Mistrzostwa Świata U-20 w Piłce Ręcznej Kobiet 1999
| |||
Dyscyplina | |||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Szczegóły turnieju | |||
Gospodarz | |||
Otwarcie | 1 sierpnia 1999 | ||
Zamknięcie (finał) | 14 sierpnia 1999 | ||
Liczba drużyn | 20 | ||
Liczba aren | 4 (w 4 miastach) | ||
I miejsce | Rumunia U-20 | ||
II miejsce | Litwa U-20 | ||
III miejsce | Dania U-20 | ||
Statystyki turnieju | |||
Liczba meczów | 78 |
Mistrzostwa Świata U-20 w Piłce Ręcznej Kobiet 1999 – dwunaste mistrzostwa świata U-20 w piłce ręcznej kobiet, oficjalny międzynarodowy turniej piłki ręcznej o randze mistrzostw świata organizowany przez IHF mający na celu wyłonienie najlepszej żeńskiej reprezentacji narodowej złożonej z zawodniczek do lat dwudziestu. Odbył się w dniach 1–14 sierpnia 1999 roku w chińskiej prowincji Guangdong. Tytułu zdobytego w 1997 roku broniła reprezentacja Danii.
Faza grupowa
Grupa A
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Rosja U-20 | 4 | 4 | 0 | 0 | 106 | 64 | +42 | 8 | Mecze o miejsca 1–12 |
2. | Chiny U-20 | 4 | 2 | 0 | 2 | 79 | 77 | +2 | 4 | Mecze o miejsca 1–12 |
3. | Brazylia U-20 | 4 | 2 | 0 | 2 | 79 | 84 | -5 | 4 | Mecze o miejsca 1–12 |
4. | Holandia U-20 | 4 | 2 | 0 | 2 | 69 | 79 | -10 | 4 | Mecze o miejsca 13–20 |
5. | Japonia U-20 | 4 | 0 | 0 | 4 | 72 | 101 | -29 | 0 | Mecze o miejsca 13–20 |
1 sierpnia 1999 16:00 | Rosja U-20 | 24-17 | Holandia U-20 | Zhuhai | |
(10-12) |
1 sierpnia 1999 21:00 | Chiny U-20 | 27-18 | Japonia U-20 | Zhuhai | |
(13-10) |
2 sierpnia 1999 14:00 | Brazylia U-20 | 24-17 | Holandia U-20 | Zhuhai | |
(12-5) |
2 sierpnia 1999 19:30 | Rosja U-20 | 33-17 | Japonia U-20 | Zhuhai | |
(18-10) |
3 sierpnia 1999 14:00 | Chiny U-20 | 23-17 | Brazylia U-20 | Zhuhai | |
(9-10) |
3 sierpnia 1999 19:30 | Holandia U-20 | 18-17 | Japonia U-20 | Zhuhai | |
(12-9) |
5 sierpnia 1999 14:00 | Holandia U-20 | 17-14 | Chiny U-20 | Zhuhai | |
(5-2) |
5 sierpnia 1999 19:30 | Rosja U-20 | 24-15 | Brazylia U-20 | Zhuhai | |
(13-7) |
6 sierpnia 1999 16:00 | Brazylia U-20 | 23-20 | Japonia U-20 | Zhuhai | |
(10-7) |
6 sierpnia 1999 19:30 | Rosja U-20 | 25-15 | Chiny U-20 | Zhuhai | |
(11-9) |
Grupa B
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Rumunia U-20 | 4 | 3 | 0 | 1 | 126 | 85 | +41 | 6 | Mecze o miejsca 1–12 |
2. | Norwegia U-20 | 4 | 3 | 0 | 1 | 130 | 92 | +38 | 6 | Mecze o miejsca 1–12 |
3. | Węgry U-20 | 4 | 3 | 0 | 1 | 105 | 100 | +5 | 6 | Mecze o miejsca 1–12 |
4. | Kongo U-20 | 4 | 1 | 0 | 3 | 73 | 116 | -43 | 2 | Mecze o miejsca 13–20 |
