Совјетски Савез на Европском првенству у атлетици у дворани 1971.
Совјетски Савез на Европском првенству у атлетици у дворани 1971. | |
---|---|
Застава Совјетског Савеза | |
ИААФ код | УРС |
Национална федерација | Атлетски савез Совјетског Савеза |
у Софији | |
Такмичара | 49 ( 30 м + 19 ж) |
Медаље |
|
← 1970 Беч |
Совјетски Савез је учествовао на 2. Европском првенству у атлетици у дворани 1971. одржаном у Софији, Бугарска, 13. и 14. марта. У свом другом учешћу на европским првенствима у дворани репрезентацију Совјетског Савеза представљало је 49 спортиста (30 м и 19 ж) који су се такмичили у 22 дисциплин (13 мушких и 9. женских).
Са 23 освојене медаље (9 златних, 9 сребрних и 8 бронзане) Совјетски Савез је у укупном пласману заузело 1. место од 13 земаља[1] које су на овом првенству освојиле медаље, односно 23 земље учеснице.
Најуспешнији такмичари биле су, Вера Попкова и Људмила Аксјонова које су освојиле по 2 златне медаље. У 3 дисциплине оборени су светски рекорди: Надежда Чижова у бацању кугле и штафете 4 х 800 метара у мушкој и 4 х 400 м у женсткој конкуренцији. Резултат женска штафета 4 х 400 м поставила је ннви светски рекорд у
У табели успешности (према броју и пласману такмичара који су учествовали у финалним такмичењима (првих 8 такмичара)) Совјетски Савез је са 33 учесника у финалу убедљио заузео 1. место са 196 бодоваа,[2] од 21 земље које су имале представнике у финалу. На првенству су учествовале 23 земаље чланице ЕАА. Једино Данска и Турска нису имале представнике у финалу.
Плас. | Земља | 1. место | 2. место | 3. место | 4. место | 5. место | 6. место | 7. место | 8. место | Бр. финал. - Бод. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Совјетски Савез | 8 − 64 | 9 − 63 | 6 − 36 | 2 − 10 | 3 − 12 | 3 − 9 | − | 2 − 2 | 33 − 196 |
Учесници
Бр. | Дисциплина | Мушкарци | Жене | Укупно |
---|---|---|---|---|
1. | 60 м | Валериј Борзов Александр Корнељук Борис Изместјев | Олга Чернова | 4 |
2. | 400 м | Александар Братчиков Јевгениј Борисенко Борис Савчук | Надежда Колесникова Вера Попокова Љубов Финогенова | 6 |
3. | 800 м | Јевгениј Аржанов | Надежда Колесникова* | 1 (2)* |
4. | 1.500 м | Владимир Пантелеј Михаил Шелобовски | 2 | |
5. | 3.000 м | Аватолиј Верлан Јуриј Алексашин | 2 | |
6. | 60 м препоне | Александр Демус | Људмила Ивлева Татјана Кондрашева Валентина Тихомирова | 4 |
7. | 4 х 200 м | Марина Никифорова, Татјана Кондрашева*, Људмила Аксјонова, Наталија Чистјакова | 3 (4)* | |
8. | 4 х 400 м | Александар Братчиков*, Семјон Кочер, Борис Савчук*, Јевгениј Борисенко* | Љубов Финогенова, Галина Комардина, Вера Попкова*, Људмила Аксјонова* | 3 (8)* |
9. | 4 х 800 м | Валентин Тарантинов, Станислав Мещерских, Алексеј Таранов, Виктор Семјашкин | 4 | |
10. | Скок увис | Јири Тармак Сергеј Будалов Кестутис Шапка | Вера Гаврилова Антонина Лазарева | 5 |
11. | Скок мотком | Јуриј Исаков Јуриј Канафин Николај Кајдан | 3 | |
12. | Скок удаљ | Михаил Барибан Игор Тер Ованесјан Валериј Подлужњи | Ала Смирнова Јелена Ринга | 5 |
13. | Троскок | Виктор Сањејев Генадиј Савлевич Валентин Шевченко | 3 | |
14. | Бацање кугле | Валериј Војкин | Надежда Чижова Антонина Иванова | 3 |
Укупно (14) | 30 (33)* | 19 (21)* | 49 (54)* |
- Звездица уз име такмичара означава да је ућествовао у више дисциплина
- Звездица уз број у загради означава да су у њега још једном урачунати такмичари који су учествовали у више дисциплина.
