Natació al Campionat del Món de natació de 2015 – 4 × 200 m lliures masculí
Dades de l'esdeveniment | |
---|---|
Organitzador | KZN 2015 |
Seu | Kazan Arena Stadium |
Classificació | |
Primer | Regne Unit Daniel Wallace Robert Renwick Calum Jarvis James Guy Nicholas Grainger Duncan Scott |
Segon | Estats Units Ryan Lochte Conor Dwyer Reed Malone Michael Weiss Michael Klueh |
Tercer | Austràlia Cameron McEvoy David McKeon Daniel Smith Thomas Fraser-Holmes Grant Hackett Kurt Herzog |
Cronologia | |
< 2013 · 2017 > |
KZN 2015 Campionats del món | ||||
---|---|---|---|---|
Salts | ||||
Individual | ||||
1 m | homes | dones | ||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Sincronitzats | ||||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Mixte | 3 m | 10 m | ||
Per equips | ||||
High diving | ||||
Aigües obertes | ||||
5 km | homes | dones | ||
10 km | homes | dones | ||
25 km | homes | dones | ||
Equips | Equips | |||
Natació | ||||
Lliures | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
800 m | homes | dones | ||
1.500 m | homes | dones | ||
Esquena | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Braça | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Papallona | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Estils | ||||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
Relleus lliures | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
4×200 m | homes | dones | ||
Relleus d'estils | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
Relleus mixtes | ||||
4×100 m | lliures | estils | ||
Natació Sincronitzada | ||||
Solo | tècnic | lliure | ||
Duet | tècnic | lliure | ||
Duet Mixt | tècnic | lliure | ||
Equip | tècnic | lliure | ||
combinada | ||||
Waterpolo | ||||
Aquesta caixa: |
La prova de 4 × 200 m lliures masculí es va celebrar el dia 7 d'agost al Kazan Arena Stadium a Kazan.[1]
Rècords
Els rècords del món abans de començar la prova:
Rècord del món | Estats Units Michael Phelps (1:44,49) Ricky Berens (1:44,13) David Walters (1:45,47) Ryan Lochte (1:44,46) | 6:58,55 | Roma, Itàlia | 31 de juliol de 2009 |
---|---|---|---|---|
Rècord del campionat | Estats Units Michael Phelps (1:44,49) Ricky Berens (1:44,13) David Walters (1:45,47) Ryan Lochte (1:44,46) | 6:58,55 | Roma, Itàlia | 31 de juliol de 2009 |
Resultats
Les sèries es van disputar a les 10:50.[2]
* Finalistes
Posició | Sèrie | Carril | País | Nedadors | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | Austràlia | Grant Hackett (1:47,83) Kurt Herzog (1:47,96) Daniel Smith (1:46,02) Thomas Fraser-Holmes (1:46,59) | 7:08,40 | Q |
2 | 2 | 7 | Estats Units | Reed Malone (1:48,21) Michael Weiss (1:46,14) Michael Klueh (1:47,67) Conor Dwyer (1:46,53) | 7:08,55 | Q |
3 | 2 | 1 | Regne Unit | Robert Renwick (1:47,43) Nicholas Grainger (1:47,19) Daniel Wallace (1:46,03) Duncan Scott (1:48,35) | 7:09,00 | Q |
4 | 1 | 4 | Alemanya | Jacob Heidtmann (1:47,86) Florian Vogel (1:48,31) Clemens Rapp (1:47,14) Paul Biedermann (1:46,03) | 7:09,34 | Q |
5 | 1 | 5 | Polònia | Jan Świtkowski (1:47,17) Kacper Klich (1:48,86) Michael Domagala (1:47,81) Kacper Majchrzak (1:46,36) | 7:10,20 | Q, NR |
6 | 3 | 9 | Països Baixos | Dion Dreesens (1:47,73) Kyle Stolk (1:48,52) Joost Reijns (1:48,20) Sebastiaan Verschuren (1:46,38) | 7:10,83 | Q, NR |
7 | 3 | 0 | Rússia | Nikita Lobintsev (1:48,29) Aleksandr Krasnykh (1:46,99) Mikhail Dovgalyuk (1:47,59) Artem Lobuzov (1:47,97) | 7:10,84 | Q |
