Polska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2020
- Główny artykuł: Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2020.
Kod MKOl | POL | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Komitet | Polski Komitet Olimpijski | |||||
Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2020 Lozanna | ||||||
Chorąży | ||||||
Liczba zawodników | 45 w 45 konkurencjach w 12 dyscyplinach | |||||
|
Polska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2020 – reprezentacja Polski na zimowych igrzyskach olimpijskich młodzieży rozegranych w Lozannie w dniach 9–22 stycznia 2020 roku. Skład reprezentacji liczył 45 zawodników, z czego 22 stanowiły kobiety, a 23 – mężczyźni.
Medaliści
14 stycznia Marcin Zawół zdobył pierwszy medal wliczający się do klasyfikacji medalowej na igrzyskach olimpijskich młodzieży. Złoto zdobył w biathlonie na dystansie 7,5 kilometrów, oddając jeden niecelny strzał na strzelnicy[1][2]. Następnego dnia w hokejowych zawodach drużyn różnych narodowości Polacy zdobyli cztery medale. Srebrne medale zdobyli Alicja Mota i Aleks Menc, natomiast Anna Kot – brązowy. Ponadto srebrny medal zdobyła również Daria Kopacz, która była jedną z zawodniczek drużyny mieszanej[3].
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Data | |
---|---|---|---|---|---|
Marcin Zawół | Biathlon | Sprint na 7,5 km mężczyzn | 14 stycznia | [4] |
- Medale nieuwzględniane w klasyfikacji medalowej
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Data | |
---|---|---|---|---|---|
Daria Kopacz | Łyżwiarstwo szybkie | Sprint sztafet mieszanych | 15 stycznia | [5] | |
Alicja Mota | Hokej na lodzie | Turniej drużyn mieszanych 3×3 kobiet | 15 stycznia | [6] | |
Aleks Menc | Hokej na lodzie | Turniej drużyn mieszanych 3×3 mężczyzn | 15 stycznia | [7] | |
Anna Kot | Hokej na lodzie | Turniej drużyn mieszanych 3×3 kobiet | 15 stycznia | [6] |
Skład reprezentacji
Skład reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich młodzieży liczył 45 zawodników, z czego 22 stanowiły kobiety, a 23 – mężczyźni. Wspierało ich 21 trenerów wraz z serwismenami oraz misja medyczna i olimpijska. Szefem Polskiej Misji Olimpijskiej był łyżwiarz Konrad Niedźwiedzki wspierany m.in. przez Luizę Złotkowską[8].
Dyscyplina | Kobiety | Mężczyźni | Razem |
---|---|---|---|
Biathlon | 3 | 3 | 6 |
Biegi narciarskie | 3 | 3 | 6 |
Bobsleje | 0 | 1 | 1 |
Curling | 2 | 2 | 4 |
Hokej na lodzie | 3 | 3 | 6 |
Kombinacja norweska | 0 | 2 | 2 |
Łyżwiarstwo szybkie | 2 | 2 | 4 |
Narciarstwo alpejskie | 1 | 1 | 2 |
Saneczkarstwo | 3 | 3 | 6 |
Short track | 2 | 1 | 3 |
Skeleton | 1 | 0 | 1 |
Skoki narciarskie | 2 | 2 | 4 |
Razem | 22 | 23 | 45 |
Zawodnik | Data urodzenia | Dyscyplina | Klub | Płeć |
---|---|---|---|---|
Badacz, KonradKonrad Badacz | 2003-01-16 16 stycznia 2003(dts) | Biathlon | MKS Karkonosze Jelenia Góra | M |
Bryja, SebastianSebastian Bryja | 2002-02-11 11 lutego 2002(dts) | Biegi narciarskie | UKS Regle Kościelisko | M |
Bryk, AnnaAnna Bryk | 2002-07-06 6 lipca 2002(dts) | Saneczkarstwo | MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra | K |
Bugara, RobertRobert Bugara | 2002-02-10 10 lutego 2002(dts) | Biegi narciarskie | UKS Regle Kościelisko | M |
Dobosz, MariaMaria Dobosz | 2003-07-30 30 lipca 2003(dts) | Short track | UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki | K |
Dobrowolska, MartaMarta Dobrowolska | 2002-05-31 31 maja 2002(dts) | Łyżwiarstwo szybkie | UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki | K |
Domowicz, NikolaNikola Domowicz | 2002-08-30 30 sierpnia 2002(dts) | Saneczkarstwo | UKS Nowiny Wielkie | K |
Guńka, JanJan Guńka | 2002-04-14 14 kwietnia 2002(dts) | Biathlon | BKS WP Kościelisko | M |
Habdas, JanJan Habdas | 2003-12-02 2 grudnia 2003(dts) | Skoki narciarskie | LKS Klimczok Bystra | M |
Hawrylak, FilipFilip Hawrylak | 2003-09-15 15 września 2003(dts) | Łyżwiarstwo szybkie | UKS Orlica Duszniki Zdrój | M |
Hopek, GabrielaGabriela Hopek | 2002-02-18 18 lutego 2002(dts) | Narciarstwo alpejskie | KKN Siepraw Ski | K |
Imiołek, KacperKacper Imiołek | 2002-01-26 26 stycznia 2002(dts) | Saneczkarstwo | UKS Nowiny Wielkie | M |
Jarosz, MateuszMateusz Jarosz | 2002-04-22 22 kwietnia 2002(dts) | Kombinacja norweska | TS Wisła Zakopane | M |
Kaleta, KarolinaKarolina Kaleta | 2002-11-10 10 listopada 2002(dts) | Biegi narciarskie | LKS Markam Wiśniowa-Osieczany | K |
Kamiński, RobertRobert Kamiński | 2003-06-25 25 czerwca 2003(dts) | Curling | KS „Warszowice” | M |
Kiełbasa, MarcinMarcin Kiełbasa | 2002-02-01T00:00:00.001 1 lutego 2002(dts) | Saneczkarstwo | UKS Tajfun Nowy Sącz | M |
Klimowski, BartłomiejBartłomiej Klimowski | 2002-01-10 10 stycznia 2002(dts) | Kombinacja norweska | PKS „Olimpijczyk” Gilowice | M |
Klocek, ZuzannaZuzanna Klocek | 2004-01-08 8 stycznia 2004(dts) | Skeleton | K | |
Kopacz, DariaDaria Kopacz | 2002-07-22 22 lipca 2002(dts) | Łyżwiarstwo szybkie | KS Pilica Tomaszów Mazowiecki | K |
Kopacz, MichałMichał Kopacz | 2004-01-20 20 stycznia 2004(dts) | Łyżwiarstwo szybkie | KS Pilica Tomaszów Mazowiecki | M |
Kot, AnnaAnna Kot | 2004-08-17 17 sierpnia 2004(dts) | Hokej na lodzie | Unia Oświęcim | K |
