Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Górskim 2006
| |||
Data | 22 – 27 sierpnia 2006 | ||
---|---|---|---|
Miejscowość | Rotorua, Nowa Zelandia |
17. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Górskim – zawody sportowe, które odbyły się w dniach 22 sierpnia – 27 sierpnia 2006 roku w Rotorua w Nowej Zelandii.
Wyniki
Konkurencja: | Złoto: | Wynik | Srebro: | Wynik | Brąz: | Wynik |
Cross country | ||||||
mężczyźni (27 sierpnia) | Julien Absalon | 2:09:07 | Christoph Sauser | 2:09:51 | Fredrik Kessiakoff | 2:11:06 |
kobiety (27 sierpnia) | Gunn-Rita Dahle | 1:55:19 | Irina Kalentjewa | 1:58:05 | Marie-Hélène Prémont | 1:59:42 |
mężczyźni do lat 23 (25 sierpnia) | Nino Schurter | 1:54:58 | Tony Longo | 1:55:48 | Max Plaxton | 1:57:33 |
kobiety do lat 23 (23 sierpnia) | Ren Chengyuan | 1:31:17 | Liu Ying | 1:32:56 | Sarah Koba | 1:36:14 |
juniorzy (24 sierpnia) | Matthias Flückiger | 1:19:37 | Martin Fanger | 1:20:29 | Pascal Meyer | 1:21:00 |
juniorki (23 sierpnia) | Tanja Žakelj | 1:18:23 | Julie Krasniak | 1:18:46 | Nadja Roschi | 1:19:36 |
sztafeta mieszana (22 sierpnia) | Szwajcaria Florian Vogel Martin Fanger Petra Henzi Nino Schurter | 1:27:20 | Włochy Tony Longo Cristian Cominelli Eva Lechner Yader Zoli | 1:28:10 | Polska Marcin Karczyński Adrian Działakiewicz Maja Włoszczowska Kryspin Pyrgies | 1:28:24 |
Downhill | ||||||
mężczyźni (26 sierpnia) | Samuel Hill | 3:11,03 | Greg Minnaar | 3:15,25 | Nathan Rennie | 3:17,16 |
kobiety (26 sierpnia) | Sabrina Jonnier | 3:50,32 | Tracy Moseley | 3:53,83 | Rachel Atherton | 3:57,80 |
juniorzy (26 sierpnia) | Cameron Cole | 3:28,29 | Samuel Blenkinsop | 3:29,45 | Antoine Badouard | 3:29,84 |
juniorki (26 sierpnia) | Tracey Hannah | 4:07,07 | Floriane Pugin | 4:11,74 | Micayla Gatto | 4:40,91 |
Four cross | ||||||
mężczyźni (25 sierpnia) | Michal Prokop | Roger Rinderknecht | Guido Tschugg | |||
kobiety (25 sierpnia) | Jill Kintner | Anneke Beerten | Anita Molcik | |||
Trial | ||||||
mężczyźni 26" (27 sierpnia) | Kenny Belaey | 4 pkt | Vincent Hermance | 5 pkt | Giacomo Coustellier | 8 pkt |
mężczyźni 20" (27 sierpnia) | Marco Hösel | 10 pkt | Carlos Díaz | 14 pkt | Benito Ros | 15 pkt |
kobiety (25 sierpnia) | Karin Moor | 19 pkt | Mireia Abant | 25 pkt | Gemma Abant | 40 pkt |
juniorzy 26" (26 sierpnia) | Aurélien Fontenoy | 9 pkt | Ben Slinger | 11 pkt | Matthias Mrohs | 17 pkt |
juniorzy 20" (26 sierpnia) | Marco Thomä | 6 pkt | Aurélien Fontenoy | 14 pkt | Matthias Mrohs | 16 pkt |
drużynowo | Francja Marc Caisso Nicolas Vuillermot Aurélien Fontenoy Julie Pesenti | 372 pkt | Niemcy Marco Hösel Marco Thomä Sebastian Hoffmann Ann-Christin Bettenhausen Matthias Mhros | 340 pkt | Hiszpania Benito Ros Daniel Comas Eduard Planas Mireia Abant | 339 pkt |
Tabela medalowa
Miejsce | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
1. | Francja | 4 | 4 | 2 | 10 |
2. | Szwajcaria | 4 | 3 | 3 | 10 |
3. | Niemcy | 2 | 1 | 3 | 6 |
4. | Australia | 2 | 0 | 1 | 3 |
5. | Chiny | 1 | 1 | 0 | 2 |
Nowa Zelandia | 1 | 1 | 0 | 2 | |
7. | Belgia | 1 | 0 | 0 | 1 |
Czechy | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Norwegia | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Słowenia | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Stany Zjednoczone | 1 | 0 | 0 | 1 | |
12. | Hiszpania | 0 | 2 | 3 | 5 |
13. | Wielka Brytania | 0 | 2 | 1 | 3 |
14. | Włochy | 0 | 2 | 0 | 2 |
15. | Holandia | 0 | 1 | 0 | 1 |
Południowa Afryka | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Rosja | 0 | 1 | 0 | 1 | |
18. | Kanada | 0 | 0 | 3 | 3 |
19. | Austria | 0 | 0 | 1 | 1 |
Polska | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Szwecja | 0 | 0 | 1 | 1 |
Linki zewnętrzne
- Wyniki cross-country, downhillu i four crossu na stronie UCI. uci.ch. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-08-17)]. (ang.).
- Wyniki trialu na stronie UCI (ang.)
- p
- d
- e