2020 Avrupa Güreş Şampiyonası
2020 Avrupa Güreş Şampiyonası | |
---|---|
Ev sahibi şehir | İtalya, Roma |
Tarih | 10-16 Şubat |
Stadyum | Pala Pellicone |
Düzey | Büyükler |
Ülke sayısı | 39 |
Sporcu sayısı | 498 |
Şampiyonlar | |
Serbest | Rusya |
Grekoromen | Rusya |
Kadınlar | Rusya |
← 2019 2021 → |
2020 Avrupa Güreş Şampiyonası | |||
---|---|---|---|
Serbest | Grekoromen | Kadınlar | |
57 kg | 55 kg | 50 kg | |
61 kg | 60 kg | 53 kg | |
65 kg | 63 kg | 55 kg | |
70 kg | 67 kg | 57 kg | |
74 kg | 72 kg | 59 kg | |
79 kg | 77 kg | 62 kg | |
86 kg | 82 kg | 65 kg | |
92 kg | 87 kg | 68 kg | |
97 kg | 97 kg | 72 kg | |
125 kg | 130 kg | 76 kg | |
|
2020 Avrupa Güreş Şampiyonası, 10-16 Şubat tarihleri arasında İtalya'nın Roma kentinde düzenlenen bir güreş yarışmasıdır.[1]
Madalya tablosu
* Ev sahibi ülke ( İtalya)
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rusya | 9 | 6 | 7 | 22 |
2 | Bulgaristan | 3 | 2 | 1 | 6 |
3 | Belarus | 3 | 1 | 4 | 8 |
4 | Ukrayna | 2 | 3 | 8 | 13 |
5 | Azerbaycan | 2 | 2 | 9 | 13 |
6 | Ermenistan | 2 | 0 | 3 | 5 |
7 | Norveç | 2 | 0 | 1 | 3 |
8 | Türkiye | 1 | 3 | 5 | 9 |
9 | Gürcistan | 1 | 3 | 4 | 8 |
10 | İtalya* | 1 | 2 | 1 | 4 |
11 | Almanya | 1 | 1 | 5 | 7 |
12 | Romanya | 1 | 1 | 2 | 4 |
13 | Polonya | 1 | 1 | 0 | 2 |
14 | Moldova | 1 | 0 | 1 | 2 |
15 | Macaristan | 0 | 2 | 1 | 3 |
16 | Hollanda | 0 | 1 | 0 | 1 |
San Marino | 0 | 1 | 0 | 1 | |
İsviçre | 0 | 1 | 0 | 1 | |
19 | İsveç | 0 | 0 | 4 | 4 |
20 | Litvanya | 0 | 0 | 2 | 2 |
21 | Sırbistan | 0 | 0 | 1 | 1 |
Slovakya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (22 Ülke) | 30 | 30 | 60 | 120 |
Takım sıralaması
Sıra | Erkekler serbest | Erkekler grekoromen | Kadınlar serbest | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Takım | Puanlar | Takım | Puanlar | Takım | Puanlar | |
1 | Rusya | 186 | Rusya | 128 | Rusya | 190 |
2 | Azerbaycan | 116 | Azerbaycan | 116 | Ukrayna | 155 |
3 | Gürcistan | 95 | Türkiye | 90 | Belarus | 97 |
4 | Türkiye | 95 | Ermenistan | 84 | Bulgaristan | 89 |
5 | Belarus | 85 | Gürcistan | 82 | Türkiye | 87 |
6 | Polonya | 65 | Ukrayna | 81 | Almanya | 86 |
7 | Ermenistan | 65 | Macaristan | 79 | Azerbaycan | 65 |
8 | Ukrayna | 64 | Bulgaristan | 75 | Moldova | 55 |
9 | Romanya | 53 | Belarus | 59 | Romanya | 51 |
10 | Bulgaristan | 50 | Almanya | 55 | İtalya | 46 |
Madalya özeti
Erkekler serbest
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
57 kg ayrıntılar | Azamat Tuskayev (RUS) | Süleyman Atlı (TUR) | Horst Lehr (GER) |
Stevan Mićić (SRB) | |||
61 kg ayrıntılar | Aleksandr Bogomoev (RUS) | Beka Lomtadze (GEO) | Nikolay Ohlopkov (ROU) |
Arsen Harutyunyan (ARM) | |||
65 kg ayrıntılar | Kurban Şirayev (RUS) | Nyurgun Skryabin (BLR) | Ali Rahimzade (AZE) |
Erik Aruşanyan (UKR) | |||
70 kg ayrıntılar | Magomedmurad Gadżijew (POL) | Ağahüseyn Mustafayev (AZE) | Haydar Yavuz (TUR) |
Mihail Sava (MDA) | |||
74 kg ayrıntılar | Frank Chamizo (ITA) | Magomedrasul Gazimagomedov (RUS) | Avtandil Kençadze (GEO) |
Soner Demirtaş (TUR) | |||
79 kg ayrıntılar | Magomedhabib Kadimagomedov (BLR) | Magomed Ramazanov (RUS) | Vasıl Mıhaylov (UKR) |
Cebrail Hasanov (AZE) | |||
86 kg ayrıntılar | Artur Nayfonov (RUS) | Myles Amine (SMR) | Rasul Tsihayeu (BLR) |
Boris Makojev (SVK) | |||
92 kg ayrıntılar | Süleyman Karadeniz (TUR) | Samuel Scherrer (SUI) | Amarhacı Mahamedau (BLR) |
Aslanbek Alborov (AZE) | |||
97 kg ayrıntılar | Abdulraşid Sadulayev (RUS) | Albert Saritov (ROU) | Abraham Conyedo (ITA) |
Elizbar Odikadze (GEO) | |||
125 kg ayrıntılar | Geno Petriaşvili (GEO) | Robert Baran (POL) | Baldan Tsıjipov (RUS) |
Jamaladdin Magomedov (AZE) |
Erkekler grekoromen