5. | Islandia U-20 | 4 | 0 | 0 | 4 | 70 | 111 | -41 | 0 | Mecze o miejsca 13–20 |
1 sierpnia 1999 12:00 | Rumunia U-20 | 30-16 | Islandia U-20 | Shenzhen | |
(14-6) |
1 sierpnia 1999 14:00 | Norwegia U-20 | 41-19 | Kongo U-20 | Shenzhen | |
(21-13) |
2 sierpnia 1999 16:00 | Norwegia U-20 | 27-25 | Rumunia U-20 | Shenzhen | |
(9-12) |
2 sierpnia 1999 19:30 | Węgry U-20 | 28-20 | Islandia U-20 | Shenzhen | |
(17-8) |
3 sierpnia 1999 19:30 | Węgry U-20 | 27-17 | Kongo U-20 | Shenzhen | |
(17-7) |
4 sierpnia 1999 16:00 | Norwegia U-20 | 36-20 | Islandia U-20 | Shenzhen | |
(15-14) |
4 sierpnia 1999 19:30 | Rumunia U-20 | 34-20 | Kongo U-20 | Shenzhen | |
(19-9) |
5 sierpnia 1999 19:30 | Węgry U-20 | 28-26 | Norwegia U-20 | Shenzhen | |
(11-12) |
6 sierpnia 1999 16:00 | Kongo U-20 | 17-14 | Islandia U-20 | Shenzhen | |
(9-8) |
6 sierpnia 1999 19:30 | Rumunia U-20 | 37-22 | Węgry U-20 | Shenzhen | |
(22-19) |
Grupa C
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Jugosławia U-20 | 4 | 3 | 0 | 1 | 119 | 82 | +37 | 6 | Mecze o miejsca 1–12 |
2. | Korea Południowa U-20 | 4 | 3 | 0 | 1 | 129 | 94 | +35 | 6 | Mecze o miejsca 1–12 |
3. | Turcja U-20 | 4 | 3 | 0 | 1 | 116 | 101 | +15 | 6 | Mecze o miejsca 1–12 |
4. | Słowacja U-20 | 4 | 1 | 0 | 3 | 99 | 89 | +10 | 2 | Mecze o miejsca 13–20 |
5. | Kanada U-20 | 4 | 0 | 0 | 4 | 51 | 148 | -97 | 0 | Mecze o miejsca 13–20 |
1 sierpnia 1999 14:00 | Korea Południowa U-20 | 27-21 | Słowacja U-20 | Zhongshan | |
(17-8) |
1 sierpnia 1999 16:00 | Jugosławia U-20 | 38-10 | Kanada U-20 | Zhongshan | |
(18-5) |
2 sierpnia 1999 14:00 | Turcja U-20 | 36-17 | Kanada U-20 | Zhongshan | |
(18-12) |
2 sierpnia 1999 19:30 | Jugosławia U-20 | 24-20 | Słowacja U-20 | Zhongshan | |
(13-11) |
3 sierpnia 1999 14:00 | Turcja U-20 | 26-23 | Słowacja U-20 | Zhongshan | |
(11-11) |
3 sierpnia 1999 19:30 | Jugosławia U-20 | 34-25 | Korea Południowa U-20 | Zhongshan | |
(18-10) |
5 sierpnia 1999 14:00 | Korea Południowa U-20 | 39-12 | Kanada U-20 | Zhongshan | |
(18-4) |
5 sierpnia 1999 19:30 | Turcja U-20 | 27-23 | Jugosławia U-20 | Zhongshan | |
(12-10) |
6 sierpnia 1999 16:00 | Słowacja U-20 | 35-12 | Kanada U-20 | Zhongshan | |
(16-9) |
6 sierpnia 1999 19:30 | Korea Południowa U-20 | 38-27 | Turcja U-20 | Zhongshan | |
(18-15) |
Grupa D
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Litwa U-20 | 4 | 4 | 0 | 0 | 106 | 87 | +19 | 8 | Mecze o miejsca 1–12 |
2. | Dania U-20 | 4 | 3 | 0 | 1 | 102 | 70 | +32 | 6 | Mecze o miejsca 1–12 |
