezentacji, brąz przypadł zaś po wyrównanym pojedynku Węgierkom[15][16][17].
Po zakończonym turnieju IHF opublikowała statystyki indywidualne[18][19] i drużynowe[20][21].
Informacje ogólne
Prawa do organizacji turnieju zostały przyznane Gruzji przez Radę IHF w lutym 2020 roku[22][23], nie nastąpiło to bowiem podczas kongresu tej organizacji w maju 2017 roku[24]. W marcu 2022 roku gruzińska federacja zrezygnowała z organizacji zawodów ze uwagi na napiętą sytuację polityczną, miesiąc później na nowego gospodarza wskazano Północną Macedonię[2].
W mistrzostwach wzięły udział trzydzieści dwie reprezentacje wyłonione w kontynentalnych kwalifikacjach. Ze względu na rosyjską inwazję na Ukrainę reprezentacja Rosji została wykluczona ze wszystkich rozgrywek, a w gronie uczestników jej miejsce zostało przekazane drużynie z dziką kartą[25]. Obsada zawodów ulegała następnie zmianom – automatyczny awans utraciła Gruzja, a inne zespoły się wycofywały, zatem na ich miejsce zostały dokooptowane reprezentacje z listy rezerwowej[2][26]. Losowanie grup zostało zaplanowane na 2 czerwca 2022 roku w siedzibie IHF w Bazylei[26] i w jego wyniku powstało osiem czterozespołowych grup[27].
Zawody zostały rozegrane w trzech halach w Skopje – jedną było Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, dwie zaś znajdowały się w kompleksie sportowym „Jane Sandanski”[2] – a nad ich przebiegiem czuwało dwadzieścia jeden par arbitrów[28].
Trzydzieści dwie uczestniczące reprezentacje – dla ośmiu był to debiut na imprezie tej rangi[29] – zostały podzielone na osiem czterozespołowych grup rywalizujących systemem kołowym, a po dwa najlepsze z każdej z grup awansowały do fazy zasadniczej. W niej, zachowując punkty z pierwszej fazy, walczyły w czterech czterozespołowych grupach o dwa czołowe miejsca premiowane awansem do ćwierćfinałów; podobny system obowiązywał w meczach o miejsca 17–32. Szerokie składy liczyły maksymalnie trzydzieści pięć zawodniczek, a z wąskiego, turniejowego można było w trakcie zawodów wymienić maksymalnie pięć (z możliwością powrotu wcześniej zastąpionej zawodniczki) – limit ten nie obowiązywał przy potwierdzonych przypadkach zachorowań[30].
W związku z pandemią COVID-19 wprowadzono regulacje dotyczące szczepień, testów, kwarantanny itd.[31][32].
Oficjalną turniejową piłkę przygotowała firma Molten[33].
Transmisje telewizyjne przeprowadziło kilkanaście stacji z całego świata, w terytoriach nimi nie objętych dostępne były na oficjalnym kanale YouTube IHF[34], zawody można było śledzić również w mediach społecznościowych[35].
Faza wstępna
Grupa A
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Islandia U-18 | 3 | 2 | 1 | 0 | 82 | 53 | +29 | 5 | Mecze o miejsca 1–16 |
2. | Szwecja U-18 | 3 | 2 | 0 | 1 | 100 | 76 | +24 | 4 | Mecze o miejsca 1–16 |
3. | Czarnogóra U-18 | 3 | 1 | 1 | 1 | 80 | 63 | +17 | 3 | Mecze o miejsca 17–32 |
4. | Algieria U-18 | 3 | 0 | 0 | 3 | 64 | 134 | −70 | 0 | Mecze o miejsca 17–32 |
30 lipca 2022 10:30 | Czarnogóra U-18 | 38:16 | Algieria U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Duplii, Pobedrina Widzów: 100 | |
(20:7) raport |
30 lipca 2022 12:30 | Szwecja U-18 | 17:22 | Islandia U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Altmár, Horváth Widzów: 55 | |
(9:11) raport |
31 lipca 2022 14:00 | Szwecja U-18 | 54:30 | Algieria U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Reyes, Zuñiga | |
(24:13) raport |
31 lipca 2022 18:20 | Islandia U-18 | 18:18 | Czarnogóra U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Sá, Sá Widzów: 250 | |
(11:11) raport |
2 sierpnia 2022 12:30 | Algieria U-18 | 18:42 | Islandia U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Magalhães, Godoy Widzów: 80 | |
(8:23) raport |
2 sierpnia 2022 20:30 | Czarnogóra U-18 | 24:29 | Szwecja U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Burgos, Delgado Widzów: 95 | |
(10:13) raport |
Grupa B
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Macedonia Północna U-18 | 3 | 3 | 0 | 0 | 102 | 62 | +40 | 6 | Mecze o miejsca 1–16 |
2. | Iran U-18 | 3 | 2 | 0 | 1 | 105 | 91 | +14 | 4 | Mecze o miejsca 1–16 |
3. | Senegal U-18 | 3 | 1 | 0 | 2 | 76 | 103 | −27 | 2 | Mecze o miejsca 17–32 |
4. | Uzbekistan U-18 | 3 | 0 | 0 | 3 | 93 | 120 | −27 | 0 | Mecze o miejsca 17–32 |
30 lipca 2022 16:30 | Iran U-18 | 47:31 | Uzbekistan U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Magalhães, Godoy Widzów: 50 | |
(21:17) raport |
30 lipca 2022 20:30 | Macedonia Północna U-18 | 32:13 | Senegal U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Sá, Sá Widzów: 200 | |
(17:7) raport |
31 lipca 2022 16:10 | Senegal U-18 | 29:39 | Iran U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Hizaki, Ikebuchi Widzów: 50 | |
