Polska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2018
- Główny artykuł: Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2018.
Kod MKOl | POL | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Komitet | Polski Komitet Olimpijski | |||||
Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2018 Buenos Aires | ||||||
Liczba zawodników | 69 w 17 dyscyplinach | |||||
|
Polska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2018 – reprezentacja Polski podczas Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2018 w Buenos Aires rozegranych w dniach 6–18 października 2018 roku. Kadra liczyła 69 zawodników, którzy wystąpili w 17 dyscyplinach[1]. Zdobyli łącznie jeden złoty medal, dwa srebrne i cztery brązowe.
Czwartego dnia rywalizacji pierwszy medal zdobył Jan Kałusowski w pływaniu na dystansie 200 m stylem klasycznym. Jeszcze tego samego dnia Jakub Kraska, Jan Kałusowski, Jakub Majerski i Bartłomiej Koziejko zajęli trzecie miejsce w sztafecie 4 × 100 m stylem zmiennym[2]. Dwa dni później srebro dorzucił Jakub Kraska na 100 m stylem dowolnym[3]. Następnego dnia złoto zdobyła Iga Świątek w parze ze Słowenką Kają Juvan w tenisowym turnieju gry podwójnej, wygrywając w finale z Japonkami Yuki Naito i Naho Sato. 6:7(5), 7:5, 10–4[4]. Dorobek medalowy uzupełnili dwoma brązowymi medalami Gracjan Kozak w rzucie półtorakilogramowym dyskiem[5] i Kamil Kasperczak, który razem z Hiszpanką Laurą Heredią zajął trzecie miejsce w pięcioboju nowoczesnym w sztafecie mieszanej[6].
Kadra
Konkurencja | Dziewczęta | Chłopcy | Razem |
---|---|---|---|
Boks | 1 | 0 | 1 |
Breaking | 0 | 1 | 1 |
Hokej na trawie | 9 | 9 | 18 |
Kajakarstwo | 0 | 1 | 1 |
Kolarstwo | 2 | 2 | 4 |
Lekkoatletyka | 7 | 8 | 15 |
Pięciobój nowoczesny | 1 | 1 | 2 |
Pływanie | 4 | 4 | 8 |
Podnoszenie ciężarów | 1 | 1 | 2 |
Siatkówka plażowa | 2 | 2 | 4 |
Strzelectwo | 1 | 0 | 1 |
Szermierka | 1 | 1 | 2 |
Taekwondo | 1 | 1 | 2 |
Tenis stołowy | 1 | 0 | 1 |
Tenis ziemny | 1 | 1 | 2 |
Wspinaczka sportowa | 2 | 0 | 2 |
Żeglarstwo | 2 | 1 | 3 |
Razem | 36 | 33 | 69 |
Lista zawodników
Zawodnik | Data urodzenia | Dyscyplina | Płeć |
---|---|---|---|
Balcerzak, JuliaJulia Balcerzak | 2001-04-24 24 kwietnia 2001(dts) | Hokej na trawie | K |
Bem, MaciejMaciej Bem | 2001-03-31 31 marca 2001(dts) | Szermierka | M |
Bembenek, ErykEryk Bembenek | 2001-11-25 25 listopada 2001(dts) | Hokej na trawie | M |
Bembenek, TomaszTomasz Bembenek | 2000-01-17 17 stycznia 2000(dts) | Hokej na trawie | M |
Bober, WiktoriaWiktoria Bober | 2000-09-26 26 września 2000(dts) | Strzelectwo | K |
Bomba, KarolinaKarolina Bomba | 2002-01-11 11 stycznia 2002(dts) | Lekkoatletyka | K |
Chruszcz, NicoleNicole Chruszcz | 2000-04-16 16 kwietnia 2000(dts) | Hokej na trawie | K |
Chumeńczuk, JakubJakub Chumeńczuk | 2000-11-24 24 listopada 2000(dts) | Hokej na trawie | M |
Czak, JakubJakub Czak | 2001-05-29 29 maja 2001(dts) | Lekkoatletyka | M |
Fiedkiewicz, KorneliaKornelia Fiedkiewicz | 2001-08-05 5 sierpnia 2001(dts) | Pływanie | K |
Gacka, KingaKinga Gacka | 2001-10-25 25 października 2001(dts) | Lekkoatletyka | K |
Gajewska, NataliaNatalia Gajewska | 2001-08-23 23 sierpnia 2001(dts) | Boks | K |
Gebler, JakubJakub Gebler | 2001-01-05 5 stycznia 2001(dts) | Hokej na trawie | M |
Gierczyńska, JuliaJulia Gierczyńska | 2000-08-27 27 sierpnia 2000(dts) | Siatkówka plażowa | K |
Goździewicz, PiotrPiotr Goździewicz | 2001-03-23 23 marca 2001(dts) | Lekkoatletyka | M |
Hallmann, WeronikaWeronika Hallmann | 2000-07-20 20 lipca 2000(dts) | Pływanie | K |
Hłobuczek, OliwiaOliwia Hłobuczek | 2001-01-25 25 stycznia 2001(dts) | Żeglarstwo | K |
Jarzyński, GracjanGracjan Jarzyński | 2001-04-01T00:00:00.001 1 kwietnia 2001(dts) | Hokej na trawie | M |
Jaskulska, MartaMarta Jaskulska | 2000-03-25 25 marca 2000(dts) | Kolarstwo | K |