Krzemiński, MateuszMateusz Krzemiński | 2002-08-30 30 sierpnia 2002(dts) | Short track | AZS KU Politechniki Opolskiej Opole | M |
Kukuczka, KarolinaKarolina Kukuczka | 2002-12-14 14 grudnia 2002(dts) | Biegi narciarskie | MKS Istebna | K |
Langowski, OskarOskar Langowski | 2002-01-13 13 stycznia 2002(dts) | Bobsleje | M | |
Maćkała, ŁukaszŁukasz Maćkała | 2003-01-02 2 stycznia 2003(dts) | Saneczkarstwo | UKS Nowiny Wielkie | M |
Menc, AleksAleks Menc | 2004-03-23 23 marca 2004(dts) | Hokej na lodzie | MUKS Naprzód Janów | M |
Michalski, JakubJakub Michalski | 2004-06-10 10 czerwca 2004(dts) | Hokej na lodzie | MMKS Podhale Nowy Targ | M |
Mota, AlicjaAlicja Mota | 2004-07-27 27 lipca 2004(dts) | Hokej na lodzie | Polonia Bytom | K |
Nędza-Kubiniec, AnnaAnna Nędza-Kubiniec | 2003-07-04 4 lipca 2003(dts) | Biathlon | BKS WP Kościelisko | K |
Niżnik, AdamAdam Niżnik | 2002-10-07 7 października 2002(dts) | Skoki narciarskie | TS Wisła Zakopane | M |
Panterałka, JustynaJustyna Panterałka | 2002-01-19 19 stycznia 2002(dts) | Biathlon | MKS Duszniki-Zdrój | K |
Piwkowska, DominikaDominika Piwkowska | 2003-02-18 18 lutego 2003(dts) | Saneczkarstwo | UKS Nowiny Wielkie | K |
Polanowska, WiktoriaWiktoria Polanowska | 2004-09-14 14 września 2004(dts) | Skoki narciarskie | AZS Zakopane | K |
Popko, HannaHanna Popko | 2003-07-19 19 lipca 2003(dts) | Biegi narciarskie | UKS Hubal Białystok | K |
Przybyła, WiktoriaWiktoria Przybyła | 2004-10-02 2 października 2004(dts) | Skoki narciarskie | SSR LZS Sokół Szczyrk | K |
Sanetra, BartłomiejBartłomiej Sanetra | 2002-06-01T00:00:00.001 1 czerwca 2002(dts) | Narciarstwo alpejskie | MKS Skrzyczne Szczyrk | M |
Sobiczewski, PiotrPiotr Sobiczewski | 2002-12-01T00:00:00.001 1 grudnia 2002(dts) | Biegi narciarskie | UKS Rawa Siedlce | M |
Sokołowska, HannaHanna Sokołowska | 2003-06-03 3 czerwca 2003(dts) | Short track | ŁKS Juvenia Białystok | K |
Sowa, AlicjaAlicja Sowa | 2004-05-31 31 maja 2004(dts) | Hokej na lodzie | Polonia Bytom | K |
Szmidt, DominikDominik Szmidt | 2002-07-02 2 lipca 2002(dts) | Curling | KS „Warszowice” | M |
Szmidt, KlaudiaKlaudia Szmidt | 2002-03-22 22 marca 2002(dts) | Curling | KS „Warszowice” | K |
Topór, KlaudiaKlaudia Topór | 2002-10-02 2 października 2002(dts) | Biathlon | BKS WP Kościelisko | K |
Trzebunia, JakubJakub Trzebunia | 2004-06-02 2 czerwca 2004(dts) | Hokej na lodzie | MMKS Podhale Nowy Targ | M |
Wosińska, MonikaMonika Wosińska | 2002-01-14 14 stycznia 2002(dts) | Curling | KS „Warszowice” | K |
Zawół, MarcinMarcin Zawół | 2002-05-29 29 maja 2002(dts) | Biathlon | MKS Karkonosze Jelenia Góra | M |
Biathlon
- Osobny artykuł: Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2020.
- Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Czas | Strata | Pozycja | |
---|---|---|---|---|---|
Anna Nędza-Kubiniec | Bieg indywidualny na 10 km | 38:30,8 | +6:04,1 | 42. | [9] |
Sprint na 6 km | 21:46,6 | +2:51,1 | 61. | [10] | |
Justyna Panterałka | Bieg indywidualny na 10 km | 37:54,1 | +5:27,4 | 34. | [9] |
Sprint na 6 km | 21:45,4 | +2:49,9 | 58. | [10] | |
Klaudia Topór | Bieg indywidualny na 10 km | 37:22,6 | +4:55,9 | 26. | [9] |
Sprint na 6 km | 19:42,6 | +47,1 | 10. | [10] |
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Strata | Pozycja | |
---|---|---|---|---|---|
Konrad Badacz | Bieg indywidualny na 12,5 km | 38:04,8 | +3:55,4 | 24. | [11] |
Sprint na 7,5 km | 20:27,2 | +1:03,4 | 15. | [12] | |
Jan Guńka | Bieg indywidualny na 12,5 km | 36:08,1 | +1:58,7 | 10. | [11] |
Sprint na 7,5 km | 20:21,4 | +57,6 | 13. | [12] | |
Marcin Zawół | Bieg indywidualny na 12,5 km | 36:09,3 | +1:59,9 | 11. | [11] |
Sprint na 7,5 km | 19:23,8 | – | [12] |
- Konkurencje mieszane
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Strata | Pozycja | |
---|---|---|---|---|---|
Anna Nędza-Kubiniec Marcin Zawół | Pojedyncza sztafeta mieszana | 44:42,8 | +2:39,3 | 13. | [13] |
Jan Guńka Justyna Panterałka Klaudia Topór Marcin Zawół | Sztafeta mieszana | 1:13:32,4 | +2:37,1 | 6. | [14] |
Biegi narciarskie
- Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Pozycja | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | ||||
Karolina Kaleta | Cross stylem dowolnym | 5:08,52 | 13. Q | — | 5:22,45 | 9. | NQ | 25. | [15] | ||
Sprint stylem dowolnym | 2:49,14 | 10. Q | 2:51,66 | 2. Q | 2:49,22 | 4. | NQ | 8. | [16] | ||
Bieg na 5 kilometrów stylem klasycznym | — | 15:36,1 | 20. | 20. | [17] | ||||||
Karolina Kukuczka | Cross stylem dowolnym | 5:28,44 | 35. | — | NQ | 35. | [15] | ||||
Sprint stylem dowolnym | 3:04,13 | 44. | NQ | 44. | [16] | ||||||
Bieg na 5 kilometrów stylem klasycznym | — | 15:41,6 | 21. | 21. | [17] | ||||||
Hanna Popko | Cross stylem dowolnym | 5:23,93 | 24. Q | — | 5:16,63 | 6. | NQ | 18. | [15] | ||
Sprint stylem dowolnym | 2:54,99 | 23. Q | 2:56,72 | 4. | NQ | 18. | [16] | ||||
Bieg na 5 kilometrów stylem klasycznym | — | 15:33,0 | 18. | 21. | [17] |
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Pozycja | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | ||||