(13:19) raport |
31 lipca 2022 20:30 | Macedonia Północna U-18 | 39:30 | Uzbekistan U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Cheng, Zhou Widzów: 250 | |
(20:19) raport |
2 sierpnia 2022 10:30 | Uzbekistan U-18 | 32:34 | Senegal U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Antić, Jakovljević Widzów: 120 | |
(15:18) raport |
2 sierpnia 2022 20:30 | Iran U-18 | 19:31 | Macedonia Północna U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Altmár, Horváth Widzów: 350 | |
(8:11) raport |
Grupa C
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Dania U-18 | 3 | 3 | 0 | 0 | 96 | 66 | +30 | 6 | Mecze o miejsca 1–16 |
2. | Portugalia U-18 | 3 | 2 | 0 | 1 | 87 | 84 | +3 | 4 | Mecze o miejsca 1–16 |
3. | Wyspy Owcze U-18 | 3 | 1 | 0 | 2 | 75 | 82 | −7 | 2 | Mecze o miejsca 17–32 |
4. | Austria U-18 | 3 | 0 | 0 | 3 | 70 | 96 | −26 | 0 | Mecze o miejsca 17–32 |
30 lipca 2022 13:30 | Portugalia U-18 | 29:24 | Wyspy Owcze U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Cheng, Zhou Widzów: 150 | |
(15:13) raport |
30 lipca 2022 16:30 | Dania U-18 | 32:21 | Austria U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Bozhinovski, Nachevski Widzów: 100 | |
(18:9) raport |
31 lipca 2022 18:20 | Wyspy Owcze U-18 | 20:31 | Dania U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Antić, Jakovljević Widzów: 80 | |
(11:18) raport |
31 lipca 2022 20:30 | Portugalia U-18 | 33:27 | Austria U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Burgos, Delgado Widzów: 100 | |
(13:11) raport |
2 sierpnia 2022 10:30 | Austria U-18 | 22:31 | Wyspy Owcze U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Gheisarian, Gheisarian Widzów: 80 | |
(12:15) raport |
2 sierpnia 2022 12:30 | Dania U-18 | 33:25 | Portugalia U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Doychinov, Goretsov Widzów: 100 | |
(16:13) raport |
Grupa D
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Egipt U-18 | 3 | 3 | 0 | 0 | 114 | 86 | +28 | 6 | Mecze o miejsca 1–16 |
2. | Chorwacja U-18 | 3 | 2 | 0 | 1 | 116 | 95 | +21 | 4 | Mecze o miejsca 1–16 |
3. | Kazachstan U-18 | 3 | 1 | 0 | 2 | 57 | 70 | −13 | 2 | Mecze o miejsca 17–32 |
4. | Indie U-18 | 3 | 0 | 0 | 3 | 70 | 106 | −36 | 0 | Mecze o miejsca 17–32 |
30 lipca 2022 | Kazachstan U-18 | 10:0 | Indie U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje | |
30 lipca 2022 10:30 | Chorwacja U-18 | 31:33 | Egipt U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Ismoilov, Ismoilov Widzów: 47 | |
(11:15) raport |
31 lipca 2022 14:00 | Indie U-18 | 36:54 | Chorwacja U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Hussein, Imran Widzów: 60 | |
(21:28) raport |
31 lipca 2022 16:10 | Kazachstan U-18 | 21:39 | Egipt U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Doychinov, Goretsov Widzów: 50 | |
(12:23) raport |
2 sierpnia 2022 10:00 | Egipt U-18 | 42:34 | Indie U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Duplii, Pobedrina Widzów: 25 | |
(21:18) raport |
2 sierpnia 2022 13:30 | Chorwacja U-18 | 31:26 | Kazachstan U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Chouraki, El Mouniri Widzów: 40 | |
(15:12) raport |
Grupa E
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Holandia U-18 | 3 | 2 | 1 | 0 | 93 | 66 | +27 | 5 | Mecze o miejsca 1–16 |
2. | Rumunia U-18 | 3 | 2 | 1 | 0 | 103 | 81 | +22 | 5 | Mecze o miejsca 1–16 |
3. | Słowenia U-18 | 3 | 1 | 0 | 2 | 75 | 98 | −23 | 2 | Mecze o miejsca 17–32 |
4. | Gwinea U-18 | 3 | 0 | 0 | 3 | 79 | 105 | −26 | 0 | Mecze o miejsca 17–32 |
30 lipca 2022 18:30 | Holandia U-18 | 31:17 | Słowenia U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Wenninger, Vranes Widzów: 60 | |
(18:10) raport |
30 lipca 2022 20:30 | Rumunia U-18 | 39:27 | Gwinea U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Araújo, Perdomo Widzów: 50 | |
(19:13) raport |
1 sierpnia 2022 14:00 | Holandia U-18 | 33:20 | Gwinea U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Magalhães, Godoy Widzów: 100 | |
(19:13) raport |
1 sierpnia 2022 20:30 | Słowenia U-18 | 25:35 | Rumunia U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Altmár, Horváth Widzów: 100 | |
(12:15) raport |
2 sierpnia 2022 16:30 | Rumunia U-18 | 29:29 | Holandia U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Lončar, Lončar Widzów: 250 | |
(16:14) raport |
2 sierpnia 2022 17:00 | Gwinea U-18 | 32:33 | Słowenia U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Hizaki, Ikebuchi Widzów: 75 | |
(15:21) raport |
Grupa F
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Korea Południowa U-18 | 3 | 3 | 0 | 0 | 100 | 86 | +14 | 6 | Mecze o miejsca 1–16 |
2. | Niemcy U-18 | 3 | 2 | 0 | 1 | 97 | 75 | +22 | 4 | Mecze o miejsca 1–16 |