Jundziłł, PatrycjaPatrycja Jundziłł | 2000-07-11 11 lipca 2000(dts) | Siatkówka plażowa | K |
Jurczyk, KarolinaKarolina Jurczyk | 2001-11-25 25 listopada 2001(dts) | Pływanie | K |
Kałucka, AleksandraAleksandra Kałucka | 2001-12-25 25 grudnia 2001(dts) | Wspinaczka sportowa | K |
Kałucka, NataliaNatalia Kałucka | 2001-12-25 25 grudnia 2001(dts) | Wspinaczka sportowa | K |
Kałusowski, JanJan Kałusowski | 2000-03-12 12 marca 2000(dts) | Pływanie | M |
Kasperczak, KamilKamil Kasperczak | 2000-12-31 31 grudnia 2000(dts) | Pięciobój nowoczesny | M |
Kazimierska, KlaudiaKlaudia Kazimierska | 2001-09-23 23 września 2001(dts) | Lekkoatletyka | K |
Kierat, WiktoriaWiktoria Kierat | 2000-08-03 3 sierpnia 2000(dts) | Kolarstwo | K |
Knop, AleksandraAleksandra Knop | 2003-09-09 9 września 2003(dts) | Pływanie | K |
Koszel, MarcelinaMarcelina Koszel | 2002-02-19 19 lutego 2002(dts) | Taekwondo | K |
Kozak, GracjanGracjan Kozak | 2001-11-19 19 listopada 2001(dts) | Lekkoatletyka | M |
Koziejko, BartłomiejBartłomiej Koziejko | 2000-02-28 28 lutego 2000(dts) | Pływanie | M |
Kraska, JakubJakub Kraska | 2000-04-19 19 kwietnia 2000(dts) | Pływanie | M |
Kryński, PiotrPiotr Kryński | 2001-05-05 5 maja 2001(dts) | Kolarstwo | M |
Kucharska, AleksandraAleksandra Kucharska | 2001-02-24 24 lutego 2001(dts) | Hokej na trawie | K |
Kucharska, OliwiaOliwia Kucharska | 2003-03-20 20 marca 2003(dts) | Hokej na trawie | K |
Ławska, MagdalenaMagdalena Ławska | 2001-10-01T00:00:00.001 1 października 2001(dts) | Szermierka | K |
Łukomski, AdamAdam Łukomski | 2001-09-06 6 września 2001(dts) | Lekkoatletyka | M |
Łupiński, RafałRafał Łupiński | 2001-03-20 20 marca 2001(dts) | Lekkoatletyka | M |
Majerski, JakubJakub Majerski | 2000-08-18 18 sierpnia 2000(dts) | Pływanie | M |
Manowiecki, KamilKamil Manowiecki | 2002-02-04 4 lutego 2002(dts) | Żeglarstwo | M |
Masaczyński, AdamAdam Masaczyński | 2001-02-06 6 lutego 2001(dts) | Lekkoatletyka | M |
Mazur, DżesikaDżesika Mazur | 2001-09-21 21 września 2001(dts) | Hokej na trawie | K |
Miąso, WiktoriaWiktoria Miąso | 2001-11-14 14 listopada 2001(dts) | Lekkoatletyka | K |
Michalski, DanielDaniel Michalski | 2000-01-11 11 stycznia 2000(dts) | Tenis ziemny | M |
Miszczuk, MikołajMikołaj Miszczuk | 2000-07-18 18 lipca 2000(dts) | Siatkówka plażowa | M |
Mucha, MarekMarek Mucha | 2001-02-25 25 lutego 2001(dts) | Lekkoatletyka | M |
Nitka, KorneliuszKorneliusz Nitka | 2001-12-06 6 grudnia 2001(dts) | Hokej na trawie | M |
Nowakowski, MichałMichał Nowakowski | 2000-09-21 21 września 2000(dts) | Hokej na trawie | M |
Papierski, DamianDamian Papierski | 2000-01-26 26 stycznia 2000(dts) | Kolarstwo | M |
Pilarz, WojciechWojciech Pilarz | 2002-04-04 4 kwietnia 2002(dts) | Kajakarstwo | M |
Plewa, MałgorzataMałgorzata Plewa | 2002-07-11 11 lipca 2002(dts) | Hokej na trawie | K |
Poznański, DominikDominik Poznański | 2000-10-13 13 października 2000(dts) | Siatkówka plażowa | M |
Ratajczyk, TomaszTomasz Ratajczyk | 2002-09-20 20 września 2002(dts) | Lekkoatletyka | M |
Romaszko, MonikaMonika Romaszko | 2002-04-13 13 kwietnia 2002(dts) | Lekkoatletyka | K |
Rutkowska, PaulinaPaulina Rutkowska | 2001-01-04 4 stycznia 2001(dts) | Podnoszenie ciężarów | K |
Sadurski, JakubJakub Sadurski | 2002-01-29 29 stycznia 2002(dts) | Taekwondo | M |
Skoczek, LenaLena Skoczek | 2001-07-08 8 lipca 2001(dts) | Hokej na trawie | K |
Skrzyszowska, PiaPia Skrzyszowska | 2001-04-20 20 kwietnia 2001(dts) | Lekkoatletyka | K |
Stój, AlicjaAlicja Stój | 2001-03-23 23 marca 2001(dts) | Lekkoatletyka | K |
Sulikowska, LidiaLidia Sulikowska | 2000-05-06 6 maja 2000(dts) | Żeglarstwo | K |
Szczęsny, MarcinMarcin Szczęsny | 2001-07-03 3 lipca 2001(dts) | Hokej na trawie | M |
