Mistrzostwa Europy Juniorów w Biathlonie 2019
| |||
Data | 06–10 marca 2019 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Sjusjoen | ||
Organizator | |||
Liczba konkurencji | 5 | ||
Zwycięzcy | |||
Bieg indywidualny | Camille Bened | ||
Pojedyncza sztafeta mieszana | Rosja | ||
Sztafeta mieszana | Rosja | ||
Sprint | Camille Bened | ||
Bieg pościgowy | Julian Hollandt |
Mistrzostwa Europy Juniorów w biathlonie w 2019 odbyły się w dniach 06 – 10 marca w norweskim Sjusjøen.
Terminarz startów[1]
Data | Czas | Konkurencja | Dystans |
---|---|---|---|
6 marca | 10:00 | Bieg indywidualny juniorów | 15 km |
13:30 | Bieg indywidualny juniorek | 12,5 km | |
7 marca | 10:00 | Pojedyncza sztafeta mieszana | 6 km + 7,5 km |
13:00 | Sztafeta mieszana | 2 × 6 km + 2 × 7,5 km | |
9 marca | 10:00 | Sprint juniorów | 10 km |
13:00 | Sprint juniorek | 7,5 km | |
10 marca | 10:00 | Bieg pościgowy juniorów | 12,5 km |
13:00 | Bieg pościgowy juniorek | 10 km |
Klasyfikacja medalowa
Lp. | Kraj | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
1. | Niemcy | 3 | 2 | 4 | 9 |
2. | Francja | 2 | 1 | 0 | 3 |
3. | Rosja | 2 | 0 | 1 | 3 |
4. | Norwegia | 1 | 3 | 0 | 4 |
5. | Szwecja | 0 | 1 | 1 | 2 |
6. | Szwajcaria | 0 | 1 | 0 | 1 |
7. | Włochy | 0 | 0 | 1 | 2 |
Słowenia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Suma (8 reprezentacji) | 8 | 8 | 8 | 24 |
Wyniki
Mężczyźni
Bieg indywidualny 15 km[2]
Pozycja | Zawodnik | Reprezentacja | Pudła | Wynik |
---|---|---|---|---|
Tim Grotian | Niemcy | 0+0+0+0 | 40:33.4 | |
Vebjoern Soerum | Norwegia | 0+1+0+0 | 40:56.8 | |
Alex Cisar | Słowenia | 0+0+0+0 | 41:27.6 |
Sprint 10 km[3]
Pozycja | Zawodnik | Reprezentacja | Pudła | Wynik |
---|---|---|---|---|
Sivert Guttorm Bakken | Norwegia | 0+0 | 24:48.1 | |
Tim Grotian | Niemcy | 0+0 | 24:55.6 | |
Tommaso Giacomel | Włochy | 0+0 | 25:12.7 |
Bieg pościgowy 12,5 km[4]
Pozycja | Zawodnik | Reprezentacja | Pudła | Wynik |
---|---|---|---|---|
Julian Hollandt | Niemcy | 0+0+2+0 | 36:23.5 | |
Sivert Guttorm Bakken | Norwegia | 1+1+2+2 | 36:38.3 | |
Tim Grotian | Niemcy | 0+1+4+1 | 36:45.6 |
Kobiety
Bieg indywidualny 12,5 km[5]
Pozycja | Zawodnik | Reprezentacja | Pudła | Wynik |
---|---|---|---|---|
Camille Bened | Francja | 0+0+0+0 | 40:09.2 | |
Amanda Lundstroem | Szwecja | 0+0+0+0 | 40:14.7 | |
Franziska Pfnuer | Niemcy | 0+0+1+0 | 40:38.9 |
Sprint 7,5 km[6]
Pozycja | Zawodnik | Reprezentacja | Pudła | Wynik |
---|---|---|---|---|
Camille Bened | Francja | 0+0 | 21:58.0 | |
Gilonne Guigonnat | Francja | 0+0 | 22:00.4 | |
Juliane Fruehwirt | Niemcy | 0+1 | 22:13.1 |
Bieg pościgowy 10 km[7]
Pozycja | Zawodnik | Reprezentacja | Pudła | Wynik |
---|---|---|---|---|
Juliane Fruehwirt | Niemcy | 0+1+1+1 | 32:14.8 | |
Hanna Kebinger | Niemcy | 1+0+3+0 | 32:25.5 | |
Anastasia Kaisheva | Rosja | 1+0+1+2 | 32:36.6 |
Pojedyncza sztafeta mieszana 6 km + 7,5 km[8]
Pozycja | Zawodnik | Reprezentacja | Pudła | Wynik |
---|---|---|---|---|
Ksenia Dovgaya Igor Malinovskii | Rosja | 0+5 0+5 | 42:47.8 | |
Amy Baserga | Szwajcaria | 1+5 0+6 | 42:54.7 | |
Amanda Lundstroem Henning Sjokvist | Szwecja | 0+1 0+6 | 43:09.8 |
Sztafeta mieszana 4 × 6 km[9]
Pozycja | Zawodnik | Reprezentacja | Pudła | Wynik |
---|---|---|---|---|
Anastasiia Goreeva Alina Klevtsova Aleksandr Bektuganov | Rosja | 0+4 0+8 | 1:18:06.8 | |
Hilde Fosse Randi Sollid Nordvang Vebjoern Soerum | Norwegia | 0+4 0+8 | 1:18:44.0 | |
Hanna Kebinger Juliane Fruehvirt Tim Grotian Julian Hollandt | Niemcy | 0+4 1+8 | 1:19:12.1 |
Przypisy
- p
- d
- e
- p
- d
- e
←2017/2018 Sezon 2018/2019 w sportach zimowych 2019/2020→