3. | Hiszpania U-20 | 4 | 2 | 0 | 2 | 99 | 84 | +15 | 4 | Mecze o miejsca 1–12 |
4. | Chińskie Tajpej U-20 | 4 | 1 | 0 | 3 | 77 | 106 | -29 | 2 | Mecze o miejsca 13–20 |
5. | Angola U-20 | 4 | 0 | 0 | 4 | 86 | 123 | -37 | 0 | Mecze o miejsca 13–20 |
1 sierpnia 1999 12:00 | Litwa U-20 | 31-27 | Angola U-20 | Nanhai | |
(17-14) |
1 sierpnia 1999 14:00 | Dania U-20 | 33-15 | Chińskie Tajpej U-20 | Nanhai | |
(20-6) |
2 sierpnia 1999 16:00 | Litwa U-20 | 20-17 | Dania U-20 | Nanhai | |
(11-8) |
2 sierpnia 1999 19:30 | Hiszpania U-20 | 33-22 | Angola U-20 | Nanhai | |
(19-8) |
3 sierpnia 1999 19:30 | Hiszpania U-20 | 25-13 | Chińskie Tajpej U-20 | Nanhai | |
(13-4) |
4 sierpnia 1999 16:00 | Dania U-20 | 30-17 | Angola U-20 | Nanhai | |
(17-6) |
4 sierpnia 1999 19:30 | Litwa U-20 | 28-20 | Chińskie Tajpej U-20 | Nanhai | |
(13-9) |
5 sierpnia 1999 19:30 | Dania U-20 | 22-18 | Hiszpania U-20 | Nanhai | |
(12-5) |
6 sierpnia 1999 16:00 | Chińskie Tajpej U-20 | 29-20 | Angola U-20 | Nanhai | |
(16-7) |
6 sierpnia 1999 19:30 | Litwa U-20 | 27-23 | Hiszpania U-20 | Nanhai | |
(11-12) |
Faza zasadnicza
Mecze o miejsca 1–12
Grupa I
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Rumunia U-20 | 5 | 4 | 0 | 1 | 133 | 103 | +30 | 8 | Mecze o miejsca 1–4 |
2. | Rosja U-20 | 5 | 3 | 0 | 2 | 111 | 89 | +22 | 6 | Mecze o miejsca 1–4 |
3. | Węgry U-20 | 5 | 3 | 0 | 2 | 111 | 121 | -10 | 6 | Mecz o miejsca 5–6 |
4. | Norwegia U-20 | 5 | 2 | 1 | 2 | 115 | 110 | +5 | 5 | Mecz o miejsca 7–8 |
5. | Chiny U-20 | 5 | 1 | 1 | 3 | 90 | 104 | -14 | 3 | Mecz o miejsca 9–10 |
6. | Brazylia U-20 | 5 | 1 | 0 | 4 | 87 | 120 | -33 | 2 | Mecz o miejsca 11–12 |
8 sierpnia 1999 14:00 | Węgry U-20 | 23-20 | Rosja U-20 | Zhuhai | |
(11-10) |
8 sierpnia 1999 16:00 | Rumunia U-20 | 30-18 | Brazylia U-20 | Zhuhai | |
(15-11) |
8 sierpnia 1999 19:30 | Norwegia U-20 | 20-20 | Chiny U-20 | Zhuhai | |
(10-7) |
9 sierpnia 1999 14:00 | Węgry U-20 | 27-23 | Brazylia U-20 | Zhuhai | |
(14-10) |
9 sierpnia 1999 16:00 | Rumunia U-20 | 21-17 | Chiny U-20 | Zhuhai | |
(12-8) |
9 sierpnia 1999 19:30 | Rosja U-20 | 23-16 | Norwegia U-20 | Zhuhai | |
(12-9) |
10 sierpnia 1999 14:00 | Węgry U-20 | 21-15 | Chiny U-20 | Zhuhai | |
(12-7) |
10 sierpnia 1999 16:00 | Norwegia U-20 | 26-14 | Brazylia U-20 | Zhuhai | |
(13-6) |
10 sierpnia 1999 19:30 | Rumunia U-20 | 20-19 | Rosja U-20 | Zhuhai | |
(9-11) |
Grupa II
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Litwa U-20 | 5 | 4 | 0 | 1 | 125 | 127 | -2 | 8 | Mecze o miejsca 1–4 |
