Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Górskim 2008
| |||
Data | 15 - 22 czerwca 2008 | ||
---|---|---|---|
Miejscowość | Val di Sole, Włochy |
19. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Górskim – zawody sportowe, które odbyły się w dniach 15 czerwca - 22 czerwca 2008 roku w Val di Sole we Włoszech.
Wyniki
Konkurencja: | Złoto: | Wynik | Srebro: | Wynik | Brąz: | Wynik |
Cross country | ||||||
mężczyźni (22 czerwca) | Christoph Sauser | 1:58:26 | Florian Vogel | 2:01:21 | Ralph Näf | 2:02:46 |
kobiety (22 czerwca) | Margarita Fullana | 1:39:01 | Sabine Spitz | 1:40:44 | Irina Kalentjewa | 1:41:21 |
mężczyźni do lat 23 (20 czerwca) | Nino Schurter | 1:44:34 | Burry Stander | 1:45:15 | Matthias Flückiger | 1:48:20 |
kobiety do lat 23 (18 czerwca) | Tanja Žakelj | 1:35:31 | Nathalie Schneitter | 1:38:30 | Aleksandra Dawidowicz | 1:38:46 |
juniorzy (19 czerwca) | Peter Sagan | 1:35:21 | Arnaud Jouffroy | 1:36:55 | Matthias Rupp | 1:38:12 |
juniorki (18 czerwca) | Laura Abril | 1:16:08 | Barbara Benkó | 1:16:46 | Mona Eiberweiser | 1:18:19 |
sztafeta mieszana (17 czerwca) | Francja Jean-Christophe Péraud Arnaud Jouffroy Laurence Leboucher Alexis Vuillermoz | 1:24:45 | Szwajcaria Florian Vogel Matthias Rupp Petra Henzi Nino Schurter | 1:27:07 | Włochy Marco Aurelio Fontana Gerhard Kerschbaumer Eva Lechner Cristian Cominelli | 1:27:08 |
Downhill | ||||||
mężczyźni (21 czerwca) | Gee Atherton | 3:12.12 | Steve Peat | 3:14.74 | Samuel Hill | 3:15.27 |
kobiety (21 czerwca) | Rachel Atherton | 3:49.92 | Sabrina Jonnier | 4:01.91 | Emmeline Ragot | 4:07.03 |
juniorzy (21 czerwca) | Josh Bryceland | 3:23.55 | Sam Dale | 3:31.06 | Rémi Thirion | 3:32.13 |
juniorki (21 czerwca) | Anaïs Pajot | 4:17.71 | Myriam Nicole | 4:23.44 | Mélanie Pugin | 4:46.46 |
Four cross | ||||||
mężczyźni (21 czerwca) | Rafael Álvarez | Roger Rinderknecht | Mickael Deldycke | |||
kobiety (21 czerwca) | Melissa Buhl | Jana Horáková | Romana Labounková | |||
Trial | ||||||
mężczyźni 26" (20 czerwca) | Gilles Coustellier | 27 pkt | Vincent Hermance | 33 pkt | Daniel Comas | 39 pkt |
mężczyźni 20" (19 czerwca) | Benito Ros | 11 pkt | Rafał Kumorowski | 32 pkt | Sebastian Hoffmann | 36 pkt |
kobiety (19 czerwca) | Gemma Abant | 16 pkt | Karin Moor | 20 pkt | Julie Pesenti | 21 pkt |
juniorzy 26" (20 czerwca) | Loris Braun | 18 pkt | James Barton | 19,5 pkt | Kevin Aglae | 27 pkt |
juniorzy 20" (19 czerwca) | Abel Mustieles | 25 pkt | Loris Braun | 28 pkt | James Barton | 30 pkt |
drużynowo (20 czerwca) | Hiszpania Abel Mustieles Andreu Miro Gemma Abant Benito Ros Daniel Comas | 400 pkt | Francja Kevin Aglae Theau Courtes Julie Pesenti Marc Caisso Vincent Hermance | 360 pkt | Szwajcaria Loris Braun Jérome Chapuis Karin Moor Stefan Moor Roger Keller | 352 pkt |
Tabela medalowa
Miejsce | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
1. | Hiszpania | 6 | 0 | 1 | 7 |
2. | Szwajcaria | 3 | 6 | 4 | 13 |
3. | Francja | 3 | 5 | 6 | 14 |
4. | Wielka Brytania | 3 | 2 | 0 | 5 |
5. | Kolumbia | 1 | 0 | 0 | 1 |
Słowacja | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Słowenia | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Stany Zjednoczone | 1 | 0 | 0 | 1 | |
9. | Niemcy | 0 | 1 | 2 | 3 |
10. | Czechy | 0 | 1 | 1 | 2 |
Kanada | 0 | 1 | 1 | 2 | |
Polska | 0 | 1 | 1 | 2 | |
13. | Węgry | 0 | 1 | 0 | 1 |
Południowa Afryka | 0 | 1 | 0 | 1 | |
15. | Australia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Rosja | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Włochy | 0 | 0 | 1 | 1 |
Linki zewnętrzne
- Strona mistrzostw
- Wyniki na stronie UCI
- p
- d
- e