Natació al Campionat del Món de natació de 2015 – 400 m lliures masculí
Dades de l'esdeveniment | |
---|---|
Organitzador | KZN 2015 |
Seu | Kazan Arena Stadium |
Classificació | |
Primer | Sun Yang, R.P. de la Xina |
Segon | James Guy, Regne Unit |
Tercer | Ryan Cochrane, Canadà |
Cronologia | |
< 2013 · 2017 > |
KZN 2015 Campionats del món | ||||
---|---|---|---|---|
Salts | ||||
Individual | ||||
1 m | homes | dones | ||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Sincronitzats | ||||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Mixte | 3 m | 10 m | ||
Per equips | ||||
High diving | ||||
Aigües obertes | ||||
5 km | homes | dones | ||
10 km | homes | dones | ||
25 km | homes | dones | ||
Equips | Equips | |||
Natació | ||||
Lliures | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
800 m | homes | dones | ||
1.500 m | homes | dones | ||
Esquena | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Braça | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Papallona | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Estils | ||||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
Relleus lliures | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
4×200 m | homes | dones | ||
Relleus d'estils | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
Relleus mixtes | ||||
4×100 m | lliures | estils | ||
Natació Sincronitzada | ||||
Solo | tècnic | lliure | ||
Duet | tècnic | lliure | ||
Duet Mixt | tècnic | lliure | ||
Equip | tècnic | lliure | ||
combinada | ||||
Waterpolo | ||||
Aquesta caixa: |
Els 400 metres lliures masculí es va celebrar el 2 d'agost al Kazan Arena Stadium a Kazan.[1]
Rècords
Els rècords del món abans de començar la prova:
Rècord del món | Paul Biedermann, Alemanya | 3:40,07 | Roma, Itàlia | 26 de juliol de 2009 |
---|---|---|---|---|
Rècord del campionat | Paul Biedermann, Alemanya | 3:40,07 | Roma, Itàlia | 26 de juliol de 2009 |
Resultats
Les sèries es van disputar a les 09:48.[2]
* Finalistes
Posició | Sèrie | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 6 | 4 | Sun Yang | R.P. de la Xina | 3:44,99 | Q |
2 | 6 | 5 | James Guy | Regne Unit | 3:45,37 | Q |
3 | 6 | 6 | Ryan Cochrane | Canadà | 3:45,86 | Q |
4 | 7 | 3 | Connor Jaeger | Estats Units | 3:46,03 | Q |
5 | 4 | 4 | Wojciech Wojdak | Polònia | 3:46,67 | Q |
6 | 6 | 7 | Michael McBroom | Estats Units | 3:46,69 | Q |
7 | 7 | 1 | Péter Bernek | Hongria | 3:46,83 | Q |
8 | 6 | 1 | Clemens Rapp | Alemanya | 3:47,19 | Q |
9 | 6 | 2 | Florian Vogel | Alemanya | 3:47,34 | |
10 | 7 | 5 | David McKeon | Austràlia | 3:47,36 | |
11 | 7 | 4 | Mack Horton | Austràlia | 3:47,37 | |
12 | 5 | 9 | Filip Zaborowski | Polònia | 3:47,59 | |
13 | 6 | 9 | Henrik Christiansen | Noruega | 3:47,71 | |
14 | 7 | 6 | Nicholas Grainger | Regne Unit | 3:47,95 | |
15 | 5 | 2 | Akram Ahmed | Egipte | 3:48,07 | |
16 | 5 | 8 | Marwan El-Kamash | Egipte | 3:48,15 | |
17 | 7 | 9 | Mads Glæsner | Dinamarca | 3:48,78 | |
18 | 7 | 2 | Myles Brown | Sud-àfrica | 3:48,86 | |
19 | 6 | 3 | Velimir Stjepanović | Sèrbia | 3:49,49 | |
20 | 5 | 1 | Felix Auböck | Àustria | 3:50,04 | |