3. | Szwajcaria U-18 | 3 | 1 | 0 | 2 | 80 | 86 | −6 | 2 | Mecze o miejsca 17–32 |
4. | Słowacja U-18 | 3 | 0 | 0 | 3 | 72 | 102 | −30 | 0 | Mecze o miejsca 17–32 |
30 lipca 2022 17:00 | Szwajcaria U-18 | 28:32 | Korea Południowa U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Burgos, Delgado Widzów: 80 | |
(13:15) raport |
30 lipca 2022 20:30 | Niemcy U-18 | 39:18 | Słowacja U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Belkhiri, Hamidi Widzów: 57 | |
(16:11) raport |
1 sierpnia 2022 16:10 | Korea Południowa U-18 | 34:28 | Niemcy U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Bozhinovski, Nachevski Widzów: 100 | |
(19:12) raport |
1 sierpnia 2022 18:20 | Szwajcaria U-18 | 29:24 | Słowacja U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Gheisarian, Gheisarian Widzów: 100 | |
(14:12) raport |
2 sierpnia 2022 14:30 | Słowacja U-18 | 30:34 | Korea Południowa U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Ismoilov, Ismoilov Widzów: 100 | |
(15:17) raport |
2 sierpnia 2022 20:30 | Niemcy U-18 | 30:23 | Szwajcaria U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Araújo, Perdomo Widzów: 76 | |
(16:10) raport |
Grupa G
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Norwegia U-18 | 3 | 3 | 0 | 0 | 84 | 56 | +28 | 6 | Mecze o miejsca 1–16 |
2. | Brazylia U-18 | 3 | 1 | 1 | 1 | 78 | 77 | +1 | 3 | Mecze o miejsca 1–16 |
3. | Czechy U-18 | 3 | 1 | 1 | 1 | 71 | 74 | −3 | 3 | Mecze o miejsca 17–32 |
4. | Urugwaj U-18 | 3 | 0 | 0 | 3 | 59 | 85 | −26 | 0 | Mecze o miejsca 17–32 |
30 lipca 2022 14:30 | Czechy U-18 | 24:23 | Urugwaj U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Gheisarian, Gheisarian Widzów: 75 | |
(14:12) raport |
30 lipca 2022 14:30 | Norwegia U-18 | 31:19 | Brazylia U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Hussein, Imran Widzów: 70 | |
(14:8) raport |
1 sierpnia 2022 14:00 | Urugwaj U-18 | 18:30 | Norwegia U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Chouraki, El Mouniri Widzów: 40 | |
(10:13) raport |
1 sierpnia 2022 16:10 | Czechy U-18 | 28:28 | Brazylia U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Ismoilov, Ismoilov Widzów: 50 | |
(16:18) raport |
2 sierpnia 2022 16:30 | Brazylia U-18 | 31:18 | Urugwaj U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Wenninger, Vranes Widzów: 70 | |
(13:12) raport |
2 sierpnia 2022 18:30 | Norwegia U-18 | 23:19 | Czechy U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Cheng, Zhou Widzów: 111 | |
(13:10) raport |
Grupa H
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Węgry U-18 | 3 | 3 | 0 | 0 | 89 | 70 | +19 | 6 | Mecze o miejsca 1–16 |
2. | Francja U-18 | 3 | 2 | 0 | 1 | 75 | 70 | +5 | 4 | Mecze o miejsca 1–16 |
3. | Hiszpania U-18 | 3 | 1 | 0 | 2 | 93 | 85 | +8 | 2 | Mecze o miejsca 17–32 |
4. | Argentyna U-18 | 3 | 0 | 0 | 3 | 69 | 101 | −32 | 0 | Mecze o miejsca 17–32 |
30 lipca 2022 12:30 | Francja U-18 | 31:28 | Hiszpania U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Lončar, Lončar Widzów: 100 | |
(16:14) raport |
30 lipca 2022 18:30 | Węgry U-18 | 39:23 | Argentyna U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Chouraki, El Mouniri | |
(16:11) raport |
1 sierpnia 2022 18:20 | Francja U-18 | 23:20 | Argentyna U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Duplii, Pobedrina Widzów: 100 | |
(11:7) raport |
1 sierpnia 2022 20:30 | Hiszpania U-18 | 26:28 | Węgry U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Wenninger, Vranes Widzów: 100 | |
(17:13) raport |
2 sierpnia 2022 14:30 | Argentyna U-18 | 26:39 | Hiszpania U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Reyes, Zuñiga Widzów: 100 | |
(11:21) raport |
2 sierpnia 2022 18:30 | Węgry U-18 | 22:21 | Francja U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Belkhiri, Hamidi Widzów: 100 | |
(7:7) raport |
President’s Cup
Grupa I
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Czarnogóra U-18 | 3 | 3 | 0 | 0 | 119 | 62 | +57 | 6 | Mecze o miejsca 17–20 |
2. | Uzbekistan U-18 | 3 | 1 | 0 | 2 | 110 | 116 | −6 | 2 | Mecze o miejsca 21–24 |
3. | Senegal U-18 | 3 | 1 | 0 | 2 | 85 | 107 | −22 | 2 | Mecze o miejsca 25–28 |
4. | Algieria U-18 | 3 | 1 | 0 | 2 | 92 | 121 | −29 | 2 | Mecze o miejsca 29–32 |
3 sierpnia 2022 14:30 | Senegal U-18 | 31:37 | Algieria U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Reyes, Araújo Widzów: 40 | |
(12:13) raport |
3 sierpnia 2022 16:30 | Czarnogóra U-18 | 43:26 | Uzbekistan U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Zuñiga, Perdomo Widzów: 72 | |
(21:12) raport |
5 sierpnia 2022 10:00 | Czarnogóra U-18 | 38:20 | Senegal U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Imran, Hizaki Widzów: 74 | |
(17:8) raport |