Sebastian Bryja | Cross stylem dowolnym | 4:37,04 | 33. | — | NQ | 33. | [18] | ||||
Sprint stylem dowolnym | 3:52,56 | 69. | NQ | 69. | [19] | ||||||
Bieg na 10 kilometrów stylem klasycznym | — | 31:00,8 | 52. | 52. | [20] | ||||||
Robert Bugara | Cross stylem dowolnym | 4:38,86 | 37. | — | NQ | 37. | [18] | ||||
Sprint stylem dowolnym | 3:20,73 | 12. Q | 3:31,33 | 5. | NQ | 21. | [19] | ||||
Bieg na 10 kilometrów stylem klasycznym | — | 28:06,4 | 12. | 12. | [20] | ||||||
Piotr Sobiczewski | Cross stylem dowolnym | 4:34,07 | 24. Q | — | 4:33,23 | 9. | NQ | 25. | [18] | ||
Sprint stylem dowolnym | 3:38,54 | 54. | NQ | 54. | [19] | ||||||
Bieg na 10 kilometrów stylem klasycznym | — | 29:31,1 | 34. | 34. | [20] |
Bobsleje
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Strata | Pozycja | |
---|---|---|---|---|---|
Oskar Langowski | Zawody indywidualne | 2:27,05 | +2,25 | 12. | [21] |
Curling
Reprezentacja | Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Pozycja | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Polska | Turniej drużyn mieszanych | Hiszpania W 9:6[22] | Kanada P 4:6[23] | Estonia W 9:3[24] | Korea Płd. P 3:5[25] | Rosja P 2:5[26] | NQ | 15. |
Imię i nazwisko | Pozycja | |
---|---|---|
Robert Kamiński | Pierwszy | [27] |
Dominik Szmidt | Trzeci | |
Klaudia Szmidt | Czwarta | |
Monika Wosińska | Druga |
Zaowdnik | Konkurencja | 1. runda | 2. runda | 3. runda | 4. runda | Półfinał | Finał | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jamie Rankin Klaudia Szmidt | Turniej par mieszanych | Alina Fachurtdinowa Vitor Melo W 8:2[28] | Olle Moberg Berfin Şengül W 11:6[29] | Mina Kobayashi Léo Tuaz P 2:9[30] | NQ | 7. | ||
Nilla Hallström Dominik Szmidt | Turniej par mieszanych | Carmen Perez Ara Johannes Scheuerl W 10:9[31] | Vít Chabičovský Pei Junhang P 3:12[32] | NQ | 13. | |||
Robert Kamiński Park You-been | Turniej par mieszanych | Francesco de Zanna Alina Tschumakow W 8:7[33] | František Jiral Robyn Mitchell P 5:6[34] | NQ | 13. | |||
Monika Wosińska Zhang Likun | Turniej par mieszanych | Merlin Gros-Soubzmaigne Zoe Harman W 8:2[35] | Walerija Denisenko Eduards Seļiverstovs W 7:3[36] | Kristýna Farková Axel Landelius W 5:4[37] | Chana Beitone Nikołaj Łysakow P 4:14[38] | NQ | 5. |
Hokej na lodzie
- Osobny artykuł: Hokej na lodzie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2020.
- Kobiety
Reprezentacja | Konkurencja | Faza grupowa | Półfinał | Finał | Pozycja | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Brązowe | Turniej drużyn mieszanych 3×3 | Czarne P 6:7[39] | Zielone W 6:4[40] | Szare P 7:9[41] | Pomarańczowe W 10:4[42] | Czerwone P 7:11[43] | Niebieskie P 4:5[44] | Żółte W 10:6[45] | Czarne P 7:11[46] | Niebieskie P 4:6[47] | 4. |
Czarne | Turniej drużyn mieszanych 3×3 | Brązowe W 7:6[39] | Czerwone W 5:4[48] | Niebieskie P 4:8[49] | Żółte W 7:2[50] | Pomarańczowe W 7:3[51] | Szare W 5:3[52] | Zielone W 9:4[53] | Brązowe W 11:7[46] | Żółte P 1:6[54] | |
Niebieskie | Turniej drużyn mieszanych 3×3 | Szare W 9:7[55] | Pomarańczowe W 7:4[56] | Czarne W 8:4[49] | Zielone W 5:3[57] | Żółte P 5:8[58] | Brązowe W 5:4[44] | Czerwone P 4:5[59] | Żółte P 5:7[60] | Brązowe W 6:4[47] |
- Brązowe
Numer | Imię i nazwisko | Narodowość | Pozycja | Wzrost [cm] | Masa ciała [kg] | Data urodzenia | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | Nylaander, ArwenArwen Nylaander | Słowenia | P | 165 | 58 | 2005-10-18 18 października 2005(dts) | HDK Maribor | [61] |
3 | Tèrmens, JúliaJúlia Tèrmens | Hiszpania | P | 170 | 64 | 2004-03-15 15 marca 2004(dts) | Club Hielo Jaca | |
4 | Clement, NausikaaNausikaa Clement | Francja | P | 161 | 58 | 2004-01-31 31 stycznia 2004(dts) | Gap HC | |
5 | González, XimenaXimena González | Meksyk | P | 159 | 59 | 2005-11-21 21 listopada 2005(dts) | Mapaches | |
6 | Matsumoto, RikoRiko Matsumoto | Japonia | P | 157 | 57 | 2005-02-02 2 lutego 2005(dts) | Edogawa Armors | |
7 | Karst, RoosRoos Karst | Holandia | P | 171 | 60 | 2005-05-17 17 maja 2005(dts) | UNIS Flyers | |
8 | Mayer, CelineCeline Mayer | Niemcy | P | 170 | 56 | 2004-01-19 19 stycznia 2004(dts) | Starbulls Rosenheim | |
10 | Bartáková, BarboraBarbora Bartáková | Czechy | P | 166 | 58 | 2004-01-24 24 stycznia 2004(dts) | HC Příbram | |
12 | Bryant, TallulahTallulah Bryant | Nowa Zelandia | P | 156 | 54 | 2004-10-05 5 października 2004(dts) | Queenstown | |
20 | Sowa, AlicjaAlicja Sowa | Polska | P | 160 | 50 | 2004-05-31 31 maja 2004(dts) | KH Polonia Bytom | |
21 | Linzbichler, MarjaMarja Linzbichler | Austria | P | 166 | 54 | 2004-05-28 28 maja 2004(dts) | Academy Steiermark | |
30 | Látková, IvanaIvana Látková | Słowacja | GK | 143 | 40 | 2005-09-07 7 września 2005(dts) | MsHKM Žilina | |
31 | Lauritzen, DaniellaDaniella Lauritzen | Norwegia | GK | 171 | 60 | 2004-07-26 26 lipca 2004(dts) | Stavanger Hockey |
- Czarne
Numer | Imię i nazwisko | Narodowość | Pozycja | Wzrost [cm] | Masa ciała [kg] | Data urodzenia | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | Hurschler, AngelinaAngelina Hurschler | Szwajcaria | P | 158 | 60 | 2004-08-18 18 sierpnia 2004(dts) | SC Rheintal | [62] |
