2019 Avrupa Güreş Şampiyonası
2019 Avrupa Güreş Şampiyonası | |
---|---|
Ev sahibi şehir | Bükreş, Romanya |
Tarih | 8-14 Nisan |
Stadyum | Sala Polivalentă |
Düzey | Büyükler |
Ülke sayısı | 40 |
Sporcu sayısı | 515 |
Şampiyonlar | |
Serbest | Rusya |
Grekoromen | Rusya |
Kadınlar | Ukrayna |
← 2018 2020 → |
2019 Avrupa Güreş Şampiyonası | |||
---|---|---|---|
Serbest | Grekoromen | Kadınlar | |
57 kg | 55 kg | 50 kg | |
61 kg | 60 kg | 53 kg | |
65 kg | 63 kg | 55 kg | |
70 kg | 67 kg | 57 kg | |
74 kg | 72 kg | 59 kg | |
79 kg | 77 kg | 62 kg | |
86 kg | 82 kg | 65 kg | |
92 kg | 87 kg | 68 kg | |
97 kg | 97 kg | 72 kg | |
125 kg | 130 kg | 76 kg | |
|
2019 Avrupa Güreş Şampiyonası, 8 - 14 Nisan 2019 tarihleri arasında Romanya'nın Bükreş kentinde gerçekleştirilmiştir.[1]
Madalya tablosu
* Ev sahibi ülke ( Romanya)
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rusya | 8 | 4 | 9 | 21 |
2 | Türkiye | 6 | 2 | 8 | 16 |
3 | Ukrayna | 5 | 2 | 3 | 10 |
4 | Azerbaycan | 4 | 2 | 7 | 13 |
5 | Bulgaristan | 2 | 3 | 1 | 6 |
6 | İtalya | 1 | 1 | 1 | 3 |
Moldova | 1 | 1 | 1 | 3 | |
8 | Macaristan | 1 | 0 | 4 | 5 |
9 | Ermenistan | 1 | 0 | 2 | 3 |
10 | Danimarka | 1 | 0 | 0 | 1 |
11 | Gürcistan | 0 | 4 | 5 | 9 |
12 | Almanya | 0 | 2 | 3 | 5 |
13 | Romanya* | 0 | 2 | 2 | 4 |
14 | Polonya | 0 | 2 | 1 | 3 |
15 | Belarus | 0 | 1 | 3 | 4 |
16 | Fransa | 0 | 1 | 0 | 1 |
Çekya | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Avusturya | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Norveç | 0 | 1 | 0 | 1 | |
20 | Finlandiya | 0 | 0 | 2 | 2 |
21 | Kuzey Makedonya | 0 | 0 | 1 | 1 |
Hırvatistan | 0 | 0 | 1 | 1 | |
İsveç | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Hollanda | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Sırbistan | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Letonya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
İsviçre | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (27 Ülke) | 30 | 30 | 59 | 119 |
Takım sıralaması
Sıra | Erkekler serbest | Erkekler grekoromen | Kadınlar serbest | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Takım | Puanlar | Takım | Puanlar | Takım | Puanlar | |
1 | Rusya | 162 | Rusya | 192 | Ukrayna | 135 |
2 | Türkiye | 156 | Türkiye | 132 | Bulgaristan | 110 |
3 | Azerbaycan | 145 | Azerbaycan | 76 | Türkiye | 78 |
4 | Gürcistan | 104 | Almanya | 72 | Azerbaycan | 71 |
5 | Ukrayna | 80 | Gürcistan | 71 | Macaristan | 67 |
6 | Belarus | 65 | Ukrayna | 62 | Rusya | 59 |
7 | Polonya | 55 | Romanya | 61 | Belarus | 50 |
8 | Moldova | 52 | Ermenistan | 60 | İtalya | 36 |
9 | Romanya | 52 | Bulgaristan | 51 | İsveç | 35 |
10 | Ermenistan | 37 | Polonya | 48 | Romanya | 35 |
Madalya özeti
Erkekler serbest
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
57 kg ayrıntılar | Süleyman Atlı (TUR) | Muslim Sadulaev (RUS) | Mahir Amiraslanov (AZE) |
Vladimir Egorov (NMK) | |||
61 kg ayrıntılar | Arsen Harutyunyan (ARM) | Beka Lomtadze (GEO) | Randy Vock (SUI) |
Recep Topal (TUR) | |||
65 kg ayrıntılar | Hacı Aliyev (AZE) | Selahattin Kılıçsallayan (TUR) | Nachyn Kuular (RUS) |
Vasyl Shuptar (UKR) | |||
70 kg ayrıntılar | Mustafa Kaya (TUR) | Aghahuseyn Mustafayev (AZE) | Magomedmurad Gadżijew (POL) |