5 sierpnia 2022 13:30 | Algieria U-18 | 39:52 | Uzbekistan U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Wenninger, Jakovljević Widzów: 43 | |
(19:26) raport |
Grupa II
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Wyspy Owcze U-18 | 3 | 3 | 0 | 0 | 89 | 66 | +23 | 6 | Mecze o miejsca 17–20 |
2. | Austria U-18 | 3 | 1 | 1 | 1 | 84 | 86 | −2 | 3 | Mecze o miejsca 21–24 |
3. | Kazachstan U-18 | 3 | 1 | 0 | 2 | 55 | 61 | −6 | 2 | Mecze o miejsca 25–28 |
4. | Indie U-18 | 3 | 0 | 1 | 2 | 54 | 69 | −15 | 1 | Mecze o miejsca 29–32 |
3 sierpnia 2022 14:30 | Wyspy Owcze U-18 | 27:22 | Indie U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Sá, Jakovljević Widzów: 50 | |
(14:9) raport |
3 sierpnia 2022 16:30 | Kazachstan U-18 | 23:30 | Austria U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Sá, Antić Widzów: 80 | |
(10:16) raport |
5 sierpnia 2022 10:30 | Wyspy Owcze U-18 | 31:22 | Kazachstan U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Magalhães, Zuñiga Widzów: 52 | |
(17:12) raport |
5 sierpnia 2022 20:30 | Austria U-18 | 32:32 | Indie U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Ikebuchi, Hussein Widzów: 43 | |
(15:15) raport |
Grupa III
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Słowenia U-18 | 3 | 3 | 0 | 0 | 98 | 85 | +13 | 6 | Mecze o miejsca 17–20 |
2. | Szwajcaria U-18 | 3 | 2 | 0 | 1 | 84 | 78 | +6 | 4 | Mecze o miejsca 21–24 |
3. | Słowacja U-18 | 3 | 1 | 0 | 2 | 85 | 89 | −4 | 2 | Mecze o miejsca 25–28 |
4. | Gwinea U-18 | 3 | 0 | 0 | 3 | 81 | 96 | −15 | 0 | Mecze o miejsca 29–32 |
4 sierpnia 2022 14:30 | Szwajcaria U-18 | 32:22 | Gwinea U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Gheisarian, Ismoilov Widzów: 77 | |
(18:11) raport |
4 sierpnia 2022 16:30 | Słowenia U-18 | 33:30 | Słowacja U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Wenninger, Pobedrina Widzów: 150 | |
(19:17) raport |
5 sierpnia 2022 12:30 | Gwinea U-18 | 27:31 | Słowacja U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Godoy, Reyes Widzów: 40 | |
(18:18) raport |
5 sierpnia 2022 17:00 | Słowenia U-18 | 32:23 | Szwajcaria U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Doychinov, Faye Widzów: 72 | |
(17:13) raport |
Grupa IV
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Hiszpania U-18 | 3 | 3 | 0 | 0 | 117 | 68 | +49 | 6 | Mecze o miejsca 17–20 |
2. | Czechy U-18 | 3 | 2 | 0 | 1 | 74 | 84 | −10 | 4 | Mecze o miejsca 21–24 |
3. | Argentyna U-18 | 3 | 1 | 0 | 2 | 80 | 84 | −4 | 2 | Mecze o miejsca 25–28 |
4. | Urugwaj U-18 | 3 | 0 | 0 | 3 | 60 | 95 | −35 | 0 | Mecze o miejsca 29–32 |
4 sierpnia 2022 12:30 | Hiszpania U-18 | 42:18 | Urugwaj U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Hussein, Faye Widzów: 60 | |
(25:9) raport |
4 sierpnia 2022 14:30 | Czechy U-18 | 26:25 | Argentyna U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Gheisarian, Imran Widzów: 100 | |
(12:12) raport |
5 sierpnia 2022 10:30 | Czechy U-18 | 24:36 | Hiszpania U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Gheisarian, Ismoilov Widzów: 80 | |
(12:19) raport |
5 sierpnia 2022 12:30 | Urugwaj U-18 | 19:29 | Argentyna U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Vranes, Antić Widzów: 120 | |
(9:13) raport |
Faza zasadnicza
Grupa I
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Islandia U-18 | 3 | 3 | 0 | 0 | 75 | 56 | +19 | 6 | Mecze o miejsca 1–8 |
2. | Szwecja U-18 | 3 | 1 | 1 | 1 | 76 | 61 | +15 | 3 | Mecze o miejsca 1–8 |
3. | Macedonia Północna U-18 | 3 | 1 | 1 | 1 | 73 | 64 | +9 | 3 | Mecze o miejsca 9–12 |
4. | Iran U-18 | 3 | 0 | 0 | 3 | 55 | 98 | −43 | 0 | Mecze o miejsca 13–16 |
3 sierpnia 2022 18:30 | Islandia U-18 | 28:17 | Iran U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Cheng, Zhou Widzów: 100 | |
(17:10) raport |
3 sierpnia 2022 20:30 | Macedonia Północna U-18 | 20:20 | Szwecja U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Belkhiri, Hamidi Widzów: 500 | |
(12:10) raport |
5 sierpnia 2022 18:30 | Szwecja U-18 | 39:19 | Iran U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Lončar, Lončar Widzów: 120 | |
(15:8) raport |
5 sierpnia 2022 20:30 | Islandia U-18 | 25:22 | Macedonia Północna U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Burgos, Delgado Widzów: 800 | |
(13:10) raport |
Grupa II
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Dania U-18 | 3 | 3 | 0 | 0 | 94 | 75 | +19 | 6 | Mecze o miejsca 1–8 |
2. | Egipt U-18 | 3 | 2 | 0 | 1 | 84 | 85 | −1 | 4 | Mecze o miejsca 1–8 |
3. | Chorwacja U-18 | 3 | 0 | 1 | 2 | 82 | 90 | −8 | 1 | Mecze o miejsca 9–12 |
4. | Portugalia U-18 | 3 | 0 | 1 | 2 | 75 | 85 | −10 | 1 | Mecze o miejsca 13–16 |
3 sierpnia 2022 18:30 | Dania U-18 | 29:23 | Chorwacja U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Magalhães, Godoy Widzów: 200 | |