3 | Mahoney, CourtneyCourtney Mahoney | Australia | P | 162 | 53 | 2005-04-22 22 kwietnia 2005(dts) | Southern Stars HC | |
4 | Zhang Xinyue | Chiny | P | 165 | 57 | 2004-12-06 6 grudnia 2004(dts) | RTD HC | |
5 | Chang En-ni | Chińskie Tajpej | P | 164 | 54 | 2004-07-23 23 lipca 2004(dts) | Leopard | |
6 | Mota, AlicjaAlicja Mota | Polska | P | 157 | 42 | 2004-07-27 27 lipca 2004(dts) | KH Polonia Bytom | |
7 | Janeková, NikolaNikola Janeková | Słowacja | P | 170 | 51 | 2004-11-22 22 listopada 2004(dts) | HC Banská Bystrica | |
8 | Robery, AmyAmy Robery | Wielka Brytania | P | 162 | 56 | 2004-05-21 21 maja 2004(dts) | Streatham IHC | |
9 | Pietrowa, DariaDaria Pietrowa | Rosja | P | 163 | 56 | 2004-01-29 29 stycznia 2004(dts) | Atłant | |
10 | Collard, KimberlyKimberly Collard | Holandia | P | 174 | 64 | 2004-07-19 19 lipca 2004(dts) | Utrecht Dragons | |
11 | Márton, LucaLuca Márton | Węgry | P | 162 | 60 | 2004-07-26 26 lipca 2004(dts) | Újpesti TE | |
12 | Sato, ReinaReina Sato | Japonia | P | 163 | 66 | 2005-04-19 19 kwietnia 2005(dts) | Obihiro Cranes Ladies | |
30 | Kyrkkö, EmiliaEmilia Kyrkkö | Finlandia | GK | 168 | 63 | 2004-02-24 24 lutego 2004(dts) | KOOVEE | |
31 | Regine, CarlottaCarlotta Regine | Włochy | GK | 162 | 62 | 2004-01-05 5 stycznia 2004(dts) | TPS Turku |
- Niebieskie
Numer | Imię i nazwisko | Narodowość | Pozycja | Wzrost [cm] | Masa ciała [kg] | Data urodzenia | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | Özer, SidreSidre Özer | Turcja | P | 167 | 50 | 2004-03-11 11 marca 2004(dts) | Buz Adam Gençlik HC | [63] |
3 | Christmann, ValérieValérie Christmann | Szwajcaria | P | 157 | 48 | 2004-02-26 26 lutego 2004(dts) | Kiekko-Espoo | |
4 | Kot, AnnaAnna Kot | Polska | P | 171 | 60 | 2004-08-17 17 sierpnia 2004(dts) | Unia Oświęcim | |
5 | Runewska, MariaMaria Runewska | Bułgaria | P | 170 | 53 | 2005-08-05 5 sierpnia 2005(dts) | HC Slavia Prague | |
6 | Foy, MirrenMirren Foy | Wielka Brytania | P | 161 | 61 | 2004-01-27 27 stycznia 2004(dts) | Fife Flames | |
7 | Dobiášová, ZuzanaZuzana Dobiášová | Słowacja | P | 165 | 47 | 2005-08-14 14 sierpnia 2005(dts) | HC ŠKP Bratislava | |
8 | Kraszeninina, JanaJana Kraszeninina | Rosja | P | 167 | 63 | 2004-01-12 12 stycznia 2004(dts) | Atłant | |
9 | Stober, MayaMaya Stober | Niemcy | P | 168 | 57 | 2005-03-13 13 marca 2005(dts) | ES Weißwasser | |
10 | Metzler, ReginaRegina Metzler | Węgry | P | 172 | 62 | 2005-10-25 25 października 2005(dts) | Vasas SC | |
11 | Hengelmüller, KarolinaKarolina Hengelmüller | Austria | P | 169 | 64 | 2004-05-13 13 maja 2004(dts) | Okanagan Hockey Europe | |
12 | Sharp, NikkiNikki Sharp | Australia | P | 179 | 66 | 2004-12-29 29 grudnia 2004(dts) | Perth Inferno | |
30 | Kusama, YunaYuna Kusama | Japonia | GK | 160 | 60 | 2004-11-04 4 listopada 2004(dts) | Vortex Sapporo | |
31 | Petersen, Aya JuhlAya Juhl Petersen | Dania | GK | 178 | 65 | 2004-01-19 19 stycznia 2004(dts) | Rødovre |
- Mężczyźni
Reprezentacja | Konkurencja | Faza grupowa | Półfinał | Finał | Pozycja | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czerwoni | Turniej drużyn mieszanych 3×3 | Pomarańczowi P 6:8[64] | Czarni W 12:9[65] | Zieloni P 8:9[66] | Szarzy P 9:13 | Brązowi W 11:5[67] | Żółci W 15:13[68] | Niebiescy W 18:11[69] | Brązowi W 9:7[70] | Zieloni P 4:10[71] | |
Niebiescy | Turniej drużyn mieszanych 3×3 | Szarzy P 8:9[72] | Pomarańczowi P 1:12[73] | Czarni P 8:14[74] | Zieloni P 6:11[75] | Żółci P 8:13[76] | Brązowi P 2:14[77] | Czerwoni P 11:18[69] | NQ | 8. | |
Pomarańczowi | Turniej drużyn mieszanych 3×3 | Czerwoni W 8:6[64] | Niebiescy W 12:1[73] | Żółci P 4:9[78] | Brązowi P 10:14[79] | Czarni W 14:8[80] | Zieloni P 6:8[81] | Szarzy P 2:5[82] | NQ | 6. |
- Czerwoni
Numer | Imię i nazwisko | Narodowość | Pozycja | Wzrost [cm] | Masa ciała [kg] | Data urodzenia | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | Lukkari, JuhoJuho Lukkari | Finlandia | P | 165 | 66 | 2004-01-29 29 stycznia 2004(dts) | HPK Hämeenlinna | [83] |
3 | Pasko, DenysDenys Pasko | Ukraina | P | 168 | 60 | 2005-09-07 7 września 2005(dts) | Krywbas | |
4 | Lin Wei-yu | Chińskie Tajpej | P | 170 | 70 | 2004-12-02 2 grudnia 2004(dts) | Northstars | |
5 | Menc, AleksAleks Menc | Polska | P | 184 | 67 | 2004-03-23 23 marca 2004(dts) | Naprzód Janów | |
6 | Dinić, MatijaMatija Dinić | Serbia | P | 175 | 64 | 2004-03-08 8 marca 2004(dts) | Crvena Zvezda | |
7 | Repčík, PeterPeter Repčík | Słowacja | P | 172 | 60 | 2004-06-04 4 czerwca 2004(dts) | HC Košice | |
8 | Stewart, MackMack Stewart | Wielka Brytania | P | 172 | 64 | 2004-06-18 18 czerwca 2004(dts) | Belfast Giants | |
9 | Wesseling, DylanDylan Wesseling | Holandia | P | 191 | 76 | 2004-03-12 12 marca 2004(dts) | Hockey Den Haag | |
10 | Lesničar, TjašTjaš Lesničar | Słowenia | P | 179 | 78 | 2004-03-26 26 marca 2004(dts) | HD Hidria Jesenice | |
11 | Selvær, SanderSander Selvær | Norwegia | P | 165 | 62 | 2004-03-17 17 marca 2004(dts) | Stavanger Oilers | |
12 | Hornecker, JanJan Hornecker | Szwajcaria | P | 182 | 66 | 2004-06-18 18 czerwca 2004(dts) | SCRJ Lakers | |