Świątek, IgaIga Świątek | 2001-05-31 31 maja 2001(dts) | Tenis ziemny | K |
Tatarczuk, SandraSandra Tatarczuk | 2000-04-27 27 kwietnia 2000(dts) | Hokej na trawie | K |
Węgrzyn, AnnaAnna Węgrzyn | 2001-01-09 9 stycznia 2001(dts) | Tenis stołowy | K |
Winiarski, Piotr „Axel”Piotr „Axel” Winiarski | 2002-06-29 29 czerwca 2002(dts) | Breaking | M |
Wysokińska, AgnieszkaAgnieszka Wysokińska | 2000-03-12 12 marca 2000(dts) | Pięciobój nowoczesny | K |
Zabłocki, DawidDawid Zabłocki | 2001-10-04 4 października 2001(dts) | Hokej na trawie | M |
Zieliński, JakubJakub Zieliński | 2001-06-17 17 czerwca 2001(dts) | Podnoszenie ciężarów | M |
Zimmermann, ViktoriaViktoria Zimmermann | 2002-11-21 21 listopada 2002(dts) | Hokej na trawie | K |
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Data |
---|---|---|---|---|
Kaja Juvan Iga Świątek | Tenis ziemny | Gra podwójna dziewcząt | 13 października | |
Jakub Kraska | Pływanie | 100 m stylem dowolnym chłopców | 12 października | |
Jan Kałusowski | Pływanie | 200 m stylem klasycznym chłopców | 10 października | |
Jakub Kraska Jan Kałusowski Jakub Majerski Bartłomiej Koziejko | Pływanie | 4 × 100 m stylem zmiennym chłopców | 10 października | |
Tomasz Ratajczyk | Lekkoatletyka | Rzut młotem chłopców | 14 października | |
Laura Heredia Kamil Kasperczak | Pięciobój nowoczesny | Sztafety mieszane | 16 października |
Wyniki
Boks
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał |
---|---|---|---|---|
Natalia Gajewska | Waga średnia (69–75 kg) | Nadieżda Riabec P 0–5 | NQ |
Breaking
- Chłopcy
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | O 3. miejsce | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnicy | Pozycja | |||||||
Piotr „Axel” Winiarski | Zawody chłopców | Bumblebee P 1–1 (4–6) | Broly R 1–1 (5–5) | KennyG W 2–0 (8–2) | 5. Q | Bad Matty W 3–1 (15–5) | Martin P 0–4 (3–17) | Shigekix P 0–4 (1–19) |
- Mikst
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnicy | Pozycja | |||||||
Vale Piotr „Axel” Winiarski | Zawody drużynowe | Anastasia Shigekix P 0–2 (1–9) | Yell Jordan P 0–2 (2–8) | Matina Reflow P 1–1 (4–6) | 11. | NQ |
Hokej na trawie
- Dziewczęta
Reprezentacja | Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinał | O miejsca 5.–8. | O 7. miejsce | Końcowa pozycja | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnicy | Pozycja | ||||||||||
Polska | Turniej dziewcząt | Meksyk R 1–1 | Zimbabwe W 2–1 | Australia P 0–8 | Namibia W 1–0 | Chiny P 0–4 | 3. Q | Indie P 0–3 | Austria P 1–3 | Namibia W 3–1 | 7. |
- Chłopcy
Reprezentacja | Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinał | O miejsca 5.–8. | O 5. miejsce | Końcowa pozycja | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnicy | Pozycja | ||||||||||
Polska | Turniej chłopów | Meksyk W 6–3 | Zambia P 3–4 | Argentyna P 2–5 | Vanuatu W 15–1 | Malezja P 3–4 | 3. Q | Indie P 2–4 | Bangladesz W 5–4 | Australia W 4–4 | 5. |
- Składy drużyn
Numer | Zawodniczka | Pozycja | Data urodzenia | Klub |
---|---|---|---|---|
1 | Chruszcz, NicoleNicole Chruszcz | Bramkarz | 2000-04-16 16 kwietnia 2000(dts) | KKS Kolejarz Gliwice |
3 | Tatarczuk, SandraSandra Tatarczuk | Pomocnik | 2000-04-27 27 kwietnia 2000(dts) | KKS Kolejarz Gliwice |
4 | Skoczek, LenaLena Skoczek | Obrońca | 2001-07-08 8 lipca 2001(dts) | Rüsselsheimer RK |
6 | Kucharska, AleksandraAleksandra Kucharska | Pomocnik | 2001-02-24 24 lutego 2001(dts) | UKS Orient II Łozina |
8 | Balcerzak, JuliaJulia Balcerzak (K) | Obrońca | 2001-04-24 24 kwietnia 2001(dts) | LKS Gąsawa |
9 | Kucharska, OliwiaOliwia Kucharska | Pomocnik | 2003-03-20 20 marca 2003(dts) | KS Hokej Start Brzeziny |
11 | Zimmermann, ViktoriaViktoria Zimmermann | Napastnik | 2002-11-21 21 listopada 2002(dts) | Rüsselsheimer RK |