Magomedrasul Gazimagomedov (RUS) | |||
74 kg ayrıntılar | Frank Chamizo (ITA) | Zelimkhan Khadjiev (FRA) | Timur Bijoyev (RUS) |
Avtandil Kençadze (GEO) | |||
79 kg ayrıntılar | Cebrail Hasanov (AZE) | Akhmed Gadzhimagomedov (RUS) | Nika Kençadze (GEO) |
Muhammet Nuri Kotanoğlu (TUR) | |||
86 kg ayrıntılar | Vladislav Valiev (RUS) | Piotr Ianulov (MDA) | Fatih Erdin (TUR) |
Ali Shabanau (BLR) | |||
92 kg ayrıntılar | Şerif Şerifov (AZE) | Zbigniew Baranowski (POL) | Irakli Mtsituri (GEO) |
István Veréb (HUN) | |||
97 kg ayrıntılar | Abdulraşid Sadulayev (RUS) | Aliaksandr Hushtyn (BLR) | Elizbar Odikadze (GEO) |
Nurmagomed Gadzhiev (AZE) | |||
125 kg ayrıntılar | Taha Akgül (TUR) | Geno Petriaşvili (GEO) | Anzor Khizriev (RUS) |
Oleksandr Khotsianivskyi (UKR) |
Erkekler grekoromen
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
55 kg ayrıntılar | Vitalii Kabaloev (RUS) | Florin Tița (ROU) | Fabian Schmitt (GER) |
Eldeniz Azizli (AZE) | |||
60 kg ayrıntılar | Victor Ciobanu (MDA) | Sergey Yemelin (RUS) | Lenur Temirov (UKR) |
Kerem Kamal (TUR) | |||
63 kg ayrıntılar | Stepan Maryanyan (RUS) | Stig-André Berge (NOR) | Levani Kavjaradze (GEO) |
Talih Memmedov (AZE) | |||
67 kg ayrıntılar | Atakan Yüksel (TUR) | Gevorg Sahakyan (POL) | Karen Aslanyan (ARM) |
Artem Surkov (RUS) | |||
72 kg ayrıntılar | Abuyazid Mantsigov (RUS) | Cengiz Arslan (TUR) | Ayk Mnatsakanyan (BUL) |
Dominik Etlinger (CRO) | |||
77 kg ayrıntılar | Roman Vlasov (RUS) | Roland Schwarz (GER) | Viktor Nemeš (SRB) |
Arsen Julfalakyan (ARM) | |||
82 kg ayrıntılar | Rajbek Bisultanov (DEN) | Laşa Gobadze (GEO) | Aleksandr Komarov (RUS) |
Emrah Kuş (TUR) | |||
87 kg ayrıntılar | Jan Belenyuk (UKR) | İslam Abbasov (AZE) | Erik Szilvássy (HUN) |
Denis Kudla (GER) | |||
97 kg ayrıntılar | Musa Yevloyev (RUS) | Kiril Milov (BUL) | Daigoro Timoncini (ITA) |
Elias Kuosmanen (FIN) | |||
130 kg ayrıntılar | Rıza Kayaalp (TUR) | İakob Kacaia (GEO) | Sergey Semyonov (RUS) |
Alin Alexuc-Ciurariu (ROU) |
Kadınlar serbest
Katılımcı ülkeler
40 ülkeden 515 güreşçi katıldı:
- Arnavutluk (3)
- Ermenistan (19)
- Avusturya (12)
- Azerbaycan (28)
- Belarus (29)
- Bulgaristan (23)
- Hırvatistan (6)
- Kıbrıs Cumhuriyeti (1)
- Çekya (7)
- Danimarka (2)
- İspanya (9)
- Estonya (6)
- Finlandiya (9)
- Fransa (13)
- Birleşik Krallık (3)
- Gürcistan (21)
- Almanya (24)
- Yunanistan (13)
- Macaristan (23)
- İsrail (7)
- İtalya (18)
- Kosova (2)
- Letonya (7)
- Litvanya (13)
- Moldova (22)
- Kuzey Makedonya (4)
- Hollanda (3)
- Norveç (10)
- Polonya (21)
- Portekiz (2)
- Romanya (29) (Ev sahibi)
- Rusya (30)
- Slovenya (1)
- San Marino (2)
- Sırbistan (7)
- İsviçre (6)
- Slovakya (6)
- İsveç (14)
- Türkiye (30)
- Ukrayna (30)
Ayrıca bakınız
- Avrupa Güreş Şampiyonası'nda madalya kazananlar listesi (erkekler serbest)
- Avrupa Güreş Şampiyonası'nda madalya kazananlar listesi (grekoromen)
- Avrupa Güreş Şampiyonası'nda madalya kazananlar listesi (kadınlar)
Kaynakça
- ^ "Program". 11 Nisan 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Nisan 2019.
Dış bağlantılar
- Resmi internet sitesi 4 Nisan 2019 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.