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
55 kg ayrıntılar | Edmond Nazaryan (BUL) | Vitali Kabaloyev (RUS) | Eldeniz Azizli (AZE) |
Nugzari Tsurtsumia (GEO) | |||
60 kg ayrıntılar | Gevorg Garibyan (ARM) | Kerem Kamal (TUR) | Murad Bazarov (AZE) |
Amiran Şavadze (GEO) | |||
63 kg ayrıntılar | Maksim Nehoda (BLR) | İbragim Labazanov (RUS) | Erik Torba (HUN) |
Lenur Temirov (UKR) | |||
67 kg ayrıntılar | Morten Thoresen (NOR) | Nazir Abdullayev (RUS) | Kristupas Šleiva (LTU) |
Karen Aslanyan (ARM) | |||
72 kg ayrıntılar | Frank Stäbler (GER) | İuri Lomadze (GEO) | Ulvi Ganizade (AZE) |
Selçuk Can (TUR) | |||
77 kg ayrıntılar | Sanan Süleymanov (AZE) | Zoltán Lévai (HUN) | Alex Kessidis (SWE) |
Karapet Çalyan (ARM) | |||
82 kg ayrıntılar | Refik Hüseynov (AZE) | Daniel Aleksandrov (BUL) | Bogdan Kourinnoi (SWE) |
Hannes Wagner (GER) | |||
87 kg ayrıntılar | Semen Novikov (UKR) | Viktor Lőrincz (HUN) | Aleksandr Komarov (RUS) |
İslam Abbasov (AZE) | |||
97 kg ayrıntılar | Artur Aleksanyan (ARM) | Nikoloz Kakhelashvili (ITA) | Cenk İldem (TUR) |
Aleksandr Golovin (RUS) | |||
130 kg ayrıntılar | Alin Alexuc-Ciurariu (ROU) | Levan Arabuli (GEO) | Mıkola Kuçmiy (UKR) |
Jello Krahmer (GER) |
Kadınlar serbest
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
50 kg ayrıntılar | Miglena Selişka (BUL) | Oksana Livaç (UKR) | Kseniya Stankeviç (BLR) |
Milana Dadaşeva (RUS) | |||
53 kg ayrıntılar | Vanesa Kaladzinskaya (BLR) | Jessica Blaszka (NED) | Annika Wendle (GER) |
Stalvira Orşuş (RUS) | |||
55 kg ayrıntılar | Olga Horoşavtseva (RUS) | Solomiya Vınnık (UKR) | Bediha Gün (TUR) |
Sofia Mattsson (SWE) | |||
57 kg ayrıntılar | Grace Bullen (NOR) | Alina Akobiya (UKR) | Johanna Lindborg (SWE) |
İrına Kuraçkina (BLR) | |||
59 kg ayrıntılar | Anastasia Nichita (NOR) | Bilyana Dudova (BUL) | Lübov Ovçarova (RUS) |
Anhelina Lısak (UKR) | |||
62 kg ayrıntılar | Yuliya Tkaç (UKR) | İnna Trajukova (RUS) | Taybe Yusein (BUL) |
Tatyana Omelçenko (AZE) | |||
65 kg ayrıntılar | Mimi Hristova (BUL) | Elis Manolova (AZE) | İrina Kolyadenko (UKR) |
Maria Kuznetsova (RUS) | |||
68 kg ayrıntılar | Hanum Veliyeva (RUS) | Dalma Caneva (ITA) | Danutė Domikaitytė (LTU) |
Alla Çerkasova (UKR) | |||
72 kg ayrıntılar | Natalya Vorobyova (RUS) | Maria Selmaier (GER) | Cătălina Axente (ROU) |
Alina Berejna (UKR) | |||
76 kg ayrıntılar | Yekaterina Bukina (RUS) | Yasemin Adar (TUR) | Aline Rotter-Focken (GER) |
Iselin Moen Solheim (NOR) |
Katılımcı ülkeler
39 ülkeden 498 güreşçi katıldı:
- Arnavutluk (2)
- Ermenistan (20)
- Avusturya (7)
- Azerbaycan (28)
- Bosna-Hersek (2)
- Belarus (28)
- Bulgaristan (27)
- Hırvatistan (5)
- Çekya (6)
- Danimarka (1)
- İspanya (11)
- Estonya (6)
- Finlandiya (9)
- Fransa (13)
- Birleşik Krallık (4)
- Gürcistan (20)
- Almanya (20)
- Yunanistan (15)
- Macaristan (21)
- İsrail (8)
- İtalya (28) (Ev sahibi)
- Kosova (2)
- Letonya (4)
- Litvanya (12)
- Moldova (22)
- Kuzey Makedonya (4)
- Hollanda (3)
- Norveç (9)
- Polonya (23)
- Romanya (16)
- Rusya (30)
- Slovenya (1)
- San Marino (2)
- Sırbistan (8)
- İsviçre (8)
- Slovakya (5)
- İsveç (3)
- Türkiye (30)
- Ukrayna (30)
- UWW - Dünya Güreş Birliği (1)
Ayrıca bakınız
- Avrupa Güreş Şampiyonası'nda madalya kazananlar listesi (erkekler serbest)
- Avrupa Güreş Şampiyonası'nda madalya kazananlar listesi (grekoromen)
- Avrupa Güreş Şampiyonası'nda madalya kazananlar listesi (kadınlar)
Kaynakça
- ^ "Schedule" (PDF). Dünya Güreş Birliği. 12 Şubat 2020 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Şubat 2020.
Dış bağlantılar
- Resmi internet sitesi1 Ocak 2020 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.