16 | Mazur, DżesikaDżesika Mazur | Napastnik | 2001-09-21 21 września 2001(dts) | KS Hokej Start Brzeziny |
19 | Plewa, MałgorzataMałgorzata Plewa | Pomocnik | 2002-07-11 11 lipca 2002(dts) | LKS Gąsawa |
Menedżer: Janusz Micał
Trener: Bogusław Kozłowski
Fizjoterapeuta: Marta Szymańska
Numer | Zawodnik | Pozycja | Data urodzenia | Klub |
---|---|---|---|---|
1 | Gebler, JakubJakub Gebler | Bramkarz | 2001-01-05 5 stycznia 2001(dts) | UKS Jedynka Żnin |
4 | Bembenek, TomaszTomasz Bembenek (K) | Obrońca | 2000-01-17 17 stycznia 2000(dts) | LKS Rogowo |
7 | Jarzyński, GracjanGracjan Jarzyński | Pomocnik | 2001-04-01T00:00:00.001 1 kwietnia 2001(dts) | UKH Start 1954 Gniezno |
8 | Zabłocki, DawidDawid Zabłocki | Obrońca | 2001-10-03 3 października 2001(dts) | LKS Gąsawa |
10 | Nitka, KorneliuszKorneliusz Nitka | Obrońca | 2001-12-06 6 grudnia 2001(dts) | UKS Jedynka Żnin |
11 | Chumeńczuk, JakubJakub Chumeńczuk | Pomocnik | 2000-11-24 24 listopada 2000(dts) | LKS Gąsawa |
12 | Szczęsny, MarcinMarcin Szczęsny | Bramkarz | 2001-07-03 3 lipca 2001(dts) | MKS Środa Wielkopolska |
20 | Nowakowski, MichałMichał Nowakowski | Napastnik | 2000-09-21 21 września 2000(dts) | UKS Jedynka Żnin |
21 | Bembenek, ErykEryk Bembenek | Napastnik | 2001-11-24 24 listopada 2001(dts) | LKS Rogowo |
Menedżer: Łukasz Wojcieszak
Trener: Mateusz Grochal
Fizjoterapeuta: Michał Pietrzak
Kajakarstwo
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Repasaż | Ćwierćfinał | Półfinał | O 3. miejsce | Pozycja końcowa | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | ||||||
Wojciech Pilarz | Sprint bezpośredni | 1:42,64 | 4. Q | – | Michaił Jakowliew W 1:42,630 Q | Jules Vangeel P 1:41,220 BM | Valentin Rossi P 1:41,110 | 4. | |
Slalom z przeszkodami | 1:17,65 | 8. R | 1:17,13 | 4. Q | Tom Bouchardon P 1:19,570 | NQ | 8. |
Kolarstwo
- Dziewczęta
Zawodniczka | Konkurencja | Jazda drużynowa na czas | Wyścig ze startu wspólnego | Eliminacje | Krótkie okrążenie | Kryterium | Punkty | Pozycja | ||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Śr. prędkość | Czas | Strata | Pozycja | Punkty | Czas | Strata | Pozycja | Punkty | Kwalifikacje | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Punkty | Kwalifikacje | Finał | Punkty | Sprinty | Punkty sprinterskie | Miejsce na mecie | Okrążenia | Pozycja | Punkty | |||||||||||||||
Śr. prędkość | Czas | Strata | Pozycja | Śr. prędkość | Czas | Pozycja | Śr. prędkość | Czas | Strata | Pozycja | 1 | 2 | 3 | 4 | ||||||||||||||||||||||||
Marta Jaskulska | Zawody łączone | 43,574 | 9:46,59 | +12,48 | 2. | 80 | 1:42:19 | +59 | 12. | 6 | 24,056 | 2:44,614 | +53,979 | 34. | NQ | 0 | DNF | NQ | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 6 | 2. | 16 | 6. | 30 | 132 | 9. | ||||||||
Wiktoria Kierat | 1:42:19 | +59 | 9. | 15 | 30,661 | 2:09,155 | +18,520 | 27. | 30,698 | 2:09,000 | 4. Q | NQ | 0 | 26,537 | 17:11 | +1:40 | 12. | NQ | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 15. | 16 | 16. | 1 |
- Chłopcy
Zawodnik | Konkurencja | Jazda drużynowa na czas | Wyścig ze startu wspólnego | Eliminacje | Krótkie okrążenie | Kryterium | Punkty | Pozycja | ||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Śr. prędkość | Czas | Strata | Pozycja | Punkty | Czas | Strata | Pozycja | Punkty | Kwalifikacje | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Punkty | Kwalifikacje | Finał | Punkty | Sprinty | Punkty sprinterskie | Miejsce na mecie | Okrążenia | Pozycja | Punkty | |||||||||||||||
Śr. prędkość | Czas | Strata | Pozycja | Śr. prędkość | Czas | Pozycja | Śr. prędkość | Czas | Strata | Pozycja | 1 | 2 | 3 | 4 | ||||||||||||||||||||||||
Piotr Kryński | Zawody łączone | 48,655 | 8:45,33 | +27,36 | 5. | 40 | 1:31:16 | +18 | 32. | 0 | 35,784 | 1:50,665 | +9,152 | 29. | 36,330 | 1:49,000 | 4. Q | NQ | 0 | 31,478 | 17:23 | +0:42 | 14. | NQ | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | DNF | 12 | DNF | 80 | 10. | |||