Освајачи медаља (23)
Злато (8)
|
|
Сребро (9)
|
|
Бронза (6)
|
Резултати
Мушкарци
Атлетичар | Дисциплина | Лични рекорд | Квалификације | Полуфинале | Финале | Детаљи | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Резултат | Место | Резултат | Место | Резултат | Место | ||||
Валериј Борзов | 60 м | 6,6 СРд | 6,8 | 1. у гр. 1 КВ | 6,7 | 2. у пф 2 КВ | 6,6 =СРд | [1] | |
Александр Корнељук | 6,8 | 1. у гр. 3 КВ | 6,8 | 2. у пф. 1 КВ | 6,9 | 8. /16 (17) | |||
Борис Изместјев | 6,9 | 4. у гр. 1 КВ | 6,8 | 3. у пф. 2 КВ | 6,6 | 4. /16 (17) | |||
Александар Братчиков | 400 м | 46,6 | 48,4 | 1. у гр. 3 ЌВ | 48,8 | 2 у пф. 2 ЌВ | 47,6 | [2] | |
Борис Савчук | 47,5 | 48,3 | 1. у гр. 4 КВ | 48,2 | 2 у пф. 1 КВ | 47,4 ЛРд | |||
Јевгениј Борисенко | 48,6 | 1. у гр. 2 КВ | 49,9 | 4 у пф 2 | Није се квалификовао | 7. / 12 | [3] | ||
Јевгениј Аржанов | 800 м | 1:51,0 | 1;54,1 | 1. у гр. 3 КВ | 1:48,7 ЛРд | [4] | |||
Владимир Пантелеј | 1.500 м | 3:47,7 | 1. у гр. 3 КВ | 3:41,5 НРд | [5] | ||||
Михаил Шелобовски | 3:45,9 | 2. у гр. 2 КВ | 3:43.7 ЛРд | 5. / 24 | |||||
Анатолиј Верлан | 3.000 м | 8:20,5 | 3. у гр. 3 КВ | 8:05,0 ЛРд | 4, / 15. | [6] | |||
Јуриј Алексашин | 8:02,2 | 2. у гр. 1 КВ | 8:01.2 ЛРд | ||||||
Александр Демус | 60 м препоне | 8,0 | 1. у гр. 1 КВ | 8,0 | 2. у пф. 2 КВ | 7,9 | [7] | ||
Александар Братчиков*, Семјон Кочер, Борис Савчук*, Јевгениј Борисенко* | 4 х 400 м | 3:11,9 | [8] | ||||||
Валентин Тарантинов, Станислав Мещерских, Алексеј Таранов, Виктор Семјашкин | 4 х 800 м | 7:17,8 СРд | [9] | ||||||
Јири Тармак | скок увис | 2,17 | [10] | ||||||
Кестутис Шапка | 2,14 | 6. / 20 | |||||||
Сергеј Будалов | 2,11 | 8. / 20 | |||||||
Јуриј Исаков | скок мотком | 5,30 | [11] | ||||||
Јуриј Канафин | 5,00 | 6. / 15 (16) | |||||||
Николај Кајдан | 4,80 | 10. / 15 (16) | |||||||
Михаил Барибан | скок удаљ | 7,58 | 10. / 17 | [12] | |||||
Игор Тер Ованесјан | 8,23 ЕРд | 7,91 | |||||||
Валериј Подлужњи | 7,54 | 11. / 17 | |||||||
Виктор Сањејев | троскок | 16,95 СРд | 16,83 ЛРСд | [13] | |||||
Генадиј Савлевич | 16,23 ЛРд | ||||||||
Валентин Шевченко | 15,71 | 11. / 15 | |||||||
Валериј Војкин | бацање кугле | 19,54 | [14] |
Жене
Атлетичарка | Дисциплина | Лични рекорд | Квалификације | Полуфинале | Финале | Детаљи | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Резултат | Место | Резултат | Место | Резултат | Место | ||||
Олга Чернова | 60 м | 7,7 | 3. у гр. 4 КВ | 7,7 | 6. у пф. 2 | Није се квалификовала | 10. / 24 | [15] | |
Надежда Колесникова | 400 м | 56,0 | 3. у гр. 1 | Није се квалификовала | 12 / 14 | [16] | |||
Љубов Финогенова | 55,8 | 4. у гр. 4 | 10. / 12 | ||||||
Вера Попокова | 54,7 | 1. у гр. 3 КВ | 54,8 | 1 у пф. 2 КВ | 53,7 ЛРд | [17] | |||
Надежда Колесникова* | 800 м | 2:07,9 КВ ЛРд | 1. у гр. 3. | 2:08,1 | 5 / 14 | [18] | |||
Људмила Ивлева | 60 м препоне | 8,6 | 2. у гр. 2 КВ | 8,6 | 5. у пф. 1 | Није се квалификовала | = 10. / 23 (24) | [19] | |
Татјана Кондрашева | 8,6 | 4. у гр. 4 | Није се квалификовала | = 13. / 23 (24) | [20] | ||||
Валентина Тихомирова | 8,7 | 4. у гр. 2 | = 15. / 23 (24) | ||||||
Марина Никифорова, Татјана Кондрашева*, Људмила Аксјонова, Наталија Чистјакова | 4 х 200 м | 1:37,1 | [21] | ||||||
Љубов Финогенова, Галина Комардина, Вера Попкова*, Људмила Аксјонова* | 4 х 400 м | 3:36,6 СРд | [22] | ||||||
Вера Гаврилова | скок увис | 1,80 | [23] | ||||||
Антонина Лазарева | 1,76 | 11 / 13 | |||||||
Ала Смирнова | скок удаљ | 6,30 | 5. / 10 | [24] | |||||
Јелена Ринга | 5,98 | 8 / 10 | |||||||
Надежда Чижова | бацање куглее | 19,70 СРд | [25] | ||||||
Антонина Иванова | 18,69 |
Биланс медаља Совјетског Савеза после 2. Европског првенства у дворани 1970—1971.