(13:12) raport |
3 sierpnia 2022 20:30 | Egipt U-18 | 24:22 | Portugalia U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Altmár, Horváth Widzów: 150 | |
(11:11) raport |
5 sierpnia 2022 14:30 | Dania U-18 | 32:27 | Egipt U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Bozhinovski, Nachevski Widzów: 75 | |
(15:15) raport |
5 sierpnia 2022 16:30 | Portugalia U-18 | 28:28 | Chorwacja U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Chouraki, El Mouniri Widzów: 108 | |
(15:12) raport |
Grupa III
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Korea Południowa U-18 | 3 | 3 | 0 | 0 | 93 | 83 | +10 | 6 | Mecze o miejsca 1–8 |
2. | Holandia U-18 | 3 | 1 | 1 | 1 | 84 | 80 | +4 | 3 | Mecze o miejsca 1–8 |
3. | Niemcy U-18 | 3 | 1 | 0 | 2 | 81 | 92 | −11 | 2 | Mecze o miejsca 9–12 |
4. | Rumunia U-18 | 3 | 0 | 1 | 2 | 87 | 90 | −3 | 1 | Mecze o miejsca 13–16 |
4 sierpnia 2022 16:30 | Holandia U-18 | 31:25 | Niemcy U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Burgos, Delgado Widzów: 220 | |
(14:13) raport |
4 sierpnia 2022 18:30 | Korea Południowa U-18 | 33:31 | Rumunia U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Chouraki, El Mouniri Widzów: 120 | |
(17:16) raport |
5 sierpnia 2022 14:30 | Holandia U-18 | 24:26 | Korea Południowa U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Altmár, Horváth Widzów: 110 | |
(7:12) raport |
5 sierpnia 2022 16:30 | Rumunia U-18 | 27:28 | Niemcy U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Sá, Sá Widzów: 140 | |
(12:12) raport |
Grupa IV
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Węgry U-18 | 3 | 3 | 0 | 0 | 78 | 56 | +22 | 6 | Mecze o miejsca 1–8 |
2. | Francja U-18 | 3 | 2 | 0 | 1 | 73 | 58 | +15 | 4 | Mecze o miejsca 1–8 |
3. | Norwegia U-18 | 3 | 1 | 0 | 2 | 69 | 65 | +4 | 2 | Mecze o miejsca 9–12 |
4. | Brazylia U-18 | 3 | 0 | 0 | 3 | 52 | 93 | −41 | 0 | Mecze o miejsca 13–16 |
4 sierpnia 2022 18:30 | Norwegia U-18 | 19:22 | Francja U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Bozhinovski, Nachevski Widzów: 100 | |
(6:11) raport |
4 sierpnia 2022 20:30 | Węgry U-18 | 32:16 | Brazylia U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Doychinov, Goretsov Widzów: 50 | |
(19:10) raport |
5 sierpnia 2022 18:30 | Norwegia U-18 | 19:24 | Węgry U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Belkhiri, Hamidi Widzów: 150 | |
(9:9) raport |
5 sierpnia 2022 20:30 | Brazylia U-18 | 17:30 | Francja U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Duplii, Pobedrina Widzów: 50 | |
(12:14) raport |
Faza pucharowa
Mecze o miejsca 1–4
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||
7 sierpnia | |||||||||||||
Islandia U-18 | 26 | ||||||||||||
8 sierpnia | |||||||||||||
Holandia U-18 | 27 | ||||||||||||
Holandia U-18 | 21 | ||||||||||||
7 sierpnia | |||||||||||||
Dania U-18 | 37 | ||||||||||||
Dania U-18 | 32 | ||||||||||||
10 sierpnia | |||||||||||||
Francja U-18 | 26 | ||||||||||||
Dania U-18 | 28 | ||||||||||||
7 sierpnia | |||||||||||||
Korea Południowa U-18 | 31 | ||||||||||||
Korea Południowa U-18 | 33 | ||||||||||||
8 sierpnia | |||||||||||||
Szwecja U-18 | 27 | ||||||||||||
Korea Południowa U-18 | 30 | Mecz o 3. miejsce | |||||||||||
7 sierpnia | |||||||||||||
Węgry U-18 | 29 | 10 sierpnia | |||||||||||
Węgry U-18 | 28 | ||||||||||||
Holandia U-18 | 26 | ||||||||||||
Egipt U-18 | 23 | ||||||||||||
Węgry U-18 | 27 | ||||||||||||
7 sierpnia 2022 18:15 | Islandia U-18 | 26:27 | Holandia U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Altmár, Horváth Widzów: 150 | |
(12:15) raport |
7 sierpnia 2022 18:15 | Dania U-18 | 32:26 | Francja U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Belkhiri, Hamidi Widzów: 97 | |
(13:10) raport |
7 sierpnia 2022 20:30 | Korea Południowa U-18 | 33:27 | Szwecja U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Bozhinovski, Nachevski Widzów: 120 | |
(18:14) raport |
7 sierpnia 2022 20:30 | Węgry U-18 | 28:23 | Egipt U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Magalhães, Godoy Widzów: 150 | |
(12:10) raport |
8 sierpnia 2022 18:15 | Holandia U-18 | 21:37 | Dania U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Bozhinovski, Nachevski Widzów: 210 | |
(13:21) raport |
8 sierpnia 2022 20:30 | Korea Południowa U-18 | 30:29 | Węgry U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Doychinov, Goretsov Widzów: 300 | |
(17:16) raport |
10 sierpnia 2022 16:00 | Holandia U-18 | 26:27 | Węgry U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Sá, Sá Widzów: 300 | |
(16:12) raport |
10 sierpnia 2022 18:15 | Dania U-18 | 28:31 | Korea Południowa U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Belkhiri, Hamidi Widzów: 1 027 | |