30 | Bittner, MatthiasMatthias Bittner | Niemcy | GK | 182 | 80 | 2004-02-13 13 lutego 2004(dts) | Starbulls Rosenheim | |
31 | Halladj, MaelMael Halladj | Francja | GK | 174 | 60 | 2004-09-02 2 września 2004(dts) | Villard-de-Lans |
- Niebiescy
Numer | Imię i nazwisko | Narodowość | Pozycja | Wzrost [cm] | Masa ciała [kg] | Data urodzenia | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | Chen Chih-yuan | Chińskie Tajpej | P | 175 | 75 | 2004-05-09 9 maja 2004(dts) | Leopard | [84] |
3 | Trzebunia, JakubJakub Trzebunia | Polska | P | 170 | 54 | 2004-06-02 2 czerwca 2004(dts) | Podhale Nowy Targ | |
4 | Chapman, CalebCaleb Chapman | Nowa Zelandia | P | 171 | 75 | 2004-04-15 15 kwietnia 2004(dts) | Alexandra HC | |
5 | Güçlü, Ziya EfeZiya Efe Güçlü | Turcja | P | 179 | 66 | 2004-03-02 2 marca 2004(dts) | Istanbul Sport Club | |
6 | Hong Seung-woo | Korea Południowa | P | 178 | 72 | 2004-05-14 14 maja 2004(dts) | Bundang Middle School | |
7 | Assavolyuk, DanielDaniel Assavolyuk | Niemcy | P | 177 | 70 | 2004-06-08 8 czerwca 2004(dts) | EC Red Bull Salzburg | |
8 | Valčiukas, JorisJoris Valčiukas | Litwa | P | 177 | 72 | 2004-02-25 25 lutego 2004(dts) | Kiekko-Vantaa | |
9 | Langille, RileyRiley Langille | Australia | P | 164 | 55 | 2004-12-27 27 grudnia 2004(dts) | West Coast Flyers | |
10 | Hamill, CarterCarter Hamill | Wielka Brytania | P | 164 | 56 | 2004-09-28 28 września 2004(dts) | Belfast Giants | |
11 | Kudeviita, KonradKonrad Kudeviita | Estonia | P | 182 | 72 | 2004-04-27 27 kwietnia 2004(dts) | HC Vipers | |
12 | Terraneo, SimoSimo Terraneo | Szwajcaria | P | 173 | 76 | 2004-06-30 30 czerwca 2004(dts) | SC Bern | |
30 | Otsuka, IssaIssa Otsuka | Japonia | GK | 173 | 61 | 2004-09-03 3 września 2004(dts) | Nikko Higashi | |
31 | Hansen, Oliver ThestrupOliver Thestrup Hansen | Dania | GK | 178 | 70 | 2004-04-08 8 kwietnia 2004(dts) | Rungsted IK |
- Pomarańczowi
Numer | Imię i nazwisko | Narodowość | Pozycja | Wzrost [cm] | Masa ciała [kg] | Data urodzenia | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | Hamnett, MatthewMatthew Hamnett | Singapur | P | 180 | 65 | 2004-08-11 11 sierpnia 2004(dts) | Panthers | [85] |
3 | Michalski, JakubJakub Michalski | Polska | P | 182 | 70 | 2004-06-10 10 czerwca 2004(dts) | EV Ravensburg | |
4 | Rodriguez, DiegoDiego Rodriguez | Meksyk | P | 170 | 57 | 2005-02-22 22 lutego 2005(dts) | Osos | |
5 | Yuki, TomoyoshiTomoyoshi Yuki | Japonia | P | 162 | 56 | 2004-05-04 4 maja 2004(dts) | Keiun | |
6 | Remolato, NicolòNicolò Remolato | Włochy | P | 165 | 59 | 2005-06-08 8 czerwca 2005(dts) | HC Neumarkt Egna | |
7 | Lewis, JackJack Lewis | Nowa Zelandia | P | 178 | 66 | 2005-06-02 2 czerwca 2005(dts) | Dunedin Ice Hockey Club | |
8 | Kim Sang-yeob | Korea Południowa | P | 176 | 70 | 2004-02-26 26 lutego 2004(dts) | Bundang Middle School | |
9 | Dobnig, JonasJonas Dobnig | Austria | P | 176 | 65 | 2004-03-10 10 marca 2004(dts) | EC KAC | |
10 | Kechter, RomanRoman Kechter | Niemcy | P | 175 | 73 | 2004-02-16 16 lutego 2004(dts) | EV Ravensburg | |
11 | Weidemann, MarkMark Weidemann | Węgry | P | 190 | 76 | 2004-01-27 27 stycznia 2004(dts) | MAC Budapeszt | |
12 | Michellod, LeniLeni Michellod | Szwajcaria | P | 175 | 63 | 2004-04-07 7 kwietnia 2004(dts) | HC Fribourg-Gottéron | |
30 | Nowożiłow, IwanIwan Nowożiłow | Rosja | GK | 185 | 86 | 2004-05-19 19 maja 2004(dts) | CSKA Moskwa | |
31 | Szostak, JanJan Szostak | Białoruś | GK | 181 | 76 | 2004-05-30 30 maja 2004(dts) | Dynamo |
Kombinacja norweska
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Skoki narciarskie | Biegi narciarskie | Pozycja | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Punkty | Pozycja | Strata | Czas | Pozycja | Strata | ||||
Mateusz Jarosz | Normalna skocznia/6 km | 113,0 | 8. | 0:30 | 15:57,8 | 19. | +1:42,0 | 14. | [86] |
Bartlomiej Klimowski | Normalna skocznia/6 km | 108,7 | 12. | 0:48 | 16:09,2 | 22. | +2:11,4 | 17. | [86] |
Łyżwiarstwo szybkie
- Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Wynik | Strata | Pozycja | |
---|---|---|---|---|---|
Marta Dobrowolska | 500 m | 44,03 | +3,46 | 23. | [87] |
1500 m | 2:22,34 | +11,90 | 24. | [88] | |
Wyścig masowy | Półfinał: 0 pkt. | 30 pkt. | 11. | [89] | |
Daria Kopacz | 500 m | 43,13 | +2,56 | 16. | [87] |
1500 m | 2:20,49 | +10,05 | 22. | [88] | |
Wyścig masowy | Półfinał: 0 pkt. | 30 pkt. | 14. | [90] |
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Wynik | Strata | Pozycja | |
---|---|---|---|---|---|
Filip Hawrylak | 500 m | 39,60 | +3,18 | 23. | [91] |
1500 m | 2:00,02 | +7,78 | 13. | [92] | |
Wyścig masowy | Półfinał: 0 pkt. | 31 pkt. | 11. | [93] | |
Michał Kopacz | 500 m | 38,58 | +2,16 | 16. | [91] |
1500 m | 2:04,99 | +12,75 | 26. | [92] | |
Wyścig masowy | Półfinał: 0 pkt. | 30 pkt. | 14. | [94] |
- Konkurencje mieszane
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Strata | Pozycja | |
---|---|---|---|---|---|
Drużyna 4: Nurały Akżoł Carla Fernández Filip Hawrylak Yang Binyu | Sprint sztafet mieszanych | 2:10,67 | +6,57 | 13. | [95] |
Drużyna 10: Marta Dobrowolska Michał Kopacz Park Sang-eon Yuka Takahashi | Sprint sztafet mieszanych | 2:08,62 | +4,52 | 10. | [95] |
