Natació al Campionat del Món de natació de 2015 – 4 × 100 m estils masculí
Dades de l'esdeveniment | |
---|---|
Organitzador | KZN 2015 |
Seu | Kazan Arena Stadium |
Classificació | |
Primer | Estats Units Ryan Murphy Kevin Cordes Tom Shields Nathan Adrian Matt Grevers Cody Miller Tim Phillips Ryan Lochte |
Segon | Austràlia Mitch Larkin Jake Packard Jayden Hadler Cameron McEvoy David Morgan Kyle Chalmers |
Tercer | França Camille Lacourt Giacomo Perez-Dortona Mehdy Metella Fabien Gilot |
Cronologia | |
< 2013 · 2017 > |
KZN 2015 Campionats del món | ||||
---|---|---|---|---|
Salts | ||||
Individual | ||||
1 m | homes | dones | ||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Sincronitzats | ||||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Mixte | 3 m | 10 m | ||
Per equips | ||||
High diving | ||||
Aigües obertes | ||||
5 km | homes | dones | ||
10 km | homes | dones | ||
25 km | homes | dones | ||
Equips | Equips | |||
Natació | ||||
Lliures | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
800 m | homes | dones | ||
1.500 m | homes | dones | ||
Esquena | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Braça | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Papallona | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Estils | ||||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
Relleus lliures | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
4×200 m | homes | dones | ||
Relleus d'estils | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
Relleus mixtes | ||||
4×100 m | lliures | estils | ||
Natació Sincronitzada | ||||
Solo | tècnic | lliure | ||
Duet | tècnic | lliure | ||
Duet Mixt | tècnic | lliure | ||
Equip | tècnic | lliure | ||
combinada | ||||
Waterpolo | ||||
Aquesta caixa: |
La prova de 4 × 100 m estils masculí es va celebrar el dia 9 d'agost al Kazan Arena Stadium a Kazan.[1]
Rècords
Els rècords del món abans de començar la prova:
Rècord del món | Estats Units Aaron Peirsol (52,19) Eric Shanteau (58,57) Michael Phelps (49,72) David Walters (46,80) | 3:27,28 | Roma, Itàlia | 2 d'agost de 2009 |
---|---|---|---|---|
Rècord del campionat | Estats Units Aaron Peirsol (52,19) Eric Shanteau (58,57) Michael Phelps (49,72) David Walters (46,80) | 3:27,28 | Roma, Itàlia | 2 d'agost de 2009 |
Resultats
Les sèries es van disputar a les 10:27.[2]
* Finalistes
Posició | Sèrie | Carril | País | Nedadors | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | 1 | Estats Units | Matt Grevers (52,85) Cody Miller (59,23) Tim Phillips (51,03) Ryan Lochte (47,95) | 3:31,06 | Q |
2 | 3 | 6 | Austràlia | Mitch Larkin (52,37) Jake Packard (59,87) David Morgan (51,76) Kyle Chalmers (47,86) | 3:31,86 | Q |
3 | 2 | 7 | França | Camille Lacourt (53,50) Giacomo Perez-Dortona (1:00,06) Mehdy Metella (50,88) Fabien Gilot (48,07) | 3:32,51 | Q |
4 | 4 | 4 | Japó | Ryosuke Irie (53,23) Yasuhiro Koseki (59,65) Takuro Fujii (51,59) Shinri Shioura (48,35) | 3:32,82 | Q |
5 | 1 | 5 | Alemanya | Jan-Philip Glania (53,51) Hendrik Feldwehr (59,37) Steffen Deibler (51,76) Christoph Fildebrandt (48,30) | 3:32,94 | Q |
6 | 2 | 6 | Regne Unit | Chris Walker-Hebborn (53,70) Ross Murdoch (59,20) Adam Barrett (52,29) Ben Proud (48,18) | 3:33,37 | Q |
7 | 4 | 3 | Polònia | Radosław Kawęcki (53,90) Marcin Stolarski (1:00,66) Paweł Korzeniowski (51,30) Konrad Czerniak (47,64) | 3:33,50 | Q |
8 | 4 | 8 | Rússia | Grigory Tarasevich (54,09) Ilya Khomenko (59,58) Daniil Pakhomov (51,83) Alexandr Sukhorukov (48,52) | 3:34,02 | Q |
9 | 3 | 3 | Itàlia | Simone Sabbioni (54,17) Andrea Toniato (1:00,21) Matteo Rivolta (52,00) Marco Orsi (48,21) | 3:34,59 | |
10 | 3 | 4 | Brasil | Guilherme Guido (53,94) Felipe Lima (59,59) Arthur Mendes (52,86) Marcelo Chierighini (48,34) | 3:34,73 | |