(15:15) raport |
Mecze o miejsca 5–8
Półfinały o 5. miejsce | Mecz o 5. miejsce | |||||||
8 sierpnia | ||||||||
Islandia U-18 | 29 | |||||||
10 sierpnia | ||||||||
Francja U-18 | 32 | |||||||
Francja U-18 | 31 | |||||||
8 sierpnia | ||||||||
Szwecja U-18 | 22 | |||||||
Szwecja U-18 | 30 | |||||||
Egipt U-18 | 27 | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
10 sierpnia | ||||||||
Islandia U-18 | 31 (2) | |||||||
Egipt U-18 | 31 (4) | |||||||
8 sierpnia 2022 18:15 | Islandia U-18 | 29:32 | Francja U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Burgos, Delgado Widzów: 170 | |
(14:17) raport |
8 sierpnia 2022 20:30 | Szwecja U-18 | 30:27 | Egipt U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Antić, Jakovljević Widzów: 75 | |
(14:13) raport |
10 sierpnia 2022 11:45 | Islandia U-18 | 33:35 | Egipt U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Altmár, Horváth Widzów: 60 | |
(16:12) (FT: 31:31) raport |
10 sierpnia 2022 13:45 | Francja U-18 | 31:22 | Szwecja U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Duplii, Pobedrina Widzów: 100 | |
(15:9) raport |
Mecze o miejsca 9–12
Półfinały o 9. miejsce | Mecz o 9. miejsce | |||||||
7 sierpnia | ||||||||
Macedonia Północna U-18 | 21 | |||||||
8 sierpnia | ||||||||
Niemcy U-18 | 34 | |||||||
Niemcy U-18 | 24 | |||||||
7 sierpnia | ||||||||
Norwegia U-18 | 32 | |||||||
Chorwacja U-18 | 30 (9) | |||||||
Norwegia U-18 | 30 (10) | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
8 sierpnia | ||||||||
Macedonia Północna U-18 | 28 | |||||||
Chorwacja U-18 | 32 | |||||||
7 sierpnia 2022 14:00 | Chorwacja U-18 | 39:40 | Norwegia U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Cheng, Zhou Widzów: 130 | |
(14:14) (FT: 30:30) raport |
7 sierpnia 2022 16:00 | Macedonia Północna U-18 | 21:34 | Niemcy U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Araújo, Perdomo Widzów: 300 | |
(12:17) raport |
8 sierpnia 2022 16:00 | Macedonia Północna U-18 | 28:32 | Chorwacja U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Sá, Sá Widzów: 200 | |
(10:20) raport |
8 sierpnia 2022 14:00 | Niemcy U-18 | 24:32 | Norwegia U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Chouraki, El Mouniri Widzów: 60 | |
(15:18) raport |
Mecze o miejsca 13–16
Półfinały o 13. miejsce | Mecz o 13. miejsce | |||||||
7 sierpnia | ||||||||
Iran U-18 | 30 | |||||||
8 sierpnia | ||||||||
Rumunia U-18 | 38 | |||||||
Rumunia U-18 | 32 | |||||||
7 sierpnia | ||||||||
Portugalia U-18 | 35 | |||||||
Portugalia U-18 | 35 | |||||||
Brazylia U-18 | 21 | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
8 sierpnia | ||||||||
Iran U-18 | 26 | |||||||
Brazylia U-18 | 29 | |||||||
7 sierpnia 2022 14:00 | Iran U-18 | 30:38 | Rumunia U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Antić, Jakovljević Widzów: 80 | |
(13:12) raport |
7 sierpnia 2022 16:00 | Portugalia U-18 | 35:21 | Brazylia U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Ismoilov, Ismoilov Widzów: 45 | |
(14:11) raport |
8 sierpnia 2022 14:00 | Iran U-18 | 26:29 | Brazylia U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Cheng, Zhou Widzów: 35 | |
(10:8) raport |
8 sierpnia 2022 20:00 | Rumunia U-18 | 32:35 | Portugalia U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Araújo, Perdomo Widzów: 87 | |
(20:17) raport |
Mecze o miejsca 17–20
Półfinały o 17. miejsce | Mecz o 17. miejsce | |||||||
7 sierpnia | ||||||||
Czarnogóra U-18 | 31 | |||||||
8 sierpnia | ||||||||
Słowenia U-18 | 24 | |||||||
Czarnogóra U-18 | 20 | |||||||
7 sierpnia | ||||||||
Hiszpania U-18 | 26 | |||||||
Wyspy Owcze U-18 | 23 | |||||||
Hiszpania U-18 | 36 | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
8 sierpnia | ||||||||
Słowenia U-18 | 28 | |||||||
Wyspy Owcze U-18 | 31 | |||||||
7 sierpnia 2022 17:00 | Czarnogóra U-18 | 31:24 | Słowenia U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Gheisarian, Gheisarian Widzów: 77 | |
(17:12) raport |
7 sierpnia 2022 20:00 | Wyspy Owcze U-18 | 23:36 | Hiszpania U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Lončar, Lončar Widzów: 81 | |
(11:19) raport |
8 sierpnia 2022 17:00 | Słowenia U-18 | 28:31 | Wyspy Owcze U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Wenninger, Vranes Widzów: 68 | |
(12:16) raport |
8 sierpnia 2022 16:00 | Czarnogóra U-18 | 20:26 | Hiszpania U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Duplii, Pobedrina Widzów: 75 | |
(9:12) raport |
Mecze o miejsca 21–24
Półfinały o 21. miejsce | Mecz o 21. miejsce | |||||||
7 sierpnia | ||||||||
Uzbekistan U-18 | 23 | |||||||
8 sierpnia | ||||||||
Szwajcaria U-18 | 43 | |||||||
Szwajcaria U-18 | 31 | |||||||
7 sierpnia | ||||||||
Czechy U-18 | 22 | |||||||
Austria U-18 | 22 | |||||||