Биланс медаља екипно
| Биланс медаља, појединачноУ овој табели су они који су освојили најмање 2 медаље.
|
|
Совјетски освајачи медаља после 2. Европског првенства 1970—1971.
Атлетичар/ка | м | ж | ЕП | Дисциплина | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Валериј Борзов | м | 1970. | 60 м | ||||||
2. | Александар Братчиков | м | 400 м | |||||||
3. | Јевгениј Аржанов | м | 800 м | |||||||
4. | Јевгениј Борисенко Јуриј Зорин Борис Савчук Александар Братчиков (2) | м | 4 х 400 м | |||||||
5. | Александар Коников Сергеј Крјучјок Владимир Колесников Иван Иванов | м | мешовита штафета | |||||||
6. | Валентин Гаврилов | м | скок увис | |||||||
7. | Тину Лепик | м | скок удаљ | |||||||
8. | Виктор Сањејев | м | троскок | |||||||
9. | Надежда Бесфамилна Вера Попкова Галина Бухарина Људмила Самотесова | ж | 4 х 200 м | |||||||
10. | Надежда Чижова | ж | бацање кугле | |||||||
11. | Људмила Брагина | ж | 800 м | |||||||
12. | Лиа Хитрина | ж | 60 м препоне | |||||||
13. | Јуриј Зорин | м | 400 м | |||||||
14. | Владимир Пантелеј | м | 1.500 м | |||||||
15. | Људмила Голомазова Олга Клајн Надежда Колесникова Светлана Мошченок | ж | мешовита штафета | 15 | 1 | |||||
16. | Валериј Борзов | м | 1971. | 60 м | ||||||
17. | Јевгениј Аржанов (2) | м | 800 м | |||||||
18. | Владимир Таратинов, Станислав Мещерских, Алексеј Таранов, Виктор Семјашкин | м | 4 х 800 м | |||||||
19. | Виктор Сањејев (2) | м | троскок | |||||||
20. | Вера Попкова (2) | ж | 400 м | |||||||
21. | Марина Никифорова Татјана Кондрашева Људмила Аксјонова Наталија Чистјакова | ж | 4 х 200 м | |||||||
22. | Љубов Финогенова Галуна Камардина Вера Попкова (3) Људмила Аксјонова | ж | 4 х 400 м | |||||||
23. | Надежда Чижова | ж | бацање кугле | |||||||
24. | Борис Савчик (2) | м | 400 м | |||||||
25. | Владимир Пантелеј (2) | м | 400 м | |||||||
26. | Александар Демус | м | 69 м препоне | |||||||
27. | Александар Братчиков (3) Семјон Кочер Борис Савчук (3) Јевгениј Борисенко | м | 4 х 400 м | |||||||
28. | Јуриј Тармак | м | скок увис | |||||||
29. | Игор Тер-Ованесјан | м | скок удаљ | |||||||
30. | Валериј Војкин | м | бацање кугле | |||||||
31. | Људмила Брагина (2) | ж | скок увис | |||||||
32. | Вера Гаврилова | ж | 1.500 м | |||||||
33. | Александар Братчиков | м | 400 м | |||||||
34. | Јуриј Алексашин | м | 3.000 м | |||||||
35. | Јуриј Исаков | м | скок мотком | |||||||
36. | Генадиј Салевич | м | троскок | |||||||
37. | Тамара Пангелова | ж | 1.500 м | |||||||
38. | Антонина Иванова | ж | бацање кугле | |||||||
Укупно | 25 | 13 | 1970—71. | 18 | 11 | 9 | 38 | 1. |
Референце
Спољашње везе
- Комплетни резултати Европског првенства у дворани 1971. на сајту maik-richter.de
- Комплетни резултати ЕПд 1971 сајт ЕАА
- п
- р
- у
- Осло 1946
- Брисел 1950.
- Берн 1954.
- Стокхолм 1958.
- Београд 1962.
- Будимпешта 1966.
- Атина 1969.
- Хелсинки 1971.
- Рим 1974.
- Праг 1978.
- Атина 1982.
- Штутгарт 1986.
- Сплит 1990.