8 | 2 | 9 | Bèlgica | Louis Croenen (1:48,74) Glenn Surgeloose (1:47,48) Dieter Dekoninck (1:47,45) Pieter Timmers (1:47,25) | 7:10,92 | Q |
9 | 2 | 2 | Espanya | Miguel Duran (1:49,45) Victor Martin (1:46,92) Albert Puig (1:48,04) Marc Sánchez (1:46,98) | 7:11,39 | |
10 | 3 | 8 | Japó | Yuki Kobori (1:47,51) Tsubasa Amai (1:48,56) Naito Ehara (1:47,64) Daiya Seto (1:47,88) | 7:11,59 | |
11 | 3 | 7 | França | Jordan Pothain (1:48,34) Grégory Mallet (1:48,41) Lorys Bourelly (1:47,45) Clément Mignon (1:48,48) | 7:12,68 | |
12 | 3 | 4 | Dinamarca | Daniel Skaaning (1:48,71) Magnus Westermann (1:49,72) Søren Dahl (1:48,55) Anders Lie (1:46,74) | 7:13,72 | |
13 | 3 | 5 | Itàlia | Gianluca Maglia (1:48,64) Marco Belotti (1:49,44) Damiano Lestingi (1:47,91) Filippo Magnini (1:47,78) | 7:13,77 | |
14 | 2 | 5 | R.P. de la Xina | Xu Qiheng (1:49,71) He Tianqi (1:49,93) Shang Keyuan (1:48,37) Zhang Jie (1:48,66) | 7:16,67 | |
15 | 2 | 0 | Brasil | Luiz Altamir Melo (1:48,80) João de Lucca (1:50,25) Thiago Pereira (1:49,45) Nicolas Oliveira (1:48,35) | 7:16,85 | |
16 | 2 | 8 | Suïssa | Alexandre Haldemann (1:48,90) Nils Liess (1:49,99) Jérémy Desplanches (1:49,50) Jean-Baptiste Febo (1:49,60) | 7:17,99 | |
17 | 3 | 1 | Àustria | Felix Auböck (1:48,30) David Brandl (1:48,66) Sebastian Steffan (1:50,51) Christian Scherübl (1:51,50) | 7:18,97 | |
18 | 2 | 6 | Sèrbia | Stefan Šorak (1:50,67) Velimir Stjepanović (1:46,08) Uroš Nikolić (1:51,87) Vuk Čelić (1:51,67) | 7:20,29 | |
19 | 1 | 6 | Ucraïna | Illia Teslenko (1:49,34) Mykhailo Romanchuk (1:51,14) Serhiy Frolov (1:50,18) Anton Goncharov (1:51,08) | 7:21,74 | |
20 | 3 | 2 | Egipte | Marwan El-Kamash (1:49,36) Mohamed Khaled (1:50,64) Akram Ahmed (1:50,04) Ahmed Hamdy (1:51,82) | 7:21,86 | |
21 | 1 | 3 | Turquia | Nezir Karap (1:50,00) Doğa Çelik (1:49,75) Kaan Türker Ayar (1:51,58) Kemal Arda Gürdal (1:50,82) | 7:22,15 | |
22 | 2 | 4 | Veneçuela | Cristian Quintero (1:48,04) Marcos Lavado (1:49,94) Daniele Tirabassi (1:52,23) Andy Arteta (1:54,92) | 7:25,13 | |
23 | 3 | 3 | Índia | 9:99,99 ! | DNS | |
23 | 3 | 6 | Singapur | 9:99,99 ! | DNS |
Final
The final was held at 19:11.[3]
Posició | Carril | Nedadors | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
01 | 3 | Regne Unit | Daniel Wallace (1:47,04) Robert Renwick (1:45,98) Calum Jarvis (1:46,57) James Guy (1:44,74) | 7:04,33 | NR |
02 | 5 | Estats Units | Ryan Lochte (1:45,71) Conor Dwyer (1:45,33) Reed Malone (1:46,92) Michael Weiss (1:46,79) | 7:04,75 | |
03 | 4 | Austràlia | Cameron McEvoy (1:46,46) David McKeon (1:47,05) Daniel Smith (1:46,38) Thomas Fraser-Holmes (1:45,45) | 7:05,34 | |
4 | 1 | Rússia | Danila Izotov (1:46,25) Aleksandr Krasnykh (1:45,64) Mikhail Dovgalyuk (1:47,45) Alexandr Sukhorukov (1:47,55) | 7:06,89 | |
5 | 6 | Alemanya | Jacob Heidtmann (1:47,94) Clemens Rapp (1:46,88) Christoph Fildebrandt (1:49,39) Paul Biedermann (1:44,80) | 7:09,01 | |
6 | 8 | Bèlgica | Louis Croenen (1:48,43) Glenn Surgeloose (1:47,41) Dieter Dekoninck (1:47,29) Pieter Timmers (1:46,51) | 7:09,64 | NR |
7 | 7 | Països Baixos | Dion Dreesens (1:47,20) Kyle Stolk (1:48,87) Joost Reijns (1:47,55) Sebastiaan Verschuren (1:46,13) | 7:09,75 | NR |
8 | 2 | Polònia | Jan Świtkowski (1:47,03) Kacper Klich (1:49,33) Michael Domagala (1:46,90) Kacper Majchrzak (1:47,08) | 7:10,34 |