2. | Dania U-20 | 5 | 3 | 0 | 2 | 116 | 111 | +5 | 6 | Mecze o miejsca 1–4 |
3. | Hiszpania U-20 | 5 | 2 | 1 | 2 | 121 | 121 | 0 | 5 | Mecz o miejsca 5–6 |
4. | Jugosławia U-20 | 5 | 2 | 0 | 3 | 130 | 132 | -2 | 4 | Mecz o miejsca 7–8 |
5. | Korea Południowa U-20 | 5 | 2 | 0 | 3 | 153 | 141 | +12 | 4 | Mecz o miejsca 9–10 |
6. | Turcja U-20 | 5 | 1 | 1 | 3 | 123 | 136 | -13 | 3 | Mecz o miejsca 11–12 |
8 sierpnia 1999 14:00 | Hiszpania U-20 | 30-25 | Jugosławia U-20 | Zhongshan | |
(16-12) |
8 sierpnia 1999 16:00 | Litwa U-20 | 27-25 | Turcja U-20 | Zhongshan | |
(13-11) |
8 sierpnia 1999 19:30 | Dania U-20 | 29-28 | Korea Południowa U-20 | Zhongshan | |
(14-14) |
9 sierpnia 1999 14:00 | Hiszpania U-20 | 21-21 | Turcja U-20 | Zhongshan | |
(13-9) |
9 sierpnia 1999 16:00 | Korea Południowa U-20 | 36-22 | Litwa U-20 | Zhongshan | |
(19-12) |
9 sierpnia 1999 19:30 | Jugosławia U-20 | 22-21 | Dania U-20 | Zhongshan | |
(10-10) |
10 sierpnia 1999 14:00 | Hiszpania U-20 | 29-26 | Korea Południowa U-20 | Zhongshan | |
(16-12) |
10 sierpnia 1999 16:00 | Dania U-20 | 27-23 | Turcja U-20 | Zhongshan | |
(12-11) |
10 sierpnia 1999 19:30 | Litwa U-20 | 29-26 | Jugosławia U-20 | Zhongshan | |
(15-15) |
Mecze o miejsca 13–20
Grupa III
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Holandia U-20 | 3 | 3 | 0 | 0 | 73 | 65 | +8 | 6 | Mecz o miejsca 13–14 |
2. | Kongo U-20 | 3 | 2 | 0 | 1 | 64 | 60 | +4 | 4 | Mecz o miejsca 15–16 |
3. | Islandia U-20 | 3 | 1 | 0 | 2 | 57 | 61 | -4 | 2 | Mecz o miejsca 17–18 |
4. | Japonia U-20 | 3 | 0 | 0 | 3 | 52 | 60 | -8 | 0 | Mecz o miejsca 19–20 |
8 sierpnia 1999 19:30 | Islandia U-20 | 20-16 | Japonia U-20 | Shenzhen | |
(10-7) |
9 sierpnia 1999 16:00 | Holandia U-20 | 28-23 | Islandia U-20 | Shenzhen | |
(14-10) |
9 sierpnia 1999 19:30 | Kongo U-20 | 22-19 | Japonia U-20 | Shenzhen | |
(10-8) |
10 sierpnia 1999 19:30 | Holandia U-20 | 27-25 | Kongo U-20 | Shenzhen | |
(9-13) |
Grupa IV
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Słowacja U-20 | 3 | 3 | 0 | 0 | 98 | 61 | +37 | 6 | Mecz o miejsca 13–14 |
2. | Chińskie Tajpej U-20 | 3 | 2 | 0 | 1 | 80 | 69 | +11 | 4 | Mecz o miejsca 15–16 |
3. | Angola U-20 | 3 | 1 | 0 | 2 | 77 | 83 | -6 | 2 | Mecz o miejsca 17–18 |
4. | Kanada U-20 | 3 | 0 | 0 | 3 | 52 | 94 | -42 | 0 | Mecz o miejsca 19–20 |
8 sierpnia 1999 19:30 | Angola U-20 | 32-21 | Kanada U-20 | Nanhai | |
(11-6) |
9 sierpnia 1999 16:00 | Słowacja U-20 | 33-25 | Angola U-20 | Nanhai | |
(14-10) |
9 sierpnia 1999 19:30 | Chińskie Tajpej U-20 | 27-19 | Kanada U-20 | Nanhai | |
