Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Górskim 2010
| |||
Data | 31 sierpnia - 5 września 2010 | ||
---|---|---|---|
Miejscowość | Mont-Sainte-Anne, Kanada |
21. Mistrzostwa świata w kolarstwie górskim 2010 odbyły się w Mont-Sainte-Anne (Kanada) w dniach 31 sierpnia - 5 września 2010.
Medaliści
Konkurencja: | Złoto: | Wynik | Srebro: | Wynik | Brąz: | Wynik |
Cross-country | ||||||
mężczyźni elite (4 września) | José Antonio Hermida | 1h 52 min 26 s | Jaroslav Kulhavý | + 29 s | Burry Stander | + 1 min 10 s |
kobiety elite (4 września) | Maja Włoszczowska | 1h 48 min 21 s | Irina Kalentjewa | + 48 s | Willow Koerber | + 52 s |
mężczyźni do lat 23 (3 września) | Matthias Flückiger | 1h 45 min 15 s | Thomas Litscher | + 30 s | Patrik Gallati | + 1 min 04 s |
kobiety do lat 23 (2 września) | Alexandra Engen | 1h 30 min 33 s | Annie Last | + 43 s | Paula Gorycka | + 3 min 04 s |
juniorzy (3 września) | Michiel van der Heijden | 1h 33 min 54 s | Julien Trarieux | + 1 min 48 s | Julian Schelb | + 2 min 14 s |
juniorki (1 września) | Pauline Ferrand-Prevot | 1h 20 min 33 s | Jana Biełomojna | + 47 s | Helen Grobert | + 1 min 21 s |
sztafeta mieszana (1 września) | Szwajcaria Thomas Litscher Roger Walder Ralph Näf Katrin Leumann | 1h 06 min 00 s | Niemcy Manuel Fumic Julian Schelb Marcel Fleschhut Sabine Spitz | + 18 s | Czechy Jaroslav Kulhavý Ondřej Cink Tomáš Paprstka Kateřina Nash | + 41 s |
Zjazd | ||||||
mężczyźni elite (5 września) | Samuel Hill | 4:37.93 | Steve Smith | + 2.63 | Greg Minnaar | + 3.00 |
kobiety elite (5 września) | Tracy Moseley | 5:17.47 | Sabrina Jonnier | + 7.50 | Emmeline Ragot | + 10.64 |
juniorzy (5 września) | Troy Brosnan | 4:50.71 | Neko Mulally | + 0.06 | Lewis Buchanan | + 9.05 |
juniorki (5 września) | Lauren Rosser | 5:59.55 | Fanny Lombard | + 13.95 | Julie Berteaux | + 20.19 |
Four cross | ||||||
mężczyźni (3 września) | Tomáš Slavík | Jared Graves | Michal Prokop | |||
kobiety (3 września) | Caroline Buchanan | Jana Horáková | Romana Labounková | |||
Trial | ||||||
mężczyźni 26" (5 września) | Kenny Belaey | 22 pkt | Benito Ros | 39 pkt | Marc Caisso | 39 pkt |
mężczyźni 20" (4 września) | Benito Ros | 22 pkt | Abel Mustieles | 31 pkt | Rick Koekoek | 43 pkt |
kobiety (3 września) | Gemma Abant | 15 pkt | Karin Moor | 23 pkt | Tatiana Janicková | 34 pkt |
juniorzy 26" (5 września) | Ion Areitio | 9 pkt | David Bonzon | 9 pkt | Maxime Tolu | 11 pkt |
juniorzy 20" (4 września) | Ion Areitio | 14 pkt | Raphael Pils | 15 pkt | Marius Merger | 20 pkt |
drużynowo (3 września) | Hiszpania Ion Areitio Benito Ros Gemma Abant Rafael Tibau Abel Mustieles | 545 pkt | Francja Marius Merger Aurélien Fontenoy Morgan Vassor Gilles Coustellier | 455 pkt | Niemcy Raphael Pils Matthias Mrohs Andrea Wesp Robin Fix Hannes Herrmann | 420 pkt |
Tabela medalowa
Miejsce | Kraj | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Hiszpania | 6 | 2 | 0 | 8 |
2 | Australia | 3 | 1 | 0 | 4 |
3 | Szwajcaria | 2 | 3 | 1 | 6 |
4 | Francja | 1 | 4 | 5 | 10 |
5 | Czechy | 1 | 2 | 3 | 6 |
6 | Wielka Brytania | 1 | 1 | 1 | 3 |
7 | Kanada | 1 | 1 | 0 | 2 |
8 | Holandia | 1 | 0 | 1 | 2 |
Polska | 1 | 0 | 1 | 2 | |
10 | Belgia | 1 | 0 | 0 | 1 |
Szwecja | 1 | 0 | 0 | 1 | |
12 | Niemcy | 0 | 2 | 3 | 5 |
13 | Stany Zjednoczone | 0 | 1 | 1 | 2 |
14 | Rosja | 0 | 1 | 0 | 1 |
Ukraina | 0 | 1 | 0 | 1 | |
16. | Południowa Afryka | 0 | 0 | 2 | 2 |
17. | Słowacja | 0 | 0 | 1 | 1 |
Razem | 19 | 19 | 19 | 57 |
Linki zewnętrzne
- Wyniki na stronie UCI (ang. • fr.)
- p
- d
- e