Чемпіонат України з футболу серед аматорів 2000 вчетверте проводився під егідою ААФУ , тривав з 19 квітня по 17 вересня 2000 року. У ньому взяли участь 34 команди, які на першому етапі були розділені на 8 груп. Перші дві команди з кожної групи здобули право виступу на другому етапі, де були розділені на 4 групи. Знову ж перші дві команди з кожної групи здобули право виступу у фінальному турнірі.
Перший етап
Група 1 # Команда 1 2 3 4 І В Н П М О 1 «Техно-Центр» (Рогатин) 2:0 5:0 1:1 6 3 3 0 11−1 12 2 «Кіровець» (Могилів-Подільський) 0:0 0:0 +:- 6 2 3 1 1−2 9 3 «Нафтовик» (Борислав) 0:0 0:0 +:- 6 1 3 2 1−7 6 4 «Динамо-Орбіта» (Кам'янець-Подільський) 0:3 0:1 2:1 6 1 1 4 3−6 4
Команда «Техно-Центр» (Рогатин) заявилася на сезон 2000/01 у другу лігу, тому знялася з розіграшу серед аматорів.
Найкращі бомбардири: Володимир Кагуй і Роман Ярий («Техно-Центр» Рогатин ) — по 2.
Група 2 # Команда 1 2 3 4 І В Н П М О 1 ФК «Ковель» 4:2 3:0 1:0 6 5 1 0 11−3 16 2 «Металіст» (Здолбунів) 1:3 2:0 3:1 6 4 0 2 12−10 12 3 «Сокіл» (Радивилів) 0:0 1:2 +:- 6 1 1 4 1−11 4 4 «Сокіл-Оріон» (Великі Гаї) -:+ 1:2 4:0 6 1 0 5 6−6 3
Найкращі бомбардири: Руслан Хома («Сокіл-Оріон» Великі Гаї ), Сергій Кулеша і Олександр Устименко («Металіст» Здолбунів) — по 3.
Група 3 # Команда 1 2 3 4 5 І В Н П М О 1 «Система-КХП» (Черняхів) 2:2 2:0 2:2 +:- 8 3 5 0 9−6 14 2 «Академія» (Ірпінь) 0:1 2:1 1:0 4:0 8 3 3 2 9−6 12 3 «Дніпро» (Київ) 1:1 2:0 3:1 2:1 8 3 2 3 10−10 11 4 ЦСКА-3 (Київ) 1:1 0:0 3:1 +:- 8 2 3 3 9−12 9 5 «Діназ» (Вишгород) 0:0 0:0 0:0 4:2 8 1 3 4 5−8 6
Найкращий бомбардир: Роман Кулінський (ЦСКА-3 Київ ) — 5.
Група 4 # Команда 1 2 3 4 І В Н П М О 1 ГПЗ (Варва) 2:0 0:0 4:0 6 4 2 0 15−2 14 2 ФК «Ніжин» 0:0 5:1 3:0 6 3 1 2 11−7 10 3 «Фрунзенець-Ліга-99» (Суми) 0:2 2:0 5:2 6 3 1 2 11−10 10 4 «Кремез» (Кременчук) 0:5 0:1 1:3 6 0 0 6 3−21 0
Команда «Фрунзенець-Ліга-99» (Суми) заявилася на сезон 2000/01 у другу лігу.
Найкращий бомбардир: Олександр Григорович (ГПЗ Варва) — 5.
Група 5 # Команда 1 2 3 4 І В Н П М О 1 ФК «Миргород» 3:1 2:1 1:0 6 4 1 1 9−6 13 2 «Артеміда» (Кіровоград) 0:0 2:1 5:1 6 4 1 1 12−6 13 3 «Арсенал-2» (Харків) 2:0 1:3 +:- 6 3 0 3 7−7 9 4 «Колос» (Чорнобай) 2:3 0:1 0:2 6 0 0 6 3−12 0
Найкращі бомбардири: Сергій Янчук (ФК «Миргород»), Олексій Леоненко («Артеміда» Кіровоград) — по 4.
Група 6 # Команда 1 2 3 4 І В Н П М О 1 «Дністер» (Овідіополь) 2:0 4:2 3:1 6 6 0 0 14−4 18 2 «Колос» (Степове) 0:1 1:0 2:0 6 3 1 2 6−5 10 3 «Батьківщина-КГЗРК» (Кривий Ріг) 0:2 1:1 6:3 6 2 1 3 11−11 7 4 «Геркулес» (Новоукраїнка) 1:2 1:2 0:2 6 0 0 6 6−17 0
Найкращі бомбардири: Володимир Кресс і Олександр Пінчук («Дністер» Овідіополь) — по 5.
Група 7 # Команда 1 2 3 4 І В Н П М О 1 ЗАлК (Запоріжжя) 3:1 0:0 2:0 6 4 2 0 10−4 14 2 СВХ «Даніка» (Сімферополь) 2:3 3:0 1:0 6 3 1 2 10−7 10 3 «Динамо» (Цюрупінськ) 0:1 1:1 1:1 6 0 4 2 2−6 4 4 «Металург» (Комсомольське) 1:1 0:2 0:0 6 0 3 3 2−17 3
Найкращий бомбардир: Вячеслав Полулях (ЗАлК Запоріжжя ) — 5.
