Puchar Ameryki Południowej w snowboardzie 2018
| |||
Data | 4 sierpnia–22 września 2018 | ||
---|---|---|---|
Miejsce rozpoczęcia | La Parva | ||
Miejsce zakończenia | Cerro Castor | ||
Organizator | |||
Liczba konkurencji | 3 | ||
Zwycięzcy | |||
Klasyfikacja generalna | Matías Schmitt Antonia Yañez | ||
Snowcross | Simon White María Agustina Pardo | ||
Slopestyle | Matías Schmitt Antonia Yañez, María Azul Chávez Martínez | ||
Big Air | Matías Schmitt Antonia Yañez |
Puchar Ameryki Południowej w snowboardzie w sezonie 2018 to kolejna edycja tej imprezy. Cykl ten rozpoczął się 4 sierpnia 2018 roku w chilijskiej La Parvie w zawodach slopestyle'u. Zmagania zakończyły się 22 września (pierwotnie 23 września) tego samego roku w argentyńskim Cerro Castor zawodami snowcross'u.
Łącznie rozegranych zostało 9 zawodów dla mężczyzn i 7 dla kobiet.
Konkurencje
- SX = snowcross
- SS = slopestyle
- BA = big air
Kalendarz i wyniki Pucharu Ameryki Południowej
Mężczyźni
Lp | Data | Miejscowość | Dyscyplina | 1. Miejsce | 2. Miejsce | 3. Miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 4 sierpnia 2018 | La Parva | SS | Martin Jaureguialzo | Iñaqui Irarrázaval | Federico Chiaradio |
2. | 5 sierpnia 2018 | SS | Iñaqui Irarrázaval | Federico Chiaradio | Martin Jaureguialzo | |
3. | 11 sierpnia 2018 | La Parva | SX | Simon White | Aaron Pablo Stoeff Belkenoff | Martin Jaureguialzo |
4. | 12 sierpnia 2018 | SX | Steven Williams | Simon White | Aaron Pablo Stoeff Belkenoff | |
5. | 14 września 2018 | Cerro Catedral | BA | Matías Schmitt | Manuel Fasola | Iñaqui Irarrázaval |
6. | 15 września 2018 | BA | Federico Chiaradio | Matías Schmitt | Manuel Fasola | |
7. | 19 września 2018[a] | Cerro Castor | BA | Matías Schmitt | Federico Chiaradio | Valentín Moreno |
8. | 20 września 2018[b] | SS | Matías Schmitt | Iñaki Odriozola | Dante Vera | |
9. | 22 września 2018[c] | Cerro Castor | SX | Regino Hernández | Lucas Eguibar | Laro Herrero |
Klasyfikacje
|
|
|
|
Kobiety
Lp | Data | Miejscowość | Dyscyplina | 1. Miejsce | 2. Miejsce | 3. Miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 4 sierpnia 2018 | La Parva | SS | Antonia Yañez | María Teresa Bañados | María Azul Chávez Martínez |
2. | 5 sierpnia 2018 | SS | Antonia Yañez | María Azul Chávez Martínez | María Teresa Bañados | |
— | 11 sierpnia 2018 | La Parva | SX | Odwołano | ||
— | 12 sierpnia 2018 | SX | Odwołano | |||
3. | 14 września 2018 | Cerro Catedral | BA | Antonia Yañez | Macarena Valle | Sofia Russo |
4. | 15 września 2018 | BA | Antonia Yañez | Morena Joos | Macarena Valle | |
5. | 19 września 2018[a] | Cerro Castor | BA | María Azul Chávez Martínez | Giuliana Cebrón | Sofia Russo |
6. | 20 września 2018[b] | SS | Morena Poggi Silveira | Chiara Massardi De Bernardi | María Azul Chávez Martínez | |
7. | 22 września 2018[c] | Cerro Castor | SX | María Agustina Pardo | María Azul Chávez Martínez | Chiara Massardi De Bernardi |
Klasyfikacje
|
|
|
|
Uwagi
Bibliografia
- Kalendarz i wyniki zawodów. fis-ski.com. [dostęp 2018-07-16]. (ang.).
- Klasyfikacje mężczyzn. fis-ski.com. [dostęp 2018-11-06]. (ang.).
- Klasyfikacje kobiet. fis-ski.com. [dostęp 2018-11-06]. (ang.).
- p
- d
- e
←2017/2018 Sezon 2018/2019 w sportach zimowych 2019/2020→