11 | 4 | 0 | R.P. de la Xina | Xu Jiayu (53,44) Li Xiang (1:00,78) Li Zhuhao (51,61) Lin Yongqing (49,38) | 3:35,21 | |
12 | 2 | 1 | Lituània | Danas Rapšys (54,71) Giedrius Titenis (58,96) Tadas Duškinas (52,69) Mindaugas Sadauskas (48,94) | 3:35,30 | NR |
13 | 2 | 2 | Canadà | Russell Wood (54,95) Richard Funk (1:00,05) Santo Condorelli (52,29) Yuri Kisil (48,43) | 3:35,72 | |
14 | 3 | 1 | Grècia | Apostolos Christou (55,43) Panagiotis Samilidis (1:01,44) Andreas Vazaios (52,42) Kristian Golomeev (48,57) | 3:37,86 | |
15 | 2 | 5 | Belarús | Pavel Sankovich (55,22) Ilya Shymanovich (1:02,24) Yauhen Tsurkin (51,66) Artsiom Machekin (49,11) | 3:38,23 | |
16 | 3 | 2 | Nova Zelanda | Corey Main (54,40) Glenn Snyders (1:00,11) Bradlee Ashby (54,50) Matthew Stanley (49,68) | 3:38,69 | |
17 | 1 | 4 | Suïssa | Nils Liess (55,71) Yannick Käser (1:00,33) Nico van Duijn (53,03) Alexandre Haldemann (49,87) | 3:38,94 | |
18 | 1 | 3 | Turquia | Doruk Tekin (56,35) Demir Atasoy (1:01,62) Kaan Türker Ayar (53,99) Kemal Arda Gürdal (48,50) | 3:40,46 | |
19 | 2 | 0 | Singapur | Quah Zheng Wen (54,41) Khoo Chien Yin Lionel (1:02,50) Joseph Schooling (52,79) Yeo Kai Quan (51,23) | 3:40,93 | |
20 | 3 | 7 | Colòmbia | Omar Pinzón (55,11) Jorge Murillo (1:00,52) Esnaider Reales (54,33) Mateo de Angulo (51,48) | 3:41,44 | |
21 | 4 | 6 | Egipte | Mohamed Khaled (56,55) Youssef El-Kamash (1:01,85) Omar Eissa (53,73) Marwan El-Kamash (49,84) | 3:41,97 | |
22 | 2 | 4 | Uzbekistan | Daniil Bukin (57,53) Vladislav Mustafin (1:00,68) Aleksey Derlyugov (54,64) Daniil Tulupov (49,48) | 3:42,33 | |
23 | 4 | 9 | Estònia | Ralf Tribuntsov (55,03) Martin Allikvee (1:01,40) Martin Liivamägi (54,83) Martti Aljand (51,89) | 3:43,15 | |
24 | 3 | 5 | Txèquia | Roman Dmytrijev (57,45) Petr Bartůněk (1:03,69) Jan Šefl (54,11) Martin Verner (48,96) | 3:44,21 | |
25 | 2 | 8 | Luxemburg | Raphaël Stacchiotti (57,51) Laurent Carnol (1:00,76) Julien Henx (55,04) Pit Brandenburger (50,91) | 3:44,22 | |
26 | 3 | 9 | Letònia | Janis Šaltans (56,36) Daniils Bobrovs (1:02,60) Nikolajs Maskalenko (56,11) Uvis Kalniņš (50,51) | 3:45,58 | |
27 | 3 | 8 | Kuwait | Yousef Al-Askari (1:01,13) Ahmad Al-Bader (1:03,51) Abbas Qali (54,39) Mohammad Madwa (51,72) | 3:50,75 | |
28 | 2 | 3 | Mèxic | 9:99,99 ! | DNS | |
28 | 3 | 0 | Azerbaidjan | 9:99,99 ! | DNS | |
28 | 4 | 5 | Índia | 9:99,99 ! | DNS | |
28 | 4 | 2 | Veneçuela | Carlos Omaña (DSQ) Carlos Claverie Albert Subirats Cristian Quintero | 9:99,99 ! | DSQ |
28 | 4 | 7 | Hongria | Gábor Balog (54,06) Dániel Gyurta (DSQ) László Cseh Krisztián Takács | 9:99,99 ! | DSQ |
Final
La final es va disputar a les 19:07.[3]
Posició | Carril | Nedadors | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
01 | 4 | Estats Units | Ryan Murphy (53,05) Kevin Cordes (58,88) Tom Shields (50,59) Nathan Adrian (47,41) | 3:29,93 | |
02 | 5 | Austràlia | Mitch Larkin (52,41) Jake Packard (59,16) Jayden Hadler (51,91) Cameron McEvoy (46,60) | 3:30,08 | |
03 | 3 | França | Camille Lacourt (52,81) Giacomo Perez-Dortona (59,88) Mehdy Metella (50,39) Fabien Gilot (47,42) | 3:30,50 | |
4 | 7 | Regne Unit | Chris Walker-Hebborn (53,23) Adam Peaty (57,74) James Guy (51,62) Ben Proud (48,08) | 3:30,67 | NR |
5 | 8 | Rússia | Evgeny Rylov (53,21) Kirill Prigoda (59,11) Daniil Pakhomov (51,17) Vladimir Morozov (47,41) | 3:30,90 | |
6 | 6 | Japó | Ryosuke Irie (53,05) Yasuhiro Koseki (59,31) Takuro Fujii (51,15) Shinri Shioura (47,59) | 3:31,10 | |
7 | 2 | Alemanya | Jan-Philip Glania (53,48) Hendrik Feldwehr (59,15) Steffen Deibler (51,27) Christoph Fildebrandt (48,26) | 3:32,16 | |
8 | 1 | Polònia | Radosław Kawęcki (54,25) Marcin Stolarski (1:00,57) Paweł Korzeniowski (51,14) Konrad Czerniak (48,38) | 3:34,34 |