Piłka ręczna na Igrzyskach Panamerykańskich 2007
Igrzyska Panamerykańskie 2007 Rio de Janeiro | |
| |
Data | 13 – 22 lipca 2007 |
---|---|
Liczba konkurencji | 2 |
Liczba zawodników | 240 |
Zobacz galerię związaną z tematem: Piłka ręczna na Igrzyskach Panamerykańskich 2007 |
Piłka ręczna na Igrzyskach Panamerykańskich 2007, odbywała się w hali Riocentro w dniach 13–22 lipca. Zarówno w turnieju mężczyzn jak i kobiet tryumfowali gospodarze igrzysk. Męska reprezentacja Brazylii zdobyła swój drugi tytuł mistrzowski (poprzednio w 2003), natomiast reprezentacja kobiet sięgnęła po ten tytuł po raz trzeci (poprzednio w 1999 i 2003). Kwalifikację na turnieje piłki ręcznej podczas Igrzysk Olimpijskich 2008 w Pekinie otrzymały reprezentacje Brazylii (zarówno męska jak i żeńska), natomiast awans na olimpijski turniej kwalifikacyjny otrzymały Argentyna (reprezentacja mężczyzn) oraz Kuba (reprezentacja kobiet).
Turniej mężczyzn
| |||
Dyscyplina | |||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Szczegóły turnieju | |||
Gospodarz | Brazylia | ||
Otwarcie | 14 lipca 2007 | ||
Zamknięcie (finał) | 21 lipca 2007 | ||
Liczba drużyn | 8 | ||
Liczba hal | 1 (w 1 mieście) | ||
I miejsce | |||
II miejsce | |||
III miejsce | |||
Statystyki turnieju | |||
Liczba meczów | 20 |
Grupa A
Drużyna | Pkt | Mecze | Zwycięstwa | Remisy | Porażki | Zdobyte bramki | Stracone bramki | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Argentyna | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 108 | 57 | +51 |
Urugwaj | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 76 | 82 | -6 |
Dominikana | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 87 | 88 | -1 |
Meksyk | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 63 | 107 | -44 |
Dominikana | 26 : 29 | Urugwaj |
Argentyna | 40 : 16 | Meksyk |
Dominikana | 36 : 26 | Meksyk |
Argentyna | 35 : 16 | Urugwaj |
Urugwaj | 31 : 21 | Meksyk |
Argentyna | 33 : 25 | Dominikana |
Grupa B
Drużyna | Pkt | Mecze | Zwycięstwa | Remisy | Porażki | Zdobyte bramki | Stracone bramki | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Brazylia | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 99 | 58 | 41 |
Kuba | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 99 | 73 | 26 |
Chile | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 67 | 93 | -26 |
Kanada | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 52 | 93 | -41 |
Brazylia | 33 : 20 | Chile |
Kuba | 33 : 20 | Kanada |
Brazylia | 21 : 12 | Kanada |
Kuba | 40 : 18 | Chile |
Kanada | 20 : 29 | Chile |
Brazylia | 35 : 26 | Kuba |
Półfinały
Brazylia | 28 : 16 | Urugwaj |
Argentyna | 30 : 29 | Kuba |
Mecze o miejsca 5−8
Chile | 28 : 27 | Meksyk |
Kanada | 27 : 28 | Dominikana |
Finały
Mecz o miejsca 7−8
Meksyk | 32 : 34 | Kanada |
Mecz o miejsca 5−6
Chile | 28 : 27 | Dominikana |
Mecz o 3. miejsce
Urugwaj | 23 : 24 | Kuba |
Finał
Brazylia | 30 : 22 | Argentyna |
Klasyfikacja końcowa
Poz. | Drużyna |
---|---|
Brazylia | |
Argentyna | |
Kuba | |
4 | Urugwaj |
5 | Chile |
6 | Dominikana |
7 | Kanada |
8 | Meksyk |
Medaliści
Brazylia: Maik Santos Fernando Pacheco Filho Carlos Ertel Danilo Silva Renato Rui Bruno Souza Leonardo Bortolini Hélio Justino Jaqson Kojoroski Alexandre Vasconcelos Silvio Laureano Felipe Ribeiro Bruno Santana Jardel Pizzinatto Guilherme Oliveira | Argentyna: Matías Schulz Sergio Crevatin Federico Pizarro Matías Martín Lima Mariano Castro Maximiliano Ferro Alejo Carrara Leonardo Querin Bruno Civelli Facundo Torres Fernando García Emiliano la Rosa Gonzalo Carou Germán Pardales Damián Migueles | Kuba: Alfredo Quintana Raifer Turino Guillermo Corzo Edgard Marti Randy Díaz Denip Fonseca Denis Fernández Rafael da Costa Jorge Paván Ariel Paz Misael Iglesias Frankis Carol Yinkelly Tomacen Daymaro Amador Eurelbis Valdes |
Najlepsi strzelcy
Poz. | Piłkarz | Bramki | Strzały | .% |
---|---|---|---|---|
1 | Guillermo Corzo | 39 | 66 | 59 |
2 | Marcial Acuña | 37 | 73 | 51 |
Emil Feuchtmann | 65 | 57 | ||
4 | Jorge Paván | 36 | 56 | 64 |
5 | Facundo Torres | 29 | 45 | 64 |
Kelvin de León | 49 | 59 |
Najlepsi bramkarze
Poz. | Bramkarz | % | Obrony | Strzały na bramkę |
---|---|---|---|---|
1 | Maik dos Santos | 49 | 51 | 105 |
2 | Luis Sanlate | 47 | 22 | 47 |