Drużyna 16: Motonaga Arito Theo Collins Laura Kivioja Daria Kopacz | Sprint sztafet mieszanych | 2:05,92 | +1.82 | [95] |
Narciarstwo alpejskie
- Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Czas | Strata | Pozycja | |
---|---|---|---|---|---|
Gabriela Hopek | Supergigant | 1:05,37 | +9,10 | 47. | [96] |
Kombinacja alpejska | DNF | – | [97] | ||
Slalom gigant | 2:21,06 | +12,38 | 29. | [98] | |
Slalom | DNF | – | [99] |
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Strata | Pozycja | |
---|---|---|---|---|---|
Bartłomiej Sanetra | Supergigant | 57,38 | +2,82 | 33. | [100] |
Kombinacja alpejska | 1:33,26 | +4,85 | 21. | [101] | |
Slalom gigant | 2:11,85 | +5,54 | 18. | [102] | |
Slalom | 1:20,99 | +4,89 | 18. | [103] |
Saneczkarstwo
- Osobny artykuł: Saneczkarstwo na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2020.
- Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Czas | Strata | Pozycja | |
---|---|---|---|---|---|
Anna Bryk | Jedynka | 1:52,470 | +2,783 | 16. | [104] |
Nikola Domowicz Dominika Piwkowska | Dwójka | 1:53,486 | +2,043 | 5. | [105] |
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Strata | Pozycja | |
---|---|---|---|---|---|
Kacper Imiołek Łukasz Maćkała | Dwójka | 1:51,012 | +1,363 | 4. | [106] |
Marcin Kiełbasa | Jedynka | 1:50,577 | +2,532 | 12. | [107] |
- Konkurencje mieszane
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Strata | Pozycja | |
---|---|---|---|---|---|
Anna Bryk Kacper Imiołek Marcin Kiełbasa Łukasz Maćkała | Sztafeta | 3:02,785 | +8,713 | 9. | [108] |
Short track
- Osobny artykuł: Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2020.
- Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | Półfinał | Finał | Pozycja | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | ||||
Maria Dobosz | 1000 metrów | 1:37,668 | 3. | NQ | 17. | [109][110] | |||
500 metrów | 45,787 | 3. | NQ | 17. | [111][112] | ||||
Hanna Sokołowska | 1000 metrów | 1:54,146 | 3. | NQ | 23. | [109][110] | |||
500 metrów | DNF | 4. | NQ | 28. | [111][112] |
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Półfinał | Finał | Pozycja | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | ||||
Mateusz Krzemiński | 1000 metrów | 2:02,106 | 4. | NQ | 31. | [113][114] | |||
500 metrów | 43,245 | 3. | NQ | 18. | [115][116] |
Skeleton
- Osobny artykuł: Skeleton na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2020.
- Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Czas | Strata | Pozycja | |
---|---|---|---|---|---|
Zuzanna Klocek | Jedynka | 2:29,71 | +7,21 | 17. | [117] |
Skoki narciarskie
- Osobny artykuł: Skoki narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2020.
- Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Punkty | Strata | Pozycja | |
---|---|---|---|---|---|
Wiktoria Polanowska | Skoki indywidualne | 79,0 | 150,6 | 33. | [118] |
Wiktoria Przybyła | Skoki indywidualne | 131,1 | 98,5 | 26. | [118] |
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Punkty | Strata | Pozycja | |
---|---|---|---|---|---|
Jan Habdas | Skoki indywidualne | 192,1 | 65,6 | 23. | [119] |
Adam Niżnik | Skoki indywidualne | 230,0 | 27,7 | 7. | [119] |
Przypisy
- ↑ Jest pierwsze polskie złoto!. Przegląd Sportowy, 2020-01-14. [dostęp 2020-01-22]. (pol.).
- ↑ Marcin Zawół ze złotym medalem młodzieżowych igrzysk olimpijskich!. Gazeta Wrocławska, 2020-01-15. [dostęp 2020-01-22]. (pol.).
- ↑ Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie: czterech biało-czerwonych na podium. TVP Sport, 2020-01-16. [dostęp 2020-01-22]. (pol.).
- ↑ Biathlon – Men's 7.5km Sprint – Medallists. lausanne2020.sport, 2020-01-14. [dostęp 2020-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-10)]. (ang.).
- ↑ Speed Skating – Mixed NOC Team Sprint – Medallists. lausanne2020.sport, 2020-01-15. [dostęp 2020-01-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-15)]. (ang.).
- ↑ a b Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Women – Medallists. lausanne2020.sport, 2020-01-15. [dostęp 2020-01-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-16)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Men – Medallists. lausanne2020.sport, 2020-01-15. [dostęp 2020-01-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-16)]. (ang.).
- ↑ III ZMIO Lozanna 2020: skład reprezentacji Polski. Polski Komitet Olimpijski, 2019-12-29. [dostęp 2020-01-02]. (pol.).
- ↑ a b c Biathlon – Women's 10km Individual – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-11. [dostęp 2020-01-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-12)]. (ang.).
- ↑ a b c Biathlon – Women's 6km Sprint – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-14. [dostęp 2020-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-14)]. (ang.).
- ↑ a b c Biathlon – Men's 12.5km Individual – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-11. [dostęp 2020-01-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-12)]. (ang.).
- ↑ a b c Biathlon – Men's 7.5km Sprint – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-14. [dostęp 2020-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-14)]. (ang.).