21 | 4 | 8 | Nezir Karap | Turquia | 3:50,07 | |
21 | 5 | 5 | Miguel Durán | Espanya | 3:50,07 | |
23 | 5 | 4 | Jeremy Bagshaw | Canadà | 3:50,54 | |
24 | 3 | 4 | Cristian Quintero | Veneçuela | 3:50,89 | |
25 | 7 | 0 | Damien Joly | França | 3:50,89 | |
26 | 4 | 6 | Li Yunqi | R.P. de la Xina | 3:51,30 | |
27 | 7 | 7 | Andrea Mitchell D'Arrigo | Itàlia | 3:51,31 | |
28 | 3 | 3 | Martin Bau | Eslovènia | 3:51,44 | |
29 | 4 | 1 | Marcelo Acosta | El Salvador | 3:51,45 | |
30 | 5 | 0 | Ahmed Mathlouthi | Tunísia | 3:51,46 | |
31 | 4 | 5 | Lander Hendrickx | Bèlgica | 3:51,61 | |
32 | 3 | 2 | Richard Nagy | Eslovàquia | 3:51,63 | |
33 | 5 | 7 | David Brandl | Àustria | 3:51,83 | |
34 | 5 | 6 | Aleksandr Krasnykh | Rússia | 3:51,93 | |
35 | 6 | 0 | Tsubasa Amai | Japó | 3:52,06 | |
36 | 4 | 9 | Ido Haber | Israel | 3:52,08 | |
37 | 7 | 8 | Ferry Weertman | Països Baixos | 3:52,18 | |
38 | 3 | 5 | Martin Naidich | Argentina | 3:52,43 | |
39 | 5 | 3 | Mykhailo Romanchuk | Ucraïna | 3:52,76 | |
40 | 4 | 7 | Matias Koski | Finlàndia | 3:52,86 | |
41 | 2 | 2 | Christian Bayo | Puerto Rico | 3:53,61 | |
42 | 4 | 3 | Serhiy Frolov | Ucraïna | 3:53,64 | |
43 | 6 | 8 | Jan Micka | Txèquia | 3:53,79 | |
44 | 4 | 0 | Jean-Baptiste Febo | Suïssa | 3:54,47 | |
45 | 2 | 6 | Sven Arnar Saemundsson | Croàcia | 3:55,43 | |
46 | 3 | 7 | Alexei Sancov | Moldàvia | 3:55,83 | |
47 | 4 | 2 | Matthew Stanley | Nova Zelanda | 3:56,71 | |
48 | 3 | 6 | Mateo de Angulo | Colòmbia | 3:57,01 | |
49 | 3 | 0 | Tomas Peribonio | Equador | 3:57,21 | |
50 | 3 | 1 | Yeo Kai Quan | Singapur | 3:57,44 | |
51 | 2 | 5 | Alin Artimon | Romania | 3:57,79 | |
52 | 1 | 5 | Khader Baqlah | Jordània | 3:58,71 | |
53 | 2 | 4 | Sim Wee Sheng Welson Sim | Malàisia | 3:58,75 | |
54 | 2 | 0 | Irakli Revishvili | Geòrgia | 4:00,68 | |
55 | 2 | 8 | Luis Ventura | Mèxic | 4:00,79 | |
56 | 2 | 1 | Tanakrit Kittiya | Tailàndia | 4:01,59 | |
57 | 3 | 8 | Jessie Lacuna | Filipines | 4:01,61 | |
58 | 2 | 3 | Raphaël Stacchiotti | Luxemburg | 4:01,63 | |
59 | 2 | 7 | Ensar Hajder | Bòsnia i Hercegovina | 4:02,41 | |
60 | 3 | 9 | Saurabh Sangvekar | Índia | 4:02,57 | |
61 | 2 | 9 | Alex Sobers | Barbados | 4:05,07 | |
62 | 1 | 4 | Iacovos Hadjiconstantinou | Xipre | 4:06,38 | |
63 | 1 | 3 | Geoffrey Butler | Illes Caiman | 4:07,41 | |
64 | 1 | 7 | Klavio Meca | Albània | 4:08,18 | |
65 | 1 | 6 | Ahmed Gebrel | Palestina | 4:09,97 | |
66 | 1 | 2 | Brandon Schuster | Samoa | 4:15,30 | |
67 | 1 | 1 | Haris Bandey | Pakistan | 4:31,90 | |
68 | 1 | 8 | Andrianirina Lalanomena | Madagascar | 4:49,08 |
Final
La final es va disputar a les 17:42.[3]
Posició | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
01 | 4 | Sun Yang | R.P. de la Xina | 3:42,58 | |
02 | 5 | James Guy | Regne Unit | 3:43,75 | |
03 | 3 | Ryan Cochrane | Canadà | 3:44,59 | |
4 | 6 | Connor Jaeger | Estats Units | 3:44,81 | |
5 | 1 | Péter Bernek | Hongria | 3:46,29 | |
6 | 2 | Wojciech Wojdak | Polònia | 3:46,81 | |
7 | 8 | Clemens Rapp | Alemanya | 3:48,52 | |
8 | 7 | Michael McBroom | Estats Units | 3:51,94 |