3 | Germán Pardales | 42 | 19 | 45 |
4 | Alexandre Vasconcelos | 41 | 29 | 71 |
5 | Misael Iglesias | 39 | 73 | 185 |
Turniej kobiet
| |||
Dyscyplina | |||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Szczegóły turnieju | |||
Gospodarz | |||
Otwarcie | |||
Zamknięcie (finał) | |||
Liczba drużyn | 8 | ||
Liczba hal | 1 (w 1 mieście) | ||
I miejsce | |||
II miejsce | |||
III miejsce | |||
Statystyki turnieju | |||
Liczba meczów | 20 |
Grupa A
Drużyna | Pkt | Mecze | Zwycięstwa | Remisy | Porażki | Zdobyte bramki | Stracone bramki | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Argentyna | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 84 | 52 | +32 |
Dominikana | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 83 | 77 | +6 |
Paragwaj | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 84 | 88 | -4 |
Portoryko | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 61 | 94 | -33 |
Dominikana | 33 : 30 | Paragwaj |
Argentyna | 39 : 14 | Portoryko |
Argentyna | 29 : 23 | Paragwaj |
Dominikana | 35 : 21 | Portoryko |
Paragwaj | 31 : 26 | Portoryko |
Argentyna | 26 : 15 | Dominikana |
Grupa B
Drużyna | Pkt | Mecze | Zwycięstwa | Remisy | Porażki | Zdobyte bramki | Stracone bramki | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Brazylia | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 107 | 53 | +54 |
Kuba | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 97 | 72 | +25 |
Meksyk | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 53 | 89 | -36 |
Kanada | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 55 | 98 | -43 |
Brazylia | 38 : 15 | Meksyk |
Kuba | 38 : 25 | Kanada |
Brazylia | 37 : 10 | Kanada |
Kuba | 31 : 15 | Meksyk |
Kanada | 20 : 23 | Meksyk |
Brazylia | 32 : 28 | Kuba |
Półfinały
Brazylia | 46 : 13 | Dominikana |
Kuba | 37 : 25 | Argentyna |
Mecze o miejsca 5−8
Meksyk | 21 : 20 | Portoryko |
Kanada | 26 : 22 | Paragwaj |
Finały
Mecz o miejsca 7−8
Portoryko | 21 : 22 | Paragwaj |
Mecz o miejsca 5−6
Kanada | 36 : 37 | Meksyk |
Mecz o 3. miejsce
Argentyna | 23 : 22 | Dominikana |
Finał
Kuba | 17 : 30 | Brazylia |
Klasyfikacja końcowa
Poz. | Drużyna |
---|---|
Brazylia | |
Kuba | |
Argentyna | |
4 | Dominikana |
5 | Meksyk |
6 | Kanada |
7 | Paragwaj |
8 | Portoryko |
Medalistki
Brazylia: Chana Masson Fabiana Diniz Alexandra Nascimento Fabiana Gripa Deonise Cavaleiro Daniela Piedade Aline Rosas Viviane Jacques Lucila Silva Juceli Rosa Idalina Mesquita Aline Santos Eduarda Amorim Millene Figueiredo Darly de Paula | Kuba: Maydelis Sardinas Caridad Vizcay Virgen Murillo Ayling Martínez Yasnay Torres Arassay Durán Ariagne Cuesta Suleiky Gómez Aida Despaigne Lisandra Lusson Neivys Mederos Yohania Marti Imara Valdéz Nadezza Valera Eneleidys Guevara | Argentyna: Silvina Schlesinger Valentina Kogan María del Carmen Alejandre Cinthya Basile Georgina Costantino Bibiana Ferrea Antonela Mena Magdalena Decilio Lucia Haro María Emilia Acosta Sonia Meyer Silvana Totolo Lucia Fernández Mariana Sanguinetti Solange Tagliavini |
Najlepsze strzelczynie
Poz. | Piłkarka | Bramki | Strzały | .% |
---|---|---|---|---|
1 | Fabiana Aluan | 57 | 112 | 51 |
2 | Judith Granado | 41 | 62 | 66 |
3 | Suleiky Gómez | 35 | 60 | 58 |
4 | Selene Sifuentes | 34 | 61 | 56 |
5 | Ayling Martínez | 28 | 35 | 80 |
Najlepsze bramkarki
Poz. | Bramkarka | % | Obrony | Strzały na bramkę |
---|---|---|---|---|
1 | Darly de Paula | 53 | 46 | 87 |
2 | Chana Masson | 45 | 35 | 77 |
3 | Valentina Kogan | 34 | 47 | 138 |
4 | Carmen Melgarejo | 33 | 39 | 117 |
5 | Maydelis Sardiñas | 32 | 27 | 85 |
Linki zewnętrzne
- Wyniki we wszystkich dyscyplinach podczas Igrzysk Panamerykańskich 2007 w Rio de Janeiro, s. 1438–1715.. cob.org.br. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-06-04)]., cob.org.br (stromna zarchiwizowana), [dostęp: 2020-12-10].
- Men Handball Panamerican Games 2007 Rio de Janeiro (BRA) – 14-22.07 Winner Brazil. todor66.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-09-04)]., todor66.com (strona zarchiwizowana), [dostęp: 2020-12-10].
- Women Handball XV Panamerican Games 2007 Rio de Janeiro (BRA) – 13-21.07 Winner Brazil (3th). todor66.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-29)]., todor66.com (strona zarchiwizowana), [dostęp: 2020-12-10].