(11-8) |
10 sierpnia 1999 19:30 | Słowacja U-20 | 30-24 | Chińskie Tajpej U-20 | Nanhai | |
(16-14) |
Faza pucharowa
Mecze o miejsca 1–4
Półfinały | Finał | |||||||
12 sierpnia 1999 16:30 | ||||||||
Rumunia U-20 | 30 | |||||||
14 sierpnia 1999 16:30 | ||||||||
Dania U-20 | 19 | |||||||
Rumunia U-20 | 25 | |||||||
12 sierpnia 1999 19:30 | ||||||||
Litwa U-20 | 20 | |||||||
Litwa U-20 | 24 | |||||||
Węgry U-20 | 20 | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
14 sierpnia 1999 14:00 | ||||||||
Dania U-20 | 25 | |||||||
Węgry U-20 | 20 | |||||||
12 sierpnia 1999 16:30 | Rumunia U-20 | 30-19 | Dania U-20 | Zhongshan | |
(16-11) |
12 sierpnia 1999 19:30 | Litwa U-20 | 24-20 | Węgry U-20 | Zhongshan | |
(13-10) |
14 sierpnia 1999 16:30 | Rumunia U-20 | 25-20 | Litwa U-20 | Zhongshan | |
(11-5) |
14 sierpnia 1999 14:00 | Dania U-20 | 25-20 | Węgry U-20 | Zhongshan | |
(13-8) |
Mecz o 5. miejsce
12 sierpnia 1999 19:30 | Rosja U-20 | 30-21 | Hiszpania U-20 | Zhuhai | |
(15-10) |
Mecz o 7. miejsce
12 sierpnia 1999 19:30 | Norwegia U-20 | 38-27 | Jugosławia U-20 | Shenzhen | |
(18-10) |
Mecz o 9. miejsce
12 sierpnia 1999 19:30 | Korea Południowa U-20 | 27-23 | Chiny U-20 | Nanhai | |
(15-11) |
Mecz o 11. miejsce
12 sierpnia 1999 16:30 | Turcja U-20 | 29-27 | Brazylia U-20 | Nanhai | |
(20-9) |
Mecz o 13. miejsce
12 sierpnia 1999 16:30 | Holandia U-20 | 23-22 | Słowacja U-20 | Shenzhen | |
(10-9) |
Mecz o 15. miejsce
12 sierpnia 1999 16:30 | Kongo U-20 | 23-12 | Chińskie Tajpej U-20 | Zhuhai | |
(14-3) |
Mecz o 17. miejsce
12 sierpnia 1999 14:00 | Angola U-20 | 20-19 | Islandia U-20 | Zhuhai | |
(8-11) |
Mecz o 19. miejsce
12 sierpnia 1999 14:00 | Japonia U-20 | 27-15 | Kanada U-20 | Shenzhen | |
(16-7) |
Klasyfikacja końcowa
Miejsce | Reprezentacja |
---|---|
Rumunia U-20 | |
Litwa U-20 | |
Dania U-20 | |
4 | Węgry U-20 |
5 | Rosja U-20 |
6 | Hiszpania U-20 |
7 | Norwegia U-20 |
8 | Jugosławia U-20 |
9 | Korea Południowa U-20 |
10 | Chiny U-20 |
11 | Turcja U-20 |
12 | Brazylia U-20 |
13 | Holandia U-20 |
14 | Słowacja U-20 |
15 | Kongo U-20 |
16 | Chińskie Tajpej U-20 |
17 | Angola U-20 |
18 | Islandia U-20 |
19 | Japonia U-20 |
20 | Kanada U-20 |
Bibliografia
- Junior Women Handball World Championships Archive. todor66.com. [dostęp 2019-09-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-07-03)]. (ang.).
- WOMEN‘S WORLD CHAMPIONSHIPS / JUNIOR. ihf.info. [dostęp 2019-09-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-04-11)]. (ang.).
Linki zewnętrzne
- Strona IHF (ang.)