Damian Papierski | 1:31:36 | +38 | 33. | 0 | 36,647 | 1:48,059 | +6,546 | 24. | 36,330 | 1:49,000 | 3. Q | NQ | 0 | 30,915 | 17:42 | +0:28 | 15. | NQ | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 4 | 3. | 16 | 5. | 40 |
Lekkoatletyka
- Dziewczęta
Zawodniczka | Konkurencja | Finał | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Etap 1 | Etap 2 | Razem | |||||
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | ||
Pia Skrzyszowska | Bieg na 200 metrów | 24,51 | 5. | 23,95 | 6. | 48,46 | 6. |
Kinga Gacka | Bieg na 400 metrów | 58,30 | 18. | 58,27 | 16. | 1:56,57 | 18. |
Alicja Stój | Bieg na 800 metrów | 2:14,80 | 14. | 2:11,52 | 10. | 4:26,32 | 11. |
Klaudia Kazimierska | Bieg na 1500 metrów | – | 4:34,22 | 10. | |||
Cross country | – | 14:45 | 39. | ||||
Monika Romaszko | Bieg na 100 metrów przez płotki (76,2 cm) | 14,49 | 16. | 14,14 | 15. | 28,63 | 17. |
Zawodniczka | Konkurencja | Finał | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Etap 1 | Etap 2 | Razem | |||||
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
Wiktoria Miąso | Skok wzwyż | 1,74 | 7. | 1,79 | 8. | 3,53 | 7. |
Karolina Bomba | Rzut młotem (3 kg) | 58,34 | 12. | 55,65 | 13. | 113,99 | 11. |
- Chłopcy
Zawodnik | Konkurencja | Finał | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Etap 1 | Etap 2 | Razem | |||||
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | ||
Rafał Łupiński | Bieg na 100 metrów | 11,24 | 18. | 10,73 | 17. | 21,97 | 19. |
Adam Łukomski | Bieg na 200 metrów | 21,97 | 15. | 21,46 | 14. | 43,43 | 15. |
Adam Masaczyński | Bieg na 800 metrów | 1:53,82 | 16. | 1:54,17 | 12. | 3:47,99 | 13. |
Jakub Czak | Bieg na 110 metrów przez płotki (91,4 cm) | 13,86 | 7. | 48,46 | 7. | 27,58 | 7. |
Zawodnik | Konkurencja | Finał | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Etap 1 | Etap 2 | Razem | |||||
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
Piotr Goździewicz | Pchnięcie kulą (5 kg) | 18,64 | 7. | 19,02 | 5. | 37,66 | 5. |
Gracjan Kozak | Rzut dyskiem (1,5 kg) | 55,40 | 4. | 59,52 | 2. | 114,92 | |
Tomasz Ratajczyk | Rzut młotem (5 kg) | 72,11 | 6. | 73,05 | 4. | 145,16 | 5. |
Marek Mucha | Rzut oszczepem (700 g) | 61,43 | 16. | 63,59 | 15. | 125,02 | 16. |
Pięciobój nowoczesny
- Dziewczęta
Zawodniczka | Konkurencja | Szermierka | Pływanie | Szermierka bonusowa | Laser Run | Punkty | Pozycja końcowa | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W | P | Pozycja | Punkty | Czas | Pozycja | Punkty | Punkty | Czas strzelania | Czas biegu | Łączny czas | Pozycja | Punkty | ||||
Agnieszka Wysokińska | Zawody dziewcząt | 9 | 14 | 20. | 194 | 2:28,95 | 20. | 253 | 0 | 48,2 | 13:02,15 | 13:50,35 | 19. | 470 | 917 | 20. |
- Chłopcy
Zawodnik | Konkurencja | Szermierka | Pływanie | Szermierka bonusowa | Laser Run | Punkty | Pozycja końcowa | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W | P | Pozycja | Punkty | Czas | Pozycja | Punkty | Punkty | Czas strzelania | Czas biegu | Łączny czas | Pozycja | Punkty | ||||
Kamil Kasperczak | Zawody chłopców | 12 | 11 | 8. | 218 | 2:09,53 | 11. | 291 | 5 | 58,7 | 10:41,33 | 11:40,03 | 7. | 600 | 1114 | 9. |
- Mikst
Zawodnik | Konkurencja | Szermierka | Pływanie | Szermierka bonusowa | Laser Run | Punkty | Pozycja końcowa | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W | P | Pozycja | Punkty | Czas | Pozycja | Punkty | Punkty | Czas strzelania | Czas biegu | Łączny czas | Pozycja | Punkty | ||||
Agnieszka Wysokińska Pele Uibel | Zawody drużynowe | DNS | ||||||||||||||
Laura Heredia Kamil Kasperczak | Zawody drużynowe | 31 | 13 | 2. | 250 | 2:04,45 | 14. | 302 | 0 | 59,5 | 10:08,52 | 11:44,22 | 8. | 596 | 1148 |