- ↑ Biathlon – Single Mixed Relay – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-12. [dostęp 2020-01-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-12)]. (ang.).
- ↑ Biathlon – Mixed Relay – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-15. [dostęp 2020-01-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-15)]. (ang.).
- ↑ a b c Cross-Country Skiing – Women's Cross-Country Cross Free – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-18. [dostęp 2020-01-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-18)]. (ang.).
- ↑ a b c Cross-Country Skiing – Women's Sprint Free – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-19. [dostęp 2020-01-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-19)]. (ang.).
- ↑ a b c Cross-Country Skiing – Women's 5km Classic – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-21. [dostęp 2020-01-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-21)]. (ang.).
- ↑ a b c Cross-Country Skiing – Men's Cross-Country Cross Free – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-18. [dostęp 2020-01-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-18)]. (ang.).
- ↑ a b c Cross-Country Skiing – Men's Sprint Free – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-19. [dostęp 2020-01-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-19)]. (ang.).
- ↑ a b c Cross-Country Skiing – Men's 10km Classic – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-21. [dostęp 2020-01-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-21)]. (ang.).
- ↑ Bobsleigh – Men's Monobob – Competition – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-20. [dostęp 2020-01-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-20)]. (ang.).
- ↑ Curling – Mixed Team – Round Robin Session 1 Group A – Game Results. lausanne2020.sport, 2020-01-10. [dostęp 2020-01-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-12)]. (ang.).
- ↑ Curling – Mixed Team – Round Robin Session 5 Group A – Game Results. lausanne2020.sport, 2020-01-11. [dostęp 2020-01-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-12)]. (ang.).
- ↑ Curling – Mixed Team – Round Robin Session 9 Group A – Game Results. lausanne2020.sport, 2020-01-12. [dostęp 2020-01-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-13)]. (ang.).
- ↑ Curling – Mixed Team – Round Robin Session 11 Group A – Game Results. lausanne2020.sport, 2020-01-13. [dostęp 2020-01-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-13)]. (ang.).
- ↑ Curling – Mixed Team – Round Robin Session 13 Group A – Game Results. lausanne2020.sport, 2020-01-14. [dostęp 2020-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-14)]. (ang.).
- ↑ Curling – Mixed Team – Entry List by Event. lausanne2020.sport, 2020-01-09. [dostęp 2020-01-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-09)]. (ang.).
- ↑ Curling – Mixed Doubles – Round of 48 Session 1 - Game 3 – Game Results. lausanne2020.sport, 2020-01-18. [dostęp 2020-01-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-18)]. (ang.).
- ↑ Curling – Mixed Doubles – Round of 24 Session 2 - Game 26 – Game Results. lausanne2020.sport, 2020-01-20. [dostęp 2020-01-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-20)]. (ang.).
- ↑ Curling – Mixed Doubles – Round of 12 Session 1 - Game 37 – Game Results. lausanne2020.sport, 2020-01-21. [dostęp 2020-01-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-21)]. (ang.).
- ↑ Curling – Mixed Doubles – Round of 48 Session 3 - Game 10 – Game Results. lausanne2020.sport, 2020-01-18. [dostęp 2020-01-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-18)]. (ang.).
- ↑ Curling – Mixed Doubles – Round of 24 Session 1 - Game 29 – Game Results. lausanne2020.sport, 2020-01-20. [dostęp 2020-01-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-20)]. (ang.).
- ↑ Curling – Mixed Doubles – Round of 48 Session 4 - Game 16 – Game Results. lausanne2020.sport, 2020-01-19. [dostęp 2020-01-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-19)]. (ang.).
- ↑ Curling – Mixed Doubles – Round of 24 Session 1 - Game 32 – Game Results. lausanne2020.sport, 2020-01-20. [dostęp 2020-01-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-20)]. (ang.).
- ↑ Curling – Mixed Doubles – Round of 48 Session 5 - Game 20 – Game Results. lausanne2020.sport, 2020-01-19. [dostęp 2020-01-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-19)]. (ang.).
- ↑ Curling – Mixed Doubles – Round of 24 Session 2 - Game 34 – Game Results. lausanne2020.sport, 2020-01-20. [dostęp 2020-01-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-20)]. (ang.).
- ↑ Curling – Mixed Doubles – Round of 12 Session 2 - Game 41 – Game Results. lausanne2020.sport, 2020-01-21. [dostęp 2020-01-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-21)]. (ang.).
- ↑ Curling – Mixed Doubles – Round of 6 Game 44 – Game Results. lausanne2020.sport, 2020-01-21. [dostęp 2020-01-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-22)]. (ang.).
- ↑ a b Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Women – Preliminary round, Game 2 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-10. [dostęp 2020-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-14)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Women – Preliminary round, Game 7 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-11. [dostęp 2020-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-11)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Women – Preliminary round, Game 12 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-11. [dostęp 2020-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-11)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Women – Preliminary round, Game 13 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-12. [dostęp 2020-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-11)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Women – Preliminary round, Game 17 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-12. [dostęp 2020-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-11)]. (ang.).
- ↑ a b Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Women – Preliminary round, Game 23 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-13. [dostęp 2020-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-14)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Women – Preliminary round, Game 28 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-13. [dostęp 2020-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-14)]. (ang.).
- ↑ a b Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Women – Play-offs Semifinals, Game 29 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-14. [dostęp 2020-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-14)]. (ang.).
- ↑ a b Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Women – Bronze Medal Game - Game 31 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-15. [dostęp 2020-01-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-15)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Women – Preliminary round, Game 6 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-11. [dostęp 2020-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-11)]. (ang.).
- ↑ a b Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Women – Preliminary round, Game 9 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-11. [dostęp 2020-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-11)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Women – Preliminary round, Game 15 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-12. [dostęp 2020-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-12)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Women – Preliminary round, Game 19 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-12. [dostęp 2020-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-13)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Women – Preliminary round, Game 21 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-13. [dostęp 2020-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-14)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Women – Preliminary round, Game 27 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-13. [dostęp 2020-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-14)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Women – Gold Medal Game - Game 32 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-15. [dostęp 2020-01-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-15)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Women – Preliminary round, Game 4 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-10. [dostęp 2020-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-10)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Women – Preliminary round, Game 8 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-11. [dostęp 2020-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-11)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Women – Preliminary round, Game 14 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-12. [dostęp 2020-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-12)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Women – Preliminary round, Game 20 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-12. [dostęp 2020-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-13)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Women – Preliminary round, Game 25 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-13. [dostęp 2020-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-14)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Women – Play-offs Semifinals, Game 30 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-14. [dostęp 2020-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-14)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Women – Team Roster – Brown. lausanne2020.sport, 2020-01-12. [dostęp 2020-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-14)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Women – Team Roster – Black. lausanne2020.sport, 2020-01-09. [dostęp 2020-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-10)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Women – Team Roster – Blue. lausanne2020.sport, 2020-01-09. [dostęp 2020-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-10)]. (ang.).