Група 8 # Команда 1 2 3 4 5 І В Н П М О 1 «Моноліт» (Костянтинівка) 3:1 1:1 1:0 4:1 8 5 2 1 15−9 17 2 «Шахта Україна» (Українськ) 4:0 6:2 +:- 3:1 8 4 3 1 20−12 15 3 «Шахтар» (Луганськ) 2:2 2:2 1:3 +:- 8 2 3 3 14−19 9 4 «Фортуна» (Шахтарськ) 0:4 2:2 2:5 6:1 8 2 1 5 13−16 7 5 «Фагот-Вуглеремонт» (Красний Луч) -:+ 2:2 3:1 2:0 8 2 1 5 10−16 7
Найкращий бомбардир: Віталій Махонін («Шахтар» Луганськ) — 8.
Другий етап
Група 9 Найкращі бомбардири: Олександр Довгалець («Металіст» Здолбунів), Юрій Кревський (ФК «Ковель» ), Роман Пихней («Нафтовик-СКА-Орбіта» Львів ) — по 4.
Група 10 # Команда 1 2 3 4 І В Н П М О 1 ФК «Ніжин» 4:1 1:0 4:0 6 5 0 1 16−7 15 2 «Кіровець» (Могилів-Подільський) 5:1 +:- 2:1 6 4 0 2 9−6 12 3 ФК «Миргород» 1:2 +:- 6:0 6 2 1 3 9−5 7 4 «Академія» (Ірпінь) 0:4 0:1 2:2 6 0 1 5 3−19 1
Найкращий бомбардир: Гоча Гогохія (ФК «Ніжин») — 7.
Група 11 # Команда 1 2 3 4 І В Н П М О 1 ГПЗ (Варва) 2:0 2:1 2:1 6 4 1 1 10−6 13 2 «Колос» (Степове) 4:2 1:0 2:1 6 3 0 3 11−13 9 3 «Моноліт» (Костянтинівка) 0:2 5:3 1:0 6 2 1 3 9−10 7 4 ЗАлК (Запоріжжя) 0:0 3:1 2:2 6 1 2 3 7−8 5
Найкращий бомбардир: Андрій Кемен («Колос» Степове) — 5.
Група 12 # Команда 1 2 3 І В Н П М О 1 «Дністер» (Овідіополь) 5:1 2:1 4 3 0 1 9−4 9 2 «Артеміда» (Кіровоград) 1:0 3:0 4 2 0 2 8−9 6 3 СВХ «Даніка» (Сімферополь) 1:2 4:3 4 1 0 3 6−10 3
Найкращі бомбардири: Олександр Пінчук («Дністер» Овідіополь),Андрій Порошин («Артеміда» Кіровоград), Олег Губський (СВХ «Даніка» Сімферополь ) — по 3.
Фінальний турнір Ніжин , Варва (12 — 17 вересня 2000 року).
Півфінал 1 # Команда 1 2 3 4 І В Н П М О 1 ГПЗ (Варва) 1:1 3:2 3:0 3 2 1 0 7−3 7 2 «Нафтовик-СКА-Орбіта» (Львів) 1:1 4:3 0:1 3 1 1 1 5−5 4 3 «Артеміда» (Кіровоград) 2:3 3:4 3:0 3 1 0 2 8−7 3 4 «Кіровець» (Могилів-Подільський) 0:3 1:0 0:3 3 1 0 2 1−6 3
Півфінал 2 # Команда 1 2 3 4 І В Н П М О 1 ФК «Ніжин» 1:0 1:1 5:0 3 2 1 0 7−1 7 2 ФК «Ковель» 0:1 1:0 4:3 3 2 0 1 5−4 6 3 «Дністер» (Овідіополь) 1:1 0:1 4:2 3 1 1 1 5−4 4 4 «Колос» (Степове) 0:5 3:4 2:4 3 0 0 3 5−13 0
Стикові ігри Матч за 5-6 місця: «Дністер» (Овідіополь) — «Артеміда» (Кіровоград) — 1:1, дод.час , пен. 5:3 Матч за 3-4 місця: ФК «Ковель» — «Нафтовик-СКА-Орбіта» (Львів) — 2:1 Матч за 1-2 місця: ГПЗ (Варва) — ФК «Ніжин» — 3:2
Підсумкове становище 1. ГПЗ (Варва) 2. ФК «Ніжин» 3. ФК «Ковель» 4. «Нафтовик-СКА-Орбіта» (Львів) 5. «Дністер» (Овідіополь) 6. «Артеміда» (Кіровоград) 7-8. «Кіровець» (Могилів-Подільський) 7-8. «Колос» (Степове)
Найкращий бомбардир Гоча Гогохія (ФК «Ніжин») — 14.
Підсумки Другу лігу поповнили учасники фінального турніру аматорського чемпіонату України «Нафтовик-СКА-Орбіта» (Львів) , ФК «Ковель» , «Дністер» (Овідіополь), учасник другого етапу аматорського чемпіонату України «Академія» (Ірпінь) [джерело? ] .
Див. також
Джерела Чемпіонат України серед аматорів 2000 — Офіційний сайт ФФУ Чемпионат Украины среди аматоров 2000 — Украинский футбол от Алексея Кобызева (рос.) Прапор України
Це незавершена стаття про футбол . Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її .