Pływanie
- Dziewczęta
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas reakcji | Czas | Strata | Pozycja | Czas reakcji | Czas | Strata | Pozycja | Czas reakcji | Czas | Strata | Pozycja | ||
Kornelia Fiedkiewicz | 50 metrów stylem dowolnym | 0,67 | 26,21 | +0,56 | 15. Q | 0,66 | 25,76 | +0,33 | 9. R | NQ | |||
100 metrów stylem dowolnym | 0,64 | 57,63 | +2,48 | 28. | NQ | ||||||||
50 metrów stylem motylkowym | 0,67 | 27,98 | +1,14 | 20. | NQ | ||||||||
Weronika Hallmann | 50 metrów stylem klasycznym | 0,67 | 32,24 | +0,34 | 10. Q | 0,68 | 31,49 | – | 2. Q | 0,67 | 32,17 | +0,80 | 7. |
100 metrów stylem klasycznym | 0,69 | 1:10,47 | +1,23 | 9. Q | 0,72 | 1:10,06 | +1,31 | 9. R | NQ | ||||
200 metrów stylem klasycznym | 0,74 | 2:32,52 | +2,42 | 13. | – | NQ | |||||||
Karolina Jurczyk | 50 metrów stylem dowolnym | 0,70 | 27,07 | +1,31 | 24. | NQ | |||||||
100 metrów stylem dowolnym | 0,70 | 59,78 | +3,03 | 38. | NQ | ||||||||
50 metrów stylem grzbietowym | 0,65 | 31,00 | +2,54 | 31. | NQ | ||||||||
50 metrów stylem motylkowym | 0,70 | 28,25 | +1,41 | 25. | NQ | ||||||||
Aleksandra Knop | 200 metrów stylem dowolnym | 0,63 | 2:03,25 | +2,82 | 16. | – | NQ | ||||||
400 metrów stylem dowolnym | 0,61 | 4:22,09 | +10,23 | 17. | – | NQ | |||||||
200 metrów stylem zmiennym | 0,61 | 2:19,56 | +4,82 | 16. | – | NQ |
- Chłopcy
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas reakcji | Czas | Strata | Pozycja | Czas reakcji | Czas | Strata | Pozycja | Czas reakcji | Czas | Strata | Pozycja | ||
Jan Kałusowski | 50 metrów stylem klasycznym | 0,64 | 29,40 | +1,12 | 20. | NQ | |||||||
100 metrów stylem klasycznym | 0,64 | 1:02,63 | +1,20 | 6. Q | 0,64 | 1:02,23 | +1,62 | 7. Q | 0,65 | 1:02,69 | +2,10 | 8. | |
200 metrów stylem klasycznym | 0,66 | 2:15,51 | +1,93 | 5. Q | – | 0,66 | 2:13,72 | +2,09 | |||||
200 metrów stylem zmiennym | DNS | – | NQ | ||||||||||
Bartłomiej Koziejko | 400 metrów stylem dowolnym | 0,75 | 3:59,08 | +7,40 | 24. | – | NQ | ||||||
800 metrów stylem dowolnym | 0,75 | 8:09,97 | +0,54 | 11. | – | NQ | |||||||
Jakub Kraska | 100 metrów stylem dowolnym | 0,68 | 50,17 | – | 2. Q | 0,69 | 49,70 | – | 1. Q | 0,68 | 49,26 | +0,03 | |
200 metrów stylem dowolnym | 0,69 | 1:49,17 | +0,02 | 4. Q | – | 0,77 | 1:48,65 | +0,92 | 4. | ||||
Jakub Majerski | 50 metrów stylem motylkowym | 0,70 | 24,79 | +0,16 | 19. | NQ | |||||||
100 metrów stylem motylkowym | 0,68 | 53,13 | – | 3. Q | 0,68 | 52,79 | +0,23 | 6. Q | 0,71 | 52,95 | +1,83 | 6. | |
200 metrów stylem motylkowym | 0,71 | 2:05,27 | +5,49 | 24. | – | NQ | |||||||
Jakub Kraska Jan Kałusowski Jakub Majerski Bartłomiej Koziejko | 4 × 100 metrów stylem zmiennym | 0,75 | 3:45,31 | – | 2. Q | – | 0,74 | 3:41,51 | +6,34 |
- Mikst
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Finał | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas reakcji | Czas | Strata | Pozycja | Czas reakcji | Czas | Strata | Pozycja | ||
Jakub Kraska Jakub Majerski Kornelia Fiedkiewicz Aleksandra Knop (f.) Karolina Jurczyk (el.) | 4 × 100 metrów stylem dowolnym | 0,68 | 3:36,69 | +5,77 | 7. Q | 0,68 | 3:33,08 | +4,58 | 5. |
Aleksandra Knop Jan Kałusowski Jakub Majerski Kornelia Fiedkiewicz | 4 × 100 metrów stylem zmiennym | 0,63 | 3:58,76 | +5,66 | 10. R | NQ |
Podnoszenie ciężarów
- Dziewczęta
Zawodniczka | Konkurencja | Rwanie | Podrzut | Razem | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Podejście | Wynik | Pozycja | Podejście | Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||||||
1 | 2 | 3 | 1 | 2 | 3 | ||||||||
Paulina Rutkowska | 63 kg | 81 | 84 | 84 | 5. | 100 | 103 | 103 | 5. | 187 | 5. |
- Chłopcy
Zawodnik | Konkurencja | Rwanie | Podrzut | Razem | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Podejście | Wynik | Pozycja | Podejście | Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||||||