- ↑ a b Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Men – Preliminary round, Game 3 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-10. [dostęp 2020-01-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-13)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Men – Preliminary round, Game 6 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-11. [dostęp 2020-01-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-11)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Men – Preliminary round, Game 11 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-11. [dostęp 2020-01-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-11)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Men – Preliminary round, Game 17 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-13. [dostęp 2020-01-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-12)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Men – Preliminary round, Game 22 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-13. [dostęp 2020-01-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-13)]. (ang.).
- ↑ a b Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Men – Preliminary round, Game 25 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-13. [dostęp 2020-01-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-13)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Men – Play-offs Semifinals, Game 30 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-14. [dostęp 2020-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-14)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Men – Gold Medal Game - Game 32 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-15. [dostęp 2020-01-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-15)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Men – Preliminary round, Game 4 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-10. [dostęp 2020-01-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-13)]. (ang.).
- ↑ a b Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Men – Preliminary round, Game 8 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-11. [dostęp 2020-01-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-13)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Men – Preliminary round, Game 9 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-11. [dostęp 2020-01-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-11)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Men – Preliminary round, Game 14 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-12. [dostęp 2020-01-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-12)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Men – Preliminary round, Game 20 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-12. [dostęp 2020-01-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-12)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Men – Preliminary round, Game 23 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-13. [dostęp 2020-01-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-13)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Men – Preliminary round, Game 10 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-11. [dostęp 2020-01-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-11)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Men – Preliminary round, Game 13 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-12. [dostęp 2020-01-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-12)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Men – Preliminary round, Game 19 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-12. [dostęp 2020-01-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-12)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Men – Preliminary round, Game 24 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-13. [dostęp 2020-01-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-13)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Men – Preliminary round, Game 26 – Game Summary. lausanne2020.sport, 2020-01-13. [dostęp 2020-01-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-13)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Men – Team Roster – Red. lausanne2020.sport, 2020-01-09. [dostęp 2020-01-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-10)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Men – Team Roster – Blue. lausanne2020.sport, 2020-01-09. [dostęp 2020-01-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-10)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Men – Team Roster – Orange. lausanne2020.sport, 2020-01-09. [dostęp 2020-01-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-10)]. (ang.).
- ↑ a b Nordic Combined – Men's Individual NH/6km – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-18. [dostęp 2020-01-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-18)]. (ang.).
- ↑ a b Speed Skating – Women's 500m – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-12. [dostęp 2020-01-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-12)]. (ang.).
- ↑ a b Speed Skating – Women's 1500m – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-13. [dostęp 2020-01-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-13)]. (ang.).
- ↑ Speed Skating – Women's Mass Start – Semifinal 2 – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-16. [dostęp 2020-01-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-16)]. (ang.).
- ↑ Speed Skating – Women's Mass Start – Semifinal 1 – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-16. [dostęp 2020-01-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-16)]. (ang.).
- ↑ a b Speed Skating – Men's 500m – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-12. [dostęp 2020-01-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-14)]. (ang.).
- ↑ a b Speed Skating – Men's 1500m – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-13. [dostęp 2020-01-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-13)]. (ang.).
- ↑ Speed Skating – Men's Mass Start – Semifinal 1 – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-16. [dostęp 2020-01-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-16)]. (ang.).
- ↑ Speed Skating – Men's Mass Start – Semifinal 2 – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-16. [dostęp 2020-01-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-16)]. (ang.).
- ↑ a b c Speed Skating – Mixed NOC Team Sprint – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-15. [dostęp 2020-01-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-15)]. (ang.).
- ↑ Alpine Skiing – Women's Super-G – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-10. [dostęp 2020-01-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-13)]. (ang.).
- ↑ Alpine Skiing – Women's Alpine Combined – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-11. [dostęp 2020-01-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-13)]. (ang.).
- ↑ Alpine Skiing – Women's Giant Slalom – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-12. [dostęp 2020-01-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-15)]. (ang.).
- ↑ Alpine Skiing – Women's Slalom – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-14. [dostęp 2020-01-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-16)]. (ang.).
- ↑ Alpine Skiing – Men's Super-G – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-10. [dostęp 2020-01-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-13)]. (ang.).
- ↑ Alpine Skiing – Men's Alpine Combined – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-11. [dostęp 2020-01-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-13)]. (ang.).
- ↑ Alpine Skiing – Men's Giant Slalom – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-13. [dostęp 2020-01-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-13)]. (ang.).
- ↑ Alpine Skiing – Men's Slalom – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-14. [dostęp 2020-01-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-16)]. (ang.).
- ↑ Luge – Women's Singles – Competition – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-17. [dostęp 2020-01-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-17)]. (ang.).
- ↑ Luge – Women's Doubles – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-18. [dostęp 2020-01-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-18)]. (ang.).
- ↑ Luge – Men's Doubles – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-17. [dostęp 2020-01-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-17)]. (ang.).
- ↑ Luge – Men's Singles – Competition – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-18. [dostęp 2020-01-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-18)]. (ang.).
- ↑ Luge – Team Relay – Competition – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-20. [dostęp 2020-01-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-20)]. (ang.).
- ↑ a b Short Track Speed Skating – Women's 1000m – Event Classification. lausanne2020.sport, 2020-01-18. [dostęp 2020-01-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-18)]. (ang.).
- ↑ a b Short Track Speed Skating – Women's 1000m – Heats – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-18. [dostęp 2020-01-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-18)]. (ang.).
- ↑ a b Short Track Speed Skating – Women's 500m – Event Classification. lausanne2020.sport, 2020-01-20. [dostęp 2020-01-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-20)]. (ang.).
- ↑ a b Short Track Speed Skating – Women's 500m – Heats – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-20. [dostęp 2020-01-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-20)]. (ang.).
- ↑ Short Track Speed Skating – Men's 1000m – Event Classification. lausanne2020.sport, 2020-01-18. [dostęp 2020-01-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-18)]. (ang.).
- ↑ Short Track Speed Skating – Men's 1000m – Heats – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-18. [dostęp 2020-01-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-18)]. (ang.).
- ↑ Short Track Speed Skating – Men's 500m – Event Classification. lausanne2020.sport, 2020-01-20. [dostęp 2020-01-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-20)]. (ang.).
- ↑ Short Track Speed Skating – Men's 500m – Heats – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-20. [dostęp 2020-01-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-20)]. (ang.).
- ↑ Skeleton – Women – Competition – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-19. [dostęp 2020-01-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-19)]. (ang.).
- ↑ a b Ski Jumping – Women's Individual – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-19. [dostęp 2020-01-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-19)]. (ang.).
- ↑ a b Ski Jumping – Men's Individual – Results. lausanne2020.sport, 2020-01-19. [dostęp 2020-01-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-19)]. (ang.).
- p
- d
- e
Letnie IOM |
|
---|---|
Zimowe IOM |
|