Czechy U-18 | 36 | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
8 sierpnia | ||||||||
Uzbekistan U-18 | 27 | |||||||
Austria U-18 | 36 | |||||||
7 sierpnia 2022 10:00 | Uzbekistan U-18 | 23:43 | Szwajcaria U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Reyes, Zuñiga Widzów: 25 | |
(8:23) raport |
7 sierpnia 2022 10:00 | Austria U-18 | 22:36 | Czechy U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Duplii, Pobedrina Widzów: 40 | |
(11:16) raport |
8 sierpnia 2022 12:00 | Uzbekistan U-18 | 27:36 | Austria U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Gheisarian, Gheisarian Widzów: 50 | |
(12:18) raport |
8 sierpnia 2022 10:00 | Szwajcaria U-18 | 31:23 | Czechy U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Magalhães, Godoy Widzów: 30 | |
(12:14) raport |
Mecze o miejsca 25–28
Półfinały o 25. miejsce | Mecz o 25. miejsce | |||||||
7 sierpnia | ||||||||
Senegal U-18 | 25 | |||||||
8 sierpnia | ||||||||
Słowacja U-18 | 41 | |||||||
Słowacja U-18 | 24 | |||||||
7 sierpnia | ||||||||
Argentyna U-18 | 26 | |||||||
Kazachstan U-18 | 18 | |||||||
Argentyna U-18 | 30 | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
8 sierpnia | ||||||||
Senegal U-18 | 24 | |||||||
Kazachstan U-18 | 37 | |||||||
7 sierpnia 2022 10:00 | Kazachstan U-18 | 18:30 | Argentyna U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Sá, Sá Widzów: 73 | |
(10:16) raport |
7 sierpnia 2022 12:00 | Senegal U-18 | 25:41 | Słowacja U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Hussein, Imran Widzów: 38 | |
(11:19) raport |
8 sierpnia 2022 10:00 | Senegal U-18 | 24:37 | Kazachstan U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Reyes, Zuñiga Widzów: 45 | |
(11:20) raport |
8 sierpnia 2022 12:00 | Słowacja U-18 | 24:26 | Argentyna U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Hizaki, Ikebuchi Widzów: 95 | |
(12:14) raport |
Mecze o miejsca 29–32
Półfinały o 29. miejsce | Mecz o 29. miejsce | |||||||
7 sierpnia | ||||||||
Algieria U-18 | 17 | |||||||
8 sierpnia | ||||||||
Gwinea U-18 | 41 | |||||||
Gwinea U-18 | 38 | |||||||
7 sierpnia | ||||||||
Indie U-18 | 28 | |||||||
Indie U-18 | 27 | |||||||
Urugwaj U-18 | 25 | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
8 sierpnia | ||||||||
Algieria U-18 | 26 | |||||||
Urugwaj U-18 | 29 | |||||||
7 sierpnia 2022 12:00 | Algieria U-18 | 17:41 | Gwinea U-18 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Hizaki, Ikebuchi Widzów: 50 | |
(6:21) raport |
7 sierpnia 2022 13:30 | Indie U-18 | 27:25 | Urugwaj U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Wenninger, Vranes Widzów: 56 | |
(13:13) raport |
8 sierpnia 2022 10:00 | Algieria U-18 | 26:29 | Urugwaj U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Ismoilov, Ismoilov Widzów: 61 | |
(14:15) raport |
8 sierpnia 2022 13:30 | Gwinea U-18 | 38:28 | Indie U-18 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Hussein, Imran Widzów: 50 | |
(17:16) raport |
Klasyfikacja końcowa
Miejsce | Reprezentacja | Składy |
---|---|---|
Korea Południowa U-18 | [1] [2] | |
Dania U-18 | [3] [4] | |
Węgry U-18 | [5] [6] | |
4 | Holandia U-18 | [7] [8] |
5 | Francja U-18 | [9] [10] |
6 | Szwecja U-18 | [11] [12] |
7 | Egipt U-18 | [13] [14] |
8 | Islandia U-18 | [15] [16] |
9 | Norwegia U-18 | [17] [18] |
10 | Niemcy U-18 | [19] [20] |
11 | Chorwacja U-18 | [21] [22] |
12 | Macedonia Północna U-18 | [23] [24] |
13 | Portugalia U-18 | [25] [26] |
14 | Rumunia U-18 | [27] [28] |
15 | Brazylia U-18 | [29] [30] |
16 | Iran U-18 | [31] [32] |
17 | Hiszpania U-18 | [33] [34] |
18 | Czarnogóra U-18 | [35] [36] |
19 | Wyspy Owcze U-18 | [37] [38] |
20 | Słowenia U-18 | [39] [40] |
21 | Szwajcaria U-18 | [41] [42] |
22 | Czechy U-18 | [43] [44] |
23 | Austria U-18 | [45] [46] |
24 | Uzbekistan U-18 | [47] [48] |
25 | Argentyna U-18 | [49] [50] |
26 | Słowacja U-18 | [51] [52] |
27 | Kazachstan U-18 | [53] [54] |
28 | Senegal U-18 | [55] [56] |
29 | Gwinea U-18 | [57] [58] |
30 | Indie U-18 | [59] [60] |
31 | Urugwaj U-18 | [61] [62] |
32 | Algieria U-18 | [63] [64] |
Nagrody indywidualne
Nagrody indywidualne otrzymały[36]:
MVP | Najlepsza bramkarka | Najlepsza lewoskrzydłowa | Najlepsza lewa rozgrywająca | Najlepsza środkowa rozgrywająca | Najlepsza prawa rozgrywająca | Najlepsza prawoskrzydłowa | Najlepsza obrotowa |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Minseo Kim | Ida Marie Barholm Kaysen | Stella Huselius | Julie Mathiesen Scaglione | Petra Simon | Hyewon Lee | Seoyeon Cha | Romée Maarschalkerweerd |
Przypisy
- ↑ IHF Council decides to increase number of teams at World Championships. ihf.info. [dostęp 2018-10-23]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-10-23)]. (ang.).
