Natació en aigües obertes al Campionat del Món de natació de 2015 – Equips
Dades de l'esdeveniment | |
---|---|
Organitzador | KZN 2015 |
Seu | Riu Kazanka |
Classificació | |
Primer | Alemanya Rob Muffels Christian Reichert Isabelle Härle |
Segon | Brasil Allan do Carmo Diogo Villarinho Ana Marcela Cunha Països Baixos Marcel Schouten Ferry Weertman Sharon van Rouwendaal |
Tercer | No atorgat |
Cronologia | |
< 2013 · 2017 > |
KZN 2015 Campionats del món | ||||
---|---|---|---|---|
Salts | ||||
Individual | ||||
1 m | homes | dones | ||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Sincronitzats | ||||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Mixte | 3 m | 10 m | ||
Per equips | ||||
High diving | ||||
Aigües obertes | ||||
5 km | homes | dones | ||
10 km | homes | dones | ||
25 km | homes | dones | ||
Equips | Equips | |||
Natació | ||||
Lliures | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
800 m | homes | dones | ||
1.500 m | homes | dones | ||
Esquena | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Braça | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Papallona | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Estils | ||||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
Relleus lliures | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
4×200 m | homes | dones | ||
Relleus d'estils | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
Relleus mixtes | ||||
4×100 m | lliures | estils | ||
Natació Sincronitzada | ||||
Solo | tècnic | lliure | ||
Duet | tècnic | lliure | ||
Duet Mixt | tècnic | lliure | ||
Equip | tècnic | lliure | ||
combinada | ||||
Waterpolo | ||||
Aquesta caixa: |
La prova per Equips al Campionat del Món de natació de 2015 se celebrà a Rússia el 30 de juliol.[1] Cada equip, està compost per dos homes i una dona, tindrà una sortida individual amb un interval de 30 segons entre equips. Com a marca constarà la del nedador més lent.
Resultats
La cursa va començar a les 12:00.[2]
Posició | Nedadors | País | Temps |
---|---|---|---|
01 | Alemanya | Rob Muffels Christian Reichert Isabelle Härle | 55:14.4 |
02 | Brasil | Allan do Carmo Diogo Villarinho Ana Marcela Cunha | 55:31.2 |
02 | Països Baixos | Marcel Schouten Ferry Weertman Sharon van Rouwendaal | 55:31.2 |
4 | Itàlia | Federico Vanelli Simone Ercoli Rachele Bruni | 55:49.4 |
5 | Estats Units | Sean Ryan Jordan Wilimovsky Ashley Twichell | 55:50.6 |
6 | Austràlia | Jarrod Poort Simon Huitenga Melissa Gorman | 56:07.4 |
7 | Hongria | Dániel Székelyi Gergely Gyurta Éva Risztov | 56:08.4 |
8 | Grècia | Antonios Fokaidis Spyridon Gianniotis Kalliopi Araouzou | 56:18.6 |
9 | Equador | Ivan Enderica Ochoa Esteban Enderica Samantha Arévalo | 56:45.9 |
10 | Rússia | Sergey Bolshakov Daniil Serebrennikov Anastasiia Krapivina | 56:47.0 |
11 | França | David Aubry Marc-Antoine Olivier Aurélie Muller | 56:50.9 |
12 | Catalunya | Héctor Ruiz Antonio Arroyo Erika Villaécija | 57:16.0 |
13 | Argentina | Gabriel Villagoiz Guillermo Bertola Cecilia Biagioli | 57:27.8 |
14 | R.P. de la Xina | Qiao Zhongyi Zu Lijun Yan Siyu | 57:53.9 |
15 | Portugal | Vasco Gaspar Rafael Gil Angelica María | 58:12.6 |
16 | Veneçuela | Wilder Carreño Erwin Maldonado Paola Pérez | 58:39.3 |
17 | Txèquia | Ján Kútnik Matěj Kozubek Alena Benešová | 59:43.1 |
18 | Sud-àfrica | Chad Ho Daniel Marais Michelle Weber | 1:00:31.2 |
19 | Mèxic | Daniel Delgadillo Arturo Pérez Vertti Zaira Cardenas | 1:01:36.6 |
20 | Kazakhstan | Kenessary Kenenbayev Vitaliy Khudyakov Xeniya Romanchuk | 1:02:12.7 |
21 | Egipte | Youssef Hossameldeen Adel Ragab Reem Kaseem | 1:02:13.1 |
22 | Hong Kong | Tse Tsz Fung Kwan Ho Yin Kwok Cho Yiu | 1:05:43.8 |