1 | 2 | 3 | 1 | 2 | 3 | ||||||||
Jakub Zieliński | +85 kg | 135 | 140 | 140 | 5. | 168 | 173 | 173 | 5. | 313 | 5. |
Siatkówka plażowa
- Dziewczęta
Zawodniczka | Konkurencja | Faza grupowa | 1/12 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnicy | Pozycja | |||||||||
Julia Gierczyńska Patrycja Jundziłł | Zawody dziewcząt | Hamdy Samir Yasser Elsayed W 2–0 (21–5, 21–8) | Alvarado Franco Juarez Peña W 2–0 (21–11, 21–14) | Zeng Cao P 1–2 (21–19, 18–21, 14–16) | 2. Q | Villar Churin P 0–2 (19–21, 16–21) | NQ |
- Chłopcy
Zawodnik | Konkurencja | Faza grupowa | 1/12 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnicy | Pozycja | |||||||||
Dominik Poznański Mikołaj Miszczuk | Zawody chłopców | Szekunow Wierietiuk P 0–2 (12–21, 26–28) | Lammel Droguett W 2–0 (21–18, 22–20) | Joe Jeffrey W 2–0 (21–13, 21–9) | 2. Q | Narathon Thanan P 0–2 (18–21, 13–21) | NQ |
Strzeletwo
- Dziewczęta
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Seria | Wynik | Pozycja | |||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||||
Wiktoria Bober | Karabin pneumatyczny indywidualny | 103,1 | 103,9 | 101,4 | 103,2 | 104,0 | 102,7 | 618,3 -x | 10. | NQ |
- Mikst
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | ||||||
Wiktoria Bober Miljan Dević | Karabin pneumatyczny drużynowy | 823,5 | 8. Q | Alliana Volkart Amirsiyavash Zolfagharian P 9–10 | NQ |
Szermierka
- Dziewczęta
Zawodniczka | Konkurencja | Faza grupowa | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnicy | Pozycja | |||||||||||
Magdalena Ławska | Floret indywidualny | Senyo W 5–0 | Fu P 0–5 | Caulfield P 2–5 | Tieu P 1–5 | Zsoldosi P 3–5 | Favaretto P 1–5 | 6. | Acurero González P 9–15 | NQ |
- Chłopcy
Zawodnik | Konkurencja | Faza grupowa | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | O 3. miejsce | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnicy | Pozycja | ||||||||||
Maciej Bem | Floret indywidualny | Chan P 1–5 | Lim W 5–1 | Marouf W 5–4 | Cervantes P 3–5 | Winterberg-Poulsen P 2–5 | 5. | Lim W 15–3 | Cervantes W 15–12 | Spichiger P 8–15 | Winterberg-Poulsen P 13–15 |
- Mikst
Zawodnik | Konkurencja | Ćwierćfinał | Półfinał | O 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
Europa 3: Alonso Santamaria Joana Iliewa Maciej Bem Venissia Thépaut Alexander Biro Axelle Wasiak | Zawody drużynowe | Europa 2: Samuel Jarry Jolien Corteyn Jonas Winterberg-Poulsen Rebeca Cândescu Paul Veltrup Veronika Bieleszová W 30–24 | Europa 1: Krisztián Rabb Liza Pusztai Armand Spichiger Martina Favaretto Davide di Veroli Kateryna Czornij P 22–30 | Ameryka 1: Robert Vidovszky Natalia Botello Cervantes Kenji Bravo May Tieu Isaac Herbst Emily Vermeule P 24–30 |
Taekwondo
- Dziewczęta
Zawodniczka | Konkurencja | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał |
---|---|---|---|---|
Marcelina Koszel | +63 kg | Fatima-Ezzahra Aboufaras P 4–20 | NQ |
- Chłopcy
Zawodnik | Konkurencja | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał |
---|---|---|---|---|
Jakub Sadurski | +73 kg | Lee Meng-en P 2–10 | NQ |
Tenis stołowy
- Dziewczęta
Zawodniczka | Konkurencja | Faza grupowa | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnicy | Pozycja | ||||||||
Anna Węgrzyn | Gra pojedyncza | Grace Rosi Yee W 4–0 | Bruna Takahashi P 0–4 | Hui Ling Vong W 4–0 | 2. Q | Andreea Dragoman P 1–4 | NQ |
- Mikst
Zawodnik | Konkurencja | Faza grupowa | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnicy | Pozycja | ||||||||
Anna Węgrzyn Maciej Kolodziejczyk | Gra podwójna | Pyon Song-gyong Kim Song-gun P 0–3 | Sabina Šurjan Truls Moregard P 0–3 | Zdena Blašková Medardas Stankevičius W 3–0 | 3. | NQ |
Tenis ziemny
- Osobny artykuł: Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2018.