- ↑ a b c d North Macedonia to host the 2022 IHF Women’s Youth World Championship. ihf.info. [dostęp 2022-11-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-04-21)]. (ang.).
- ↑ High expectations as the 2022 IHF Women’s Youth World Championship throws off. ihf.info. [dostęp 2022-11-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-07-31)]. (ang.).
- ↑ Competition heats up on second day of North Macedonia 2022 preliminary round. ihf.info. [dostęp 2022-11-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-08-01)]. (ang.).
- ↑ Main round picture to get clearer on third day at North Macedonia 2022. ihf.info. [dostęp 2022-11-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-08-02)]. (ang.).
- ↑ Preliminary round concludes with busy day at North Macedonia 2022. ihf.info. [dostęp 2022-11-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-08-03)]. (ang.).
- ↑ Youth World Championship enters decisive week. eurohandball.com. [dostęp 2022-11-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-08-03)]. (ang.).
- ↑ Day of reckoning as North Macedonia 2022 main round begins. ihf.info. [dostęp 2022-11-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-08-04)]. (ang.).
- ↑ Quarter-final draw to learn new names at North Macedonia 2022. ihf.info. [dostęp 2022-11-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-08-05)]. (ang.).
- ↑ Emotions run high as main round concludes. ihf.info. [dostęp 2022-11-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-08-08)]. (ang.).
- ↑ Five talking points after the conclusion of the main round at North Macedonia 2022. ihf.info. [dostęp 2022-11-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-08-08)]. (ang.).
- ↑ Super Sunday delivers the four North Macedonia 2022 semi-finalists. ihf.info. [dostęp 2022-11-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-08-08)]. (ang.).
- ↑ All eyes on the North Macedonia 2022 semi-finals. ihf.info. [dostęp 2022-11-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-08-09)]. (ang.).
- ↑ Unbeaten powerhouses ready to fight for gold at North Macedonia 2022. ihf.info. [dostęp 2022-11-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-08-10)]. (ang.).
- ↑ Final day crowns new women’s youth world champions. ihf.info. [dostęp 2022-11-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-08-11)]. (ang.).
- ↑ Republic of Korea seal historic win at North Macedonia 2022. ihf.info. [dostęp 2022-11-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-08-11)]. (ang.).
- ↑ South Korea beat Denmark to win historic youth world title. eurohandball.com. [dostęp 2022-11-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-08-12)]. (ang.).
- ↑ INDIVIDUAL STATISTICS. ihf.info. [dostęp 2022-11-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-08-13)]. (ang.).
- ↑ GOALKEEPER STATISTICS. ihf.info. [dostęp 2022-11-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-08-13)]. (ang.).
- ↑ OVERALL TEAM STATISTICS. ihf.info. [dostęp 2022-11-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-09-07)]. (ang.).
- ↑ TEAM FAIR PLAY. ihf.info. [dostęp 2022-11-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-09-07)]. (ang.).
- ↑ IHF COUNCIL AWARDS EVENTS UP TO 2027. ihf.info. [dostęp 2020-03-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-03-02)]. (ang.).
- ↑ 2025 and 2027 World Championships awarded in Cairo. eurohandball.com. [dostęp 2020-03-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-02-28)]. (ang.).
- ↑ XXXVI ORDINARY CONGRESS OF THE INTERNATIONAL HANDBALL FEDERATION – MINUTES. handball.no. [dostęp 2020-03-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-16)]. (ang.).
- ↑ Decision of the IHF regarding the situation in Ukraine and Russia. ihf.info. [dostęp 2022-09-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-03-07)]. (ang.).
- ↑ a b 32 teams ready for 2022 IHF Women’s Youth World Championship draw. ihf.info. [dostęp 2022-11-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-05-31)]. (ang.).
- ↑ IHF Women's Youth World Championship participants have learned their fate. ihf.info. [dostęp 2022-11-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-06-03)]. (ang.).
- ↑ Referees for IHF Women's Youth (U18) World Championship announced. ihf.info. [dostęp 2022-11-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-06-08)]. (ang.).
- ↑ Five talking points before North Macedonia 2022 throws off. ihf.info. [dostęp 2022-11-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-07-29)]. (ang.).
- ↑ North Macedonia 2022: Squad changes. ihf.info. [dostęp 2022-11-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-08-12)]. (ang.).
- ↑ COVID-19 Regulations for 2022 IHF Events released. ihf.info. [dostęp 2022-09-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-05-12)]. (ang.).
- ↑ COVID-19 Regulations for 2022 IHF Events. ihf.info. [dostęp 2022-09-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-05-12)]. (ang.).
- ↑ IHF and Molten announce official game ball for 2022 IHF Women’s Youth (U18) World Championship. ihf.info. [dostęp 2022-11-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-03-18)]. (ang.).
- ↑ How to watch: North Macedonia 2022. ihf.info. [dostęp 2022-11-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-08-10)]. (ang.).
- ↑ How to follow: North Macedonia 2022. ihf.info. [dostęp 2022-11-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-07-31)]. (ang.).
- ↑ North Macedonia 2022 All-star Team. ihf.info. [dostęp 2022-11-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-08-11)]. (ang.).
Bibliografia
- IHF Women's Youth (18) World Championship North Macedonia (Skopje). ihf.info. [dostęp 2022-11-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-09-07)]. (ang.).
- Fixtures. ihf.info. [dostęp 2022-11-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-09-07)]. (ang.).
Linki zewnętrzne
- Strona IHF (ang.)