- Dziewczęta
Zawodniczka | Konkurencja | 1/16 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Pozycja końcowa |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Iga Świątek | Gra pojedyncza | Eléonora Molinaro W 2–0 (6–1, 6–4) | Joanna Garland W 2–1 (4–6, 6–3, 6–1) | Clara Burel P 0–2 (4–6, 2–6) | NQ | 5. | |
Kaja Juvan Iga Świątek | Gra podwójna | – | Elisabetta Cocciaretto Sylvie Zünd W 2–0 (6–0, 6–2) | Clara Burel Diane Parry W 2–0 (6–0, 6–4) | María Lourdes Carlé María Camila Osorio Serrano W 2–0 (6–2, 6–2) | Yuki Naito Naho Sato W 2–1 (6–7, 7–5, 10–4) |
- Chłopcy
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Pozycja końcowa |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Daniel Michalski | Gra pojedyncza | Delmas N'Tcha W 2–0 (6–0, 6–0) | Ondřej Štyler W 2–0 (6–2, 6–0) | Hugo Gaston P 0–2 (4–6, 1–6) | NQ | 5. | |
Filip Cristian Jianu Daniel Michalski | Gra podwójna | – | Mu Tao Naoki Tajima P 1–2 (7–6, 3–6, 4–10) | NQ | 9. |
- Mikst
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Pozycja końcowa |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Iga Świątek Daniel Michalski | Gra mieszana | Alexa Noel Tristan Boyer W 2–0 (6–1, 6–4) | Yuki Naito Naoki Tajima P WO | NQ | 9. |
Wspinaczka sportowa
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szybkość | Bouldering | Prowadzenie | Punkty | Pozycja | Szybkość | Bouldering | Prowadzenie | ||||||||||||||||||||||||
Tor | Punkty | Otoczak | Wynik | Próby | Punkty | Chwyty | Czas | Punkty | |||||||||||||||||||||||
1 | 2 | 1 | 2 | 3 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||
Aleksandra Kałucka | Wspinaczka łączona | 8,10 | DNF | 1 | z | f | f | T | 1T 2z | 5 | 17 | 19 | 1:29 | 16 | 272 | 7. | NQ | ||||||||||||||
Natalia Kałucka | Wspinaczka łączona | 8,65 | 8,31 | 2 | z | f | z | T | 1T 3z | 3 | 12 | 19+ | 1:25 | 14 | 336 | 8. | NQ |
Żeglarstwo
- Dziewczęta
Zawodniczka | Konkurencja | Wyścig | Suma punktów | Punkty zaliczane | Pozycja | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | WF | |||||
Oliwia Hłobuczek | Kiteboarding – IKA Twin Tip Racing | 4 | 3 | 5 | Odwołane | 7 | 33 | 19 | 7. | ||||||||
Lidia Sulikowska | Windsurfing – Techno 293+ | 9 | 6 | 8 | 5 | – | 6 | 10 | 8 | 13 | 12 | 17 | 8 | 120 | 102 | 9. |
- Chłopcy
Zawodnik | Konkurencja | Wyścig | Suma punktów | Punkty zaliczane | Pozycja | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | WF | |||||
Kamil Manowiecki | Windsurfing – Techno 293+ | 5 | 14 | 4 | 14 | – | 25 | 10 | 6 | 13 | 11 | 8 | 9 | 144 | 119 | 10. |
Linki zewnętrzne
- Terminarz reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2018 (ang.)
Przypisy
- ↑ Michał Chmielewski: Olimpijczycy przyszłości. Polska wysłała liczną reprezentację o Buenos Aires. Przegląd Sportowy, 2018-10-05. [dostęp 2018-10-08]. (pol.).
- ↑ Maksym Jaworski: Brązowy wieczór na basenie. Dwa medale pływaków w młodzieżowych igrzyskach olimpijskich. Przegląd Sportowy, 2018-10-11. [dostęp 2018-10-18]. (pol.).
- ↑ Maksym Jaworski: Wielki sukces Jakuba Kraski! 18-latek zdobył srebro młodzieżowych IO, tytuł przegrał o 0.03 s. Przegląd Sportowy, 2018-10-12. [dostęp 2018-10-18]. (pol.).
- ↑ Rafał Smoliński: Młodzieżowe IO w Buenos Aires: Iga Świątek i Kaja Juvan złotymi medalistkami. Wygrały dramatyczny finał. Wirtualna Polska, 2018-10-13. [dostęp 2018-10-18]. (pol.).
- ↑ Igrzyska Olimpijskie Młodzieży: brązowy medal Kozaka. TVP Sport, 2018-10-14. [dostęp 2018-10-18]. (pol.).
- ↑ Igrzyska olimpijskie młodzieży: Kamil Kasperczak z brązowym medalem w pięcioboju nowoczesnym. TVP Sport, 2018-10-16. [dostęp 2018-10-18]. (pol.).
- p
- d
- e
Letnie IOM |
|
---|---